فرمول یک ایرانفرناندو آلونسو معتقد است که در طول حضورش در فرمول یک، لحظه ای را تجربه کرده که حتی 2 دوره قهرمانی این راننده با تجربه را هم تحت الشعاع قرار داده است.

آلونسو از سال 2001 وارد فرمول یک شد و از آن زمان به بعد همواره رقابت هایی دیدنی را به وجود آورد تا اینکه در فصل 2018 تصمیم گرفت با فرمول یک خداحافظی کند.

اما راننده اسپانیایی، به دست آوردن جایزه شاهزاده اتریش در سال 2005 را بزرگترین دستاورد خود می داند. این جایزه به کسانی که در علوم پایه، کارهای انسانی و البته ورزش عملکرد ارزشمندی داشته باشند اهدا می شود.

جایزه شاهزاده اتریش احتمالا بزرگترین دستاورد من است و حتی از قهرمانی فرمول یک هم بهتر است. این دسته از جوایز در مورد تغییر زندگی افراد و معرفی آن ها به یک ورزش به خصوص است، به همین دلیل است که این بیشتر از هر جایزه دیگری برایم ارزشمند است.

فرناندو آلونسو - ابوظبی 2018

فرناندو آلونسو – ابوظبی 2018

آلونسو به تاثیرش روی افکار عمومی و جذب بسیاری به فرمول یک هم افتخار می کند. می توان ادعا کرد که آلونسو، فرمول یک را تبدیل به ورزش اصلی اسپانیا کرده.

من خیلی به این موضوع افتخار می کنم. فکر می کنم این موضوع را با گذر زمان واضح تر شد و با بررسی طرفداران رقابت ها در اسپانیا یا افرادی که به موزه ها سر می زنند یا برای اولین بار کارتینگ را تجربه می کنند، می توان دید که افراد زیادی در حال حاضر فرمول یک را دنبال می کنند و البته این فقط به فرمول یک ختم نمی شود؛ می توان دید که این موضوع روی تمام موتور اسپرت تاثیر گذاشته و این قطعا جدید است.

ما رقابت ها را در سال های 2001 و 2002 پوشش نمی دادیم اما فکر می کنم در اواسط 2003 بود که رقابت ها پخش شد.

نمی توان به این موضوع فکر نکرد، در حال حاضر فرمول یک، سومین یا دومین ورزش محبوب در اسپانیا است و این چیزی است که من به آن افتخار زیادی می کنم.

17 دیدگاه

 1. Saeed

  12

  6

  میدونم خیلی بیربطه ولی اتریش زیباست???

  • Fastboy 44

   4

   7

   ???
   #همه_جا_زیباست
   ???

 2. iman

  14

  2

  زنده باد ماتادور

 3. PeymaN

  2

  7

  بهترین حال حاضر
  #alonso for ever

 4. Nohed3339

  5

  4

  بهترین شکست خورده. ۴ سال پیاپی. از کینگ بزرگ. پسر انگشتی بدجور ۴ سال پیاپی حال این ناندو رو گرفت. بله زیباست

  • H.farahani

   1

   0

   نوحد خان
   شما که در جریانید بهتر میدونید یه نفر قهرمان فصل میشه.پس یعنی بقیه شکست خوردن؟
   پتانسیل هر ماشین قهرمانی نیست و باید راننده رو بر اساس ماشین و عملکرد تیم و خودش قضاوت کرد.
   بنظرتون با توجه به مسایل 2005 و 06 باید شوماخر رو جلوی الونزو شکست خورده بدونیم؟

 5. PeymaN

  3

  4

  شکست خورده!!! باشه شما فعلا توباد قهرمانیای این نازنک نارنجی تون با ماشین غول ردبول که دوسالشم بازور گرفت و نمیدونم تبار المانی و این جور چیزا بخواب که چجوری 2014 از یه تازه کار باخت و بعدشم نذاشت فراری بگیردش درضمن اگه ناندو فقط یکم شانس داشت خیلی چیزا فرق میکرد خیلی دوس داشتم ماشینا برابر میبودن تا حساب کار دستتون میومد

  • Nico

   3

   2

   تعجب کردی از شکست خورده!؟
   آلونسو از باتن هم شکست خورده
   با ماشین 2010 و 2012 فراری نتونست قهرمان بشه اونوقت به سب خرده میگیری برای 2014!؟
   نازک نارنجی!؟نکنه آلونسو کارگر معدن بوده!؟
   غول ردبول!؟دو سال با زور!؟
   ریکیاردو 2014 و تازه کار!؟میدونی که ریکیاردو از 2012 توی فرمول یک هست یا فقط ی چیزی شنیدی!؟
   سب نذاشت فراری ریکیاردو رو بگیره!؟مدرک داری مستر از این حرف مضحکی که گفتی!؟
   ماشین ها برابر بود که الان سب رکورد شومی بزرگ رو هم زده بود

