فرمول یک ایران – مدیر ورزشی تیم ردبول، کریستین هورنر معتقد است که مکس ورشتپن می تواند پا به پای مدافع عنوان قهرمانی فرمول یک، لوییس همیلتون رقابت کند و او هیچ گاه همیلتون را به ورشتپن ترجیح نخواهد داد.

در حالی که راننده ی مرسدس در فصل 2019 برای کسب ششمین قهرمانی خود در فرمول یک تلاش می کند، ورشتپن در صدد است تا اولین قهرمانی خود را کسب کند و اکثر طرفداران معتقد هستند در صورتی که ورشتپن 21 ساله خودروی مناسب و رقابتی در اختیار داشته باشد، می تواند اولین قهرمانی خود را بدست آوَرَد.

کریستین هورنر در پاسخ به این سوال که آیا تمایل دارد جای همیلتون و ورشتپن را عوض کند، بیان کرد:

خیر، مکس آینده ی ما را تضمین می کند. او 21 سال دارد و در حال پیشرفت است. مکس و لوییس، هر دو رانندگان فوق العاده ای هستند. لوییس یکی از بهترین ها در تمام دوران است و مکس نیز برنده ی چند گرندپری شده اما هنوز برای کسب قهرمانی در تلاش است.

با این حال، با در نظر گرفتن توانایی هایی نظیر هنر رانندگی و سرعت در مسابقه، مکس این توانایی را دارد تا پا به پای لوییس با او پیش رود. همانند همیلتون، مکس نیز دلخواه و مطابق سلیقه ی بسیاری از مردم نیست. برای اطمینان می توانید از استبان اکون سوال کنید.

مکس ورشتپن و لوئیس همیلتون

مکس ورشتپن و لوئیس همیلتون

سال گذشته مکس ورشتپن به دلیل درگیری فیزیکی با استبان اکون در پایان گرندپری برزیل، نقره داغ شد و فیا او را با انجام خدمات عمومی جریمه کرد. اما با این وجود هورنر این مشخصه از راننده اش را تایید کرد.

کریستین هورنر:

مکس در نیمه ی دوم فصل گذشته، پشت سر همیلتون بیشترین امتیاز را کسب کرد و این مورد نشان می دهد که او در این مدت چقدر خوب رانندگی کرده است.

مکس به دلیل رفتاری که بعد از مسابقه ی بزریل با اکون داشت از طرف برخی مورد انتقاد قرار گرفت اما این فقط بروز احساسات درونی بود و مردم با چنین احساساتی آشنایی دارند. به همین دلیل است که او طرفداران زیادی دارد. ما کسی که شخصیت معمولی داشته باشد را نمی خواهیم. لوییس شخصیت قوی ای دارد و این خوب است.

ادامه داشتن این رقابت ها به بعد از سال 2020 و وضع قوانین جدید در فرمول یک بستگی دارد و مرتبط می باشد. رانندگان باید ستاره های این نمایش باشند و از قدرت خودرو، نهایت استفاده ی لازم را ببرند و تکنولوژی نیز در این لحظه از زمان نقش بسیار مهمی دارد.

3 دیدگاه

 1. Aminnb

  13

  5

  میشه گفت هیچ کس تو فرمول یک حاضر ب اندازه لوئیز محافظه کارانه رانندگی نمیکنه و حداقل تو این مورد ۱۸۰ درجه با مکس اختلاف داره اما این رو هم باید در نظر گرفت که چ کسی اشتباهات کمتری داره!!!مکس ب خاطر سنش قطعا میتونه ب رکورد شومی و احتمالا لوئیز تو سال های آینده حمله کنه البته لکلرک رو هم نباید دست کم گرفت

 2. E46-M3

  26

  3

  علت اینکه تو راننده های حال حاظر فتل بیشتر از همه طرفدار داره به خاطر داشتن اخلاق ورزشیه،درست برعکس چیزی که هورنر از رانندش انتظار داره

  • Saeed

   13

   1

   البته ب همون اندازه هم بدخواه داره

   چون بهش حسودی میکنن

   جالبه همین هفته پیش تو پیج رسمی کامنت میکردن کوبیکا بهتر از فتله😂😂😂

   کسی ک الان صدقه سری اسپانسر داره برا رده یکی مونده ب آخری رقابت میکنه

   و جالبتر اینکه فقط ی برد داره!!!

   اندازه دفعاتی ک فتل ورزشکار سال شده👌💪

دیدگاه خود را بیان کنید