فرمول یک ایران فرناندو آلونسو چندی پیش اعلام کرد که دوست دارد دوباره با یکی از تیم های برتر فرمول یک به رقابت ها بازگردد و این گونه به همه یادآوری کرد که قهرمان دو دوره جهان هنوز می خواهد به فرمول یک بازگردد.

برترین تیم هایحال حاضر فرمول یک قطعا مرسدس و فراری اند و اگر پیشرفت های لازمه صورت بگیرد و موتور هوندا بتواند قدرت لازم را تحویل بدهد، شاید ردبول هم در لیست رقبای قهرمانی باشد.

آلونسو در پایان فصل 2018 فرمول یک با این رقابت های هیجان انگیز خداحافظی کرده و خود را بازنشست کرد اما او حتی تست های پیش فصل را هم از دست نداد و در پیست کاتالونیا حاضر شد.

فرناندو همچنان در فرمول یک حضور دارد و حالا او سفیر مکلارن است و برخی کار های پشت فرمان را هم به او سپرده اند. با این وجود دو دوره قهرمان جهان هنوز زمان زیادی دارد و می تواند دوباره به این رقابت ها بازگردد:

شما همیشه دلتان برای فرمول یک تنگ می شود چرا که این ماشین ها سریع ترین های کل کره خاکی هستند.

اگر شانس همکاری با یکی از تیم های برتر به شما داده شود که شانس قهرمانی دارد، شما حتما قبول می کنید. فرمول یک فرمول یک است.

Fernando Alonso 24hr le mans winner

فرناندو آلونسو برنده مسابقه استقامتی 24 ساعته لمانز

اما فرناندو آلونسو مشغله های دیگری هم دارد و او برای به دست آوردن تاج سه گانه، وارد رقابت های Indy 500 شده است. به نظر می رسد این موضوع حالا تمام دغدغه این راننده است.

من دوباره در رقابت های WEC و Le Mans شرکت خواهم کرد اما فعلا تمام تمرکز روی ایندیاناپولیس است.

می دانم که این سخت ترین بخش تاج است چراکه من در فرمول یک بزرگ شدم و می دانم که همواره بحث ماشین بهتر مطرح است و یک ماشین خوب، احتمالا قهرمانی را به دنبال خواهد داشت.

در لمانز هم شرایط به نحوی بود که خودرو قوی تر را داشتیم و این احتمال قهرمانی را افزایش می داد اما این شرایط در ایندیاناپولیس مطرح نیست و اوضاع بسیار متفاوت است.

21 دیدگاه

 1. cfz

  18

  20

  بیا مرسدس پیش دوست و رقیب قدیمیت…

  کسی نیست که دلش واسه ناندو تنگ نشه

  امیدوارم برگرده و به یک تیم خوب و مدعی بپیونده

  • Saeed

   13

   11

   ناندو ن مرسدس میاد ن فراری

   اینا همش حرفه

   وگرن همه میدونن آلونسو از همیلتون بیشتر از فتل میترسه

   و از فتل بیشتر از همیلتون میترسه

  • Saeed

   14

   11

   امیر جان

   اعتقادت رو تو دلت نگه دار

   چون هرگز این اتفاق رخ نمیده

   حتی اگ تو رویاهات فتل از فراری بره تا وقتی ک ورلاین و میک شوماخر هستن هرگز نمیرن سمت کسی ک همش بغض میکنه

   اونم با وینگمنی مث فلیپ ماسا

  • Saeed

   16

   12

   ضمنن ی چیز دیگ

   محض اطلاعت ردبول سال 2011 آلونسو رو میخاست

   ولی خودش نیومد

   میدونی چرا!؟

   چون خودش خوب میدونست ک فتل روی چمن هم ازش سریعتره…چ برسه ب آسفالت?

   • iman

    15

    21

    ازین چرت تر نظر تو سایت ندیدم، فتل با ماشینی که تو هر دور یک ثانیه سریعتر بود چهار سال جولان داد، ولی عیار واقعی فتل 2018 مشخص شد که با خودروی عالی فراری هر هفته یا تو دیوار بود یا اسپین میشد، طرفدار یه راننده هستی باش ولی خواهشا کامنتای مسخره نذارید که مضحکه بشید

   • Reza

    10

    4

    جالب اینهایی که میگمن‌ در ۴ سال قهرمانی فتل ماشینش ۱ ثانیه سریعتر بوده میشه توضیح بدهند چرا مارک وبر حتی ۱ بار در این ۴ سال دوم نشد ؟ مثل همیلتون و رزبرگ که نشان میداد ماشینشون از بقیه سریعتر هست و بعد لطفا جدول امتیاز این چهار سال را یک بار دیگه برسی کنند دو سالش که آلونزو دوم شده اختلافها زیر ۱۰ امتیاز هست. آلونزو و طرفدارهاش از سال 2006 بهانه ماشین را میگیرند مگر غیر از این که سال 2007 همیلتون با همون ماشین قهرمان شد و آلنزو را شکست داد و فتل هم‌‌ ۴ سال شکستش داد . منم استایل آلونزو خیلی دوست دارم ولی به نظر من در حد فتل و یا حتی همیلتون نیست