   • PeymaN

    2

    3

    اره ناندو هم شکست خورده ولی تا جایی که من میدونم لاقل از کسی شکست خورد که یک بار قهرمان شده بود نه کسی که تازه تو بدو ورودش الان مثلن خاستی بگی ریکاردو اره قبلشم بوده منم چرت گفتم کی به کیه ها همون دوسالی که جنابتون قهرمان شد که 2010 تو ابوظبی اشتباه استراتژیک و 2012 هم تصادف و اشتباه راننده های لوتوس بودش لابد این امتیازارام با نبوغش جناب وتل جمع کرده بعدشم از عالم و ادم بپرسی میدونن ماشین ردبول اون زمون بهتر بود فقط شمایید که میخایید کارشو بزرگ کنید ماشینا برابر بودن که خواب قهرمانیرم نمیدید چون باید از تو درودیوار جمع و جورش میکردید البته تو مسابقات اسپین شدن شاید در وصف این کینگ شما همین بس که نسبت به مالدونادو رد صلاحیت شده

   • Nico

    2

    1

    (آره منم چرت گفتم)!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    حالت رو خریدارم
    2010 فقط اشتباه استراتژیک رو دیدی!؟
    دستور تیمی آلمان رو ندیدی!؟
    موتور سوزوندن سب تو کره و والنسیا رو ندیدی!؟
    2012 هم تصادفات راننده های لوتوس!؟
    تصادف برونو سنا با سب تو برزیل2012رو ندیدی؟!
    ماشین ردبول2011و2013خوب بود نه2010و2012
    اسپین!؟!تمرین دوم چین رو دیدی!؟اسپین540درجه ای پسر به اصطلاح سریع؟!
    در وصف شما هم همین بس که به حرف های مالدونادو استناد میکنید!!!

   • Ahmad VETTEL

    2

    1

    رنو هم اگه تو 2005 و 2006 ماشین قهرمانی به آلونزو نمیداد،آلونزو خواب قهرمان شدن رو هم نمیدید.
    آمار فتل و آلونزو که اصلا قابل مقایسه با هم نیستن چه تعداد برد،پول پوزیشن و قهرمانی و همین آمار میتونه بگه آلونزو در حد فتل نیست.ولی من خودم اینو قبول ندارم و معتقدم آلونزو تقریبا هم سطح فتل بود ولی قدرت تصمیم گیری فتل و ارتباط خوب فتل با تیم رو نداشت.

   • PeymaN

    2

    0

    اخی بمیرم براتو که چقدرم دستور تیمی برای حضرتت ندادن تو همین فراری قبلشم که رقابتش با راننده ممعمولی تو بهترین ماشین نسل خودش که حضرت عالی نمیخای قبولش کنی(کلی مقاله و مطلب درباره ماشین ردبول هس نمیدونم یه حرفو از زبون چه کسایی باید بشنوید تا قبول کنید) بحث کردن باشماها حوصله میخاد که من ندارمش یه حرفو چن بار باید زد مگه بحث موتور سوزوندنا رو مطرح کردی استادجان نمیدونستم تو کره برنده شدن رو موتورسوزوندن حساب کردی درضمن توهمون 2012و 2010 ناندو بهترین راننده فصل انتخاب شد درضمن لااقل ناندو و همیل لااقل چن سال بایه هم تیمیه درجه یک رقابت داشتن نه یه فرد معمولی و یاکسی که رغبتی برای مسابقه دادن نداره دراخر من همیل فن نیستم

  • Ahmad VETTEL

   4

   1

   سال 2007 هم آلونزو از همیلتون تازه کار باخت(هم امتیاز بودن ولی تو رتبه بندی پایین تر از همیلتون شد).حالا یعنی آلونزو از همیلتون ضعیف تره؟
   نازک نارنجی هم اون شخصی بود که 37 امتیاز تو فصل 2012 جلو بود ولی تو مسابقه آخر با اینکه فتل اول مسابقه تصادف داشت،پیت استاپ هاش افتضاح بود و ارتباط رادیویی هم نداشت،نتونست قهرمان بشه و آخر مسابقه هم داشت گریه میکرد.

  • H.farahani

   1

   2

   جناب عنایتی
   اگر یکی از هواداران یه راننده حرفی بزنه که بنظرتون اشتباه باشه به شما مجوز توهین به اون راننده رو میده.
   شاید فتل هزار عیب داشته باشه ولی نازک نارنجی نیست.

   • PeymaN

    3

    0

    ببخشید دوست عزیز اگه باعث ناراحتی شده انقد تو این مدت این هواداران فتل به ناندو تیکه پرونی کردن که یخورده اذار میده حرفاشون البته اینا نشون میده چقد میترسن ازش و اگه مکلارن میتونس یه ماشین درس حسابی بده دستش معلوم میشد ولی من خودمم دیگه امیدی به بازگشت و به تبعش موفقیت ناندو تو این ورزش ندارم ناندو تموم شدس واین واقعیت تلخیست و امیدوارم مکس بتونه به قهرمانی برسه این حرفام صرفا برای دفاع از ارزشمندی کارها ی ناندو با ماشین ضعیفتر بود (چیزی که عالم و ادم بهش معترفن اما بعضی افراد…) بازهم پوزش میخاهم به خاطر رنجش خاطرپیش اومده بخاطر حرف بنده

   • H.farahani

    2

    0

    جناب عنایتی
    ممنونم که تذکر بنده رو قبول کردید.??
    این نشونه شخصیت بالای شماست.
    پایدار باشید