فرمول یک ایراناستافل وندورن راننده بلژیکی و سابق تیم فرمول یک مک لارن دور جدیدی از دوران ورزشی خود را هفته آینده در کشور عربستان سعودی آغاز خواهد کرد.

او که به عنوان یکی از استعداد های درخشان و جوان سال ۲۰۱۷ وارد فرمول یک شد سعی داشت با تمام مشکلات خود را در رقابت ها نگه دارد. اما راننده جوان بلژیکی در زمانی نامناسب و در مکانی نامناسب قرار داشت و متاسفانه نتوانست صندلی برای خود در فصل ۲۰۱۹ پیدا کند.

او که امیدوار است دوباره به فرمول یک بازگردد مهارت و استعداد خود را در چالشی جدید در رقابت های فرمول E و با تیم مرسدس HWA هفته آینده در اولین رقابت خود در سری جدید فرمولا الکتریک و در کشور عربستان آغاز خواهد کرد.

وندورن در مصاحبه با Sporza گفت:

این رقابت برای من مانند سفر اکتشافی است. یک تعطیلات کوتاه مدت زمستانی.

نسل دوم ماشین های فرمول E

نسل دوم ماشین های فرمول E

وندورن که در ماه اکتبر در والنسیا برای اولین بار شانس رانندگی با خودرو نسل دوم  فرمول ای را به دست آورد معتقد است او و تیم جدیدش به کمی تلاش بیشتر و البته قدرت بیشتر نیاز دارد. او در ادامه گفت:

در زمان تست ما برای خودرو یک ایده داشتیم. اما پیست والنسیا قابل مقایسه با پیست فرمول E نیست.

من امیدوارم که داستان به خوبی برای من و تیم پیش برود اما واقعیت این است ما چالش بزرگی در تنظیم خودرو داریم. فرمول E بسیار بی صدا و متفاوت از آن چیزی است که من به آن عادت داشته ام.

پیست های متفاوت تقریبا همه پیست ها و همچنین مدیریت مصرف انرژی در طول مسابقه برای من برای اولین بار اتفاق می افتد. فرمول E جای زیادی برای پیشرفت دارد و این سری تنها چهار سال عمر دارد و در طول زمان پیشرفت های زیادی خواهد داشت.

بعد از اخرین مسابقه ام در فرمول یک من بسیار خوشحالم که کارم در فرمول یک تمام شد اما توانستم راه جدیدی در محیطی کاملا متفاوت را تجربه کنم. من دو سال با تیم مک لارن بودم و متاسفانه این دو سال از بدترین سال های ورزشی این تیم بود و من نیز نتوانستم به اندازه خودم این موضوع را تغییر دهم.