   • PeymaN

    2

    6

    داداش نظرت اصن مهم نیس نظرو امثال لائودا درباره ناندو قبلا دادن شما برو حاجی تو از اسپین شدن و درودیوار جمع کن وبر???آدم خندش میگیره یادش بیفته استدلالت رو ببین(اگه ماشین برتربوده چرا حداقل دوم نشده) درضمن خسته نشدین انقد 2007 رو میگین یه حرفو مگه چن بار باید زد

  • yas

   17

   7

   یه درصد فکر کن فراری با اینهمه استعدادهای جوونی که داره، صندلیشو بده به ناندو!!!
   درسته که راننده‌ی قابلیه ولی حواشی ناندو به شهرت فراری آسیب میزنه.
   در ضمن تو تمام این چند سال اخیر، فتل به تنهایی همه‌ی بار فراری رو به دوش کشیده. وگرنه فراری با اون مدیریت تیمی نبود بخواد با مرسدس شاخ به شاخ بشه

 2. Saeed

  12

  5

  فرناندو آلونسو همیشه به مرسدس یا فراری جواب مثبت می دهد

  همین تیتر خلاصه ای از خیلی از حرفای منه ک کلی مسخره کردید

  اینک آلونسو خودش از فراری نرفت

  بلکه مارکیونه عذرشو خواست

  حالا وقتی آقای حسینی پست های 2010تا 13 رو بزاره ب خیلی دیگ از حرفام ک مسخره میکردید و میکنید خواهید رسید

  • yas

   3

   1

   آقا ایمان؟ بالا نوشتی که « عیار واقعی فتل 2018 مشخص شد که با خودروی عالی فراری هر هفته یا تو دیوار بود یا اسپین میشد»
   میشه بفرمایید با اینهمه اسپین شدن و تو دیوار رفتن چطور نفر دوم مسابقات شد؟؟؟؟
   جالبه که شما ادعای منطقی بودن و … دارین.
   منطقت باریکلا داره داداش.
   همین فرمون برو جلو.
   موفق باشی

 3. iman

  5

  3

  خدمت دوست عزیزم رضا،اولا ۲۰۰۷ کیمی قهرمان شد نه همیلتون،ثانیا ناندو ولوییز هم امتیاز شدن با وجود حمایت بیشتر تیم از همیلتون انگلیسی،در آخر شما اون چهار سال امتیاز های وبر رو با ماسا مقایسه کن تا به عظمت کار فرناندو پی ببری که با ماشینی که حتی از مکلارنم کندتر بود به اذعان همه کارشناسای فرمول یک عالی کار کرد و سال ۲۰۱۰ و ۲۰۱۲ اگر کمی خوش شانستر بود قهرمان میشد

  • Reza

   3

   0

   خیلی ممنون که اشتباه من را گوش زد کردین چون منظورم ۲۰۰۸ بوده . من در عالی بودن ناندو شکر ندارم ولی نمیتونم درک کنم در مورد ۴ سال قهرمانی فتل از ماشن سریعتر بحث میکنند ولی ۴ قهرمانی اخر همیلتون و ۱ قهرمانی رزبرگ را به ماشین مربوط نمی دانند. به گفته آلن پراست ناندو یکی از با استعداد ترین رانندگان فرمول ۱ هست که رفتار حرفه ای و تعامل با تیمها را بلد نیست و به رفتن از مک لارن و فراری اشاره میکنه … ناندو میتوانست قهرمانی بیشتری داشته باشه اگر درست تیم انتخاب میکرد و به قول همیلتون فکر نمی کرد بازار راننده ها را ناندو تایین میکنه .

 4. iman

  3

  0

  دوست عزیز این برتری بی چون و چرای خودرو در مورد همیلتون هم کاملا صدق میکنه، ولی دلیلی که شما آوردی در مورد اینکه چرا وبر امتیاز نمیگرفت مثل فتل دلایل زیادی داره که مهمترینش این بود که اصولا وبر راننده متوسطی بود و در حد قهرمانی نبود، ولی ناندو در تمام سالهای کریرش جز این دوسال آخر با بهترینها هم تیمی بود که همه رو شکست داد جز همون یه فصل با همیلتون که به گواه کارشناسها با اتفاقاتی که افتاد و جانبداریهای مدیریت مکلارن از راننده انگلیسی تمرکز آلونسو از بین رفته بودو در آخر هم امتیاز شدن ولی در اینکه اشتباهات خود فرناندو در ناکامیهاش دخیل بود رو قبول دارم

دیدگاه خود را بیان کنید