فرمول یک ایران – اولین مسابقه فصل 2018-19 فرمولE در الدرعیه عربستان برگزار شد که آنتونیو فلیکس دا کاستا از تیم ب ام و آندرتی موفق به کسب پیروزی شد.

دا کاستا که مسابقه را از رده پول پوزیشن آغاز کرده بود، توانست به پیشتازی خود در مسابقه ادامه دهد و دومین پیروزی دوران حرفه ای خود در فرمول ای را کسب کند.

سکو مسابقه فرمول E عربستان 2018 - دی آمبروزیو ، آنتونیو فلیکس دا کاستا و ژان اریک ورن

سکو مسابقه فرمول E عربستان 2018 – دی آمبروزیو ، آنتونیو فلیکس دا کاستا و ژان اریک ورن

دی آمبروزیو از تیم ماهیندرا به دلیل تخلف فنی جریمه عبور از پیت لین را دریافت کرد و به همین دلیل رده دومی را به ژان اریک ورن تقدیم کرد و خودش بر روی جایگاه سوم سکو ایستاد.

سباستین بوئمی پس از یک استارت خوب و گرفتن جایگاه سومی از خوزه ماریا لوپز نتوانست رده خود را حفظ کند و به مکان ششم نزول کرد.

فیلیپه ماسا و وین رونی - مسابقه فرمول E عربستان 2018

فیلیپه ماسا و وین رونی – مسابقه فرمول E عربستان 2018

راننده ی سابق فرمول یک، فیلیپه ماسا و استافل وندورن نیز در رده های چهاردهم و هفدهم جدول مسابقه قرار گرفتند و نتوانستند از اولین ای پری فصل امتیازی کسب کند.

جدول:

جدول مسابقه فرمول E عربستان 2018

جدول مسابقه فرمول E عربستان 2018

مقصد بعدی فرمولE، مراکش خواهد بود.  (در تاریخ 21 و 22 دی ماه)

2 دیدگاه

 1. Saeed

  6

  1

  بیچاره وندورن

 2. Mehrdad

  2

  0

  مسابقه جذابی بود
  امسال با اضافه کردن اتک مود رقابت هارو جذاب تر کردن
  اتک مودشونم خیلی جالب بود هر راننده چند اتک مود داشت یعنی نامحدود نبود و با فعال شدنش قدرت اضافی در الکتروموتورهای ماشین فعال میشد و سرعت بیشتری میگرفت ماشین
  برای فعال شدنش هم باید ماشین از یک منطقه مشخص شده عبور میکرد و هیلوی ماشین با چراغ های کوچیکی که روش بود فعال شدن اتک مود رو نشون میداد درکل مسابقه جذابی بود میتونه تا شروع فصل جدید فرمول یک سرگرم کنه طرفداران رو
  نکته دیگه عملکرد نه چندان خوب وندورن و مسا بود
  مسا چند تا سبقت خوب گرفت وندورن که پشت هم رده از دست داد