موتوجی پی ایرانولنتینو روسی می گوید که از دست دادن چند قهرمانی موتوجی پی و احساس اینکه او لیاقت تعداد عناوین بیشتری را دارد باعث شده تا او هنوز هم در سن 40 سالگی انگیزه ی رقابت کردن در بالاترین سطح مسابقات موتورسواری را داشته باشد.

موتورسوار یاماها که در روز شنبه 40 سالگی خود را جشن گرفت، هنوز به دنبال کسب دهمین قهرمانی جهان و هشتیمن قهرمانی موتوجی پی است. در فصل های 2006 و 2015، روسی بسیار به قهرمانی نزدیک بوده اما موفق به کسبش نشده است و او معتقد است که لیاقت کسب قهرمانی بیشتری را داشته است:

کسب دهمین قهرمانی جهان رویایی است که من به آن شدیدا باور دارم. هنوز هم افسوس بزرگی همراه من است زیرا من لیاقتش را داشتم.

من دو قهرمانی را در مسابقه آخر از دست دادم و بارها هم دوم شدم بنابراین زندگی حرفه ای من لیاقت ده قهرمانی را داشت و به همین دلیل است که من هنوز هم تلاش می کنم.

در والنسیا 2006 اگر من آرام می بودم و تصادف نمی کردم، قهرمان شده بودم (در نهایت نیکی هیدن قهرمان شد). سپس اتفاقات دیگری رخ داد که نمی دانم اسمش را اشتباه بگذارم یا خیر مانند رفتن به دوکاتی و یا انتقال به یاماها به جای ادامه دادن با هوندا!

چنین موردی بار دیگر در پایان 2015 در والنسیا رخ داد و متاسفانه من قهرمانی را به لورنزو واگذار کردم، اما اشتباه اصلی ام در 2006 بود.

مارک مارکز ، خورخه لورنزو و ولنتینو روسی - موتوجی پی

مارک مارکز ، خورخه لورنزو و ولنتینو روسی

با وجود پیشرفت روسی در همه ی این سال ها، به نظر نمی رسد که او بخواهد قرارداد خود را برای سال های بعد 2020 تمدید کند:

راستش نمی دانم. می تواند آخرین قرارداد من باشد و شاید هم نباشد. ما در حال صحبت هستیم تا ببینیم که بعضی چیزها قبل از شروع کار، چه پایانی خواهند داشت.

من میل زیادی به مسابقه دادن دارم و دو سال دیگر هنوز باقی مانده است. کم کم می فهمم که این آخرین من است اما من تصمیم نمی گیرم.

ولنتینو روسی

ولنتینو روسی

روسی در انتها افزود که از حدس غلط منتقدانش درباره ی او خوشحال است:

همه چیز از 2007 شروع شد، درست وقتی که من پنج قهرمانی موتوجی پی داشتم. مردم فکر می کردند که من در انتهای راه زندگی حرفه ایم هستم. اما من پس از آن دو قهرمانی دیگر کسب کردم و در صدر ایستادم و پس از ده سال هنوز اینجا هستم و این باعث خنده ی من می شود.

5 دیدگاه

 1. Saeed

  11

  3

  ورزشکار مسن فقط مهدی رجب زاده😂😂😂

  بوفون روسی رایکونن همه سوسول بازین😂😂😂

  ولی امیدوارم یاماها موتور خوبی بده امسال

 2. Saeed

  7

  4

  اینجا همیلتون فن داریم ک طرفدار روسی و هیملتون هستن

  حالا میشه روسی رو بخاطر اشتباهاتش سرزنش کرد!؟

  ولی اگ فتل باشه و بر اثر هزار اتفاق ی مشکل براش پیش بیاد همه باید مسخرش کنن

  میدونم ربطی ب پست نداره ولی بعضیا طرفداری هم بلد نیستن…

 3. mosi

  12

  3

  تو خود عشقی پسر
  2015 ما تو رو قهرمان می دونیم
  واقعا اگه کسی روسی رو مسخره کنه در حقیقت سطح پایین خودشو داره نمایان میکنه.
  سن و سال چه ربطی داره این بدن انسان هست که سن واقعیشو نشون میده
  منم 35 سالمه و راننده کامیون ام اما مثل 25 ساله ها ورزش میکنم.
  واقعا آدم باید خودش بخواد تا سالم بمونه

 4. TRANS AM

  10

  2

  به احترام والنتینو روسی کلاه از سر برمیدارم . واقعا همتا نداره . گرچه من خودم با موتور سواری خیلی حال نمیکنم ولی وجود روسی باعث شده که ناخودآگاه نتایج موتو جی پی رو دنبال کنم و در پایان همیشه آرزوی قهرمانی روسی را داشته باشم. وقتی تو جاده یا پیست با حداکثر فشار در حال رانندگی هستی و همه رو هم گوله کردی ! یدفعه یکی میاد با همون ماشین یا موتور مشابه خودت که هر کار بکنی بهش نمیرسی ، امثال روسی و شوماخر و سباستین لوپ از این دسته آدمان که هر کاری بکنی بهشون نمیرسی مگر در دوران پیری و بازنشستگیشون !

دیدگاه خود را بیان کنید