فرمول یک ایران – میک شوماخر پسر اسطوره فرمول یک و قهرمان فرمول 3 به اکادمی رانندگی فراری پیوست.

چندی پیش اعلام شد که تیم مرسدس در صدد شروع همکاری خود با شوماخر در ابتدای سال جاری است و توتو ولف، مدیر این تیم نیز برای جذب میک علاقه نشان داد. اما در نهایت شوماخر کوچک به تیم پدرش پیوست و متیا بینوتو مدیر تیم فرمول یک اسکودریا فراری در اینباره گفته است:

برای کسی مانند من که او را از بدو تولد می شناخت شکی نیست که ورود او به فراری یک معنای خاص احساسی را دارد. اما ما او را با توجه به استعدادش و توانایی های حرفه ای که در وی حضور داشت و او را از دیگر رانندگان حتی با توجه به سن کمش متمایز می کرد انتخاب کردیم.

کیمی رایکونن و میک شوماخر - تعیین خط فرمول یک ایتالیا 2018

کیمی رایکونن و میک شوماخر – تعیین خط فرمول یک ایتالیا 2018

میک شوماخر نیز در اینباره بیان کرده است:

من بسیار خوشحالم که فراری مرا انتخاب کرده است و آینده من در موتوراسپرت در لباس قرمز و با عضویت در اکادمی فراری و همینطور خانواده اسکودریا فراری رقم می خورد. دوباره می گویم، این یک قدم رو به جلو در جهت صحیح است و من تنها می توانم در اینجا از تجربیات و تخصصات فراوانی که وجود دارد برخوردار شوم. مطمئن باشید که من هرچه در توان داشته باشم به نمایش می گذارم تا بتوانم رویایم که مسابقه دادن در فرمول یک است برسم.این مسئله بیش از اندازه واضح هست که تیم فراری در قلب من و خانواده ام جایگاه ویژه ای دارد.

من از لحاظ شخصی هم نسبت به این موضوع بسیار خوشحالم. حال در جایگاهی قرار دارم که باید از خانواده و دوستان و همه افرادی که مرا در این راه کمک کردند تا به این نقطه برسم تشکر کنم.

5 دیدگاه

 1. max verstapen

  34

  4

  تبریک به آینده اندیشی فراری
  یکبار دیگر ثابت کردند که مثل خیلی از تیم ها هدفشون کوتاه مدت نیست.
  فراری شناسنامه و اعتبار فرمول یک هست
  میک انتخاب خوبی برای فراری بود . ولی از جولیانو آلیسی هم غافل نشید.

 2. Ahmad VETTEL

  12

  5

  خیلی خوب شد که به فراری اومد و مرسدس نرفت چون تباه میشد مثل ورلاین.

 3. محمد.ج

  9

  3

  انتخاب جالبی بود. امیدوارم هرچه زودتر بتونه به عنوان راننده ی رزرو نتخاب بشه و در مرحله ی بعد به تیم اصلی تزریق بشه.البته من مسابقه ای از شوماخر ندیدم و نمیدونم استعدادش در چه حده اما به نظر میرسه کسی که هم مرسدس برای به خدمت گرفتنش علاقه مند هست و هم فراری لابد توانایی های زیادی داره و این موضوع فقط بحثی تبلیغاتی نیست. میتونه چیزهای زیادی از فتل یاد بگیره.فقط نگرانم که کم کم داریم به انتهای دوران حضور فتل در فراری میرسیم اگر لکرک بتونه خودش رو ثابت کنه و جایگاهش رو مستحکم کنه و فراری هم مثلا دو سال دیگه مجبور به انتخاب بین میک و سب بشه یکی از ابتدای دوران موفقیت و دیگری در راه پایان دوران قهرمانی. کاش سب بتونه حداقل 4 سال دیگه در فراری باشه.

 4. Mehrdad

  13

  5

  بهترین انتخاب زندگیش رو کرد
  میرفت مرسدس قشنگ آیندش رو نابود میکردن یا میگفتن خدافظ یا هم میاوردنش میکردن وینگ من راننده اولشون
  نام فراری و نام شوماخر تاریخ این رقابت هارو ساخته در کنار فتل میتونه چیزهای زیادی یاد بگیره و احتمالا بعد بازنشسته شدن فتل میتونه راه اون و پدرش رو در فراری ادامه بده

  • Saeed

   12

   0

   امیدوارم فصل دیگ جای گروژان بیاد هاس تا بعد از قهرمانی های فتل با فراری و خداحافظیش میک بیاد فراری

   قبلا از تصور F1 بدون فتل خیلی میترسیدم ولی با لکلرک و میک شوماخر غمی نیست