موتوجی پی ایران – تیم رپسول هوندا اعلام کرد که خورخه لورنزو برای فصل های 2019-20 هم تیمی مارک مارکز خواهد بود.

همان طور که پیش از این اعلام شده بود، دنی پدروسا موتور سوار اسپانیایی تیم رپسول هوندا طی توافقی دو طرفه در پایان سال 2018 از این تیم جدا خواهد شد و به همکاری خود با این تیم که در سال 2002 در کلاس 125 سی سی آغاز شده بود و 13 فصل پشت سر هم ادامه پیدا کرده بود، پایان خواهد داد. لورنزو جایگزین  پدروسا برای دو فصل آینده خواهد شد.

لورنزو در سال 2005، در کلاس 250 سی سی با موتور هوندا به جایگاه پنجم دست یافت. موتورسوار اسپانیایی پس از ورود به موتوجی پی در 2008، 9 سال را با تیم یاماها سپری کرد و موفق به کسب سه عنوان قهرمانی در سال های 2010-12-15 شد.

او در سال گذشته به دوکاتی پیوست اما شرایط سختی را تجربه کرد و اولین پیروزی خود با تیم ایتالیایی را در هفته گذشته در مسابقه موجلو کسب کرد.

مارک مارکز - موتوجی ایتالیا 2017

مارک مارکز، خورخه لورنزو

تیم رپسول هوندا در بیانیه ای اعلام کرد:

از 2019 لورنزو هم تیمی قهرمان چهار دوره موتوجی پی، مارک مارکز خواهد شد: دو  قهرمان فوق العاده با استعداد بی نظیر و امیدواربم این ها ما را  تبدیل به یک تیم قوی تر کند و به بخش مسابقه ای هوندا برای توسعه کمک کند.

همچنین دوکاتی برای جایگزینی لورنزو، دنیلو پتروچی موتورسوار پرامک را برای تکمیل ترکیب موتورسواران خود انتخاب کرده است.

17 دیدگاه

 1. سجاد

  19

  10

  خب درو تخته با هم جور شدن.ببینیم دیگه لورنزو بهونه داره یا نه.حیف دکتر که یاماها افت کرده وگرنه به همشون نشون میداد موتورسواری دولا دولا نمیشه!!!! 🙂

   • McLaren F1

    11

    6

    اشتباه دیدی دوست عزیز

   • Farshad46

    3

    3

    وقتی واله قهرمان میشد مارکز تو کوچه ها داشت بازی میکرد …الانم با این سن و سال مثل یه جوان ۱۸ ساله داره مسابقه میده عمرا مارکز تا ۳۰ سالگی هم بتونه دوام بیاره

 2. Mehrdad

  22

  2

  لورنزو عالیه ولی بازهم فکر نکنم حریف مارکز بشه حتی با موتور برابر
  بسیاری از پیروزی های مارکز بخاطر نوع موتورسواریشه
  مارکز خیلی نترس موتورسواری میکنه به همین خاطر زیاد هم زمین میخوره و از طرفی باعث پیروزی های زیادش هم میشه این سبکش

  • Ah Ferrari

   14

   4

   با این که همه جوره ولنتینو رو دوست دارم ولی باید بگم نمیتونم حرفهای شما رو درک کنم.شما از این همه نبوغ مارکز کسی که در سن هجده سالگی وارد موتو جی پی شد و دوبار پشت سر هم در اون سن کم قهرمان شد فقط کوبیدن به روسی رو دیدی.الانم همه چیز معلومه وقتی خود روسی از مارکز به عنوان موتورسوار بسیار قدرتمند(مطلبش تو همین سایت هست) حرف میزنه نمیدونم در مورد تعصب شما چی بگم.

   • McLaren F1

    13

    13

    کسی منکر مهارت مارکز نیست
    اما مهارت بدون اخلاق ورزشی چنگی به دل نمیزنه وگرنه موتورسواریش معرکس
    البته از نظر من که روسی رو از پونزده سال پیش که خودش و یاماها تو اوج بودن دیدم با مارکزی که الان خودش و موتورش تو اوجن مقایسه میکنم کفه ی ترازو به نفع روسی سنگینی میکنه البته نظر شخصیه منه

  • farshad93

   7

   4

   واقعا دیگه نمیدونم چی بگم ب شما مکلارن هی میگم وسط این بی منطقیات نیام ولی باز فایده نداره

   تا کی میگی کوبیدن ب مردم هرررر کسی ببینه میفهمه ک هیچ قصدی نداشت جز سبقت مارک، ولی عجله کرد اشتباهم کرد و پذیرفت..
   اصن قبل از این ک ببینه روسی افتاده دس بلند کرد روشو برگردوند ک معذرت خواهی کنه ک دید روسیدرحال افتادنه، مثه چند دور قبلش با اسپارگارو چی میگی واقعا تو
   .. بدتر از کار خود روسی بود ک با لگد زد انداخت مارک رو؟!! ؟
   و زشتر اینه ک مارک نذاشت عرقش خشک شه رف تو باکس روسی معذرت خواهی کنه ک یه مشت بی صفتی راش ندادن این خیلی منو غذاب میده وااااقعا خیلی کار زشتیه هررر چقد تقصیر کار باشه طرف حداقلش اینه ک میذارن طرف معذرت خواهیشو بکنه و بره … واقعا فققققط رو تعصب حرف میزنی.

   • McLaren F1

    3

    4

    روسی تو این همه سال موتور سواری انقد نکوبید به دیگران که مارکز کوبید
    وقتی به ناحق طرف میندازه زمین و کلی امتیازش از بین میبره بعدم بیاد معذرت بخواد درست میشه؟
    هر سری داره این حرکت تکرار میکنه و اونوقت شما داری از تعصب من حرف میزنی؟!!!

 3. حسام

  4

  1

  مک‌لارن
  تنها کسی که تو این رشته رقابت و رها کرد با لگد ی موتورسوار رو زمین انداخت روسی بود، تو این مسابقه ای که میگین مارک عجله کرد وگرنه دوتاپیچ دیگه قورتش میداد، وینالس که جلوتر بود و رسوند، عمدی تو کارش نبود، اون دوستمون میگه وقتی روسی قهرمان شده مارکز داشت تو کوچه بازی میکرد، این یعنی چی؟؟ انتظار داشتی بیاد با سن 14 سالگی بیاد موتوجی پی، الان اختلاف سن و برتری حساب کردی،، تو کوچه بازی میکرده؟ مگه تو اونجا بودی و دیدی که تو کوچه بازی کنه؟؟ اونم مارکزی که از سه سالگی سوار موتوره؟؟

  • McLaren F1

   1

   4

   قورتش میداد چون موتورش سرتره
   شما طرفدار مارکزی
   من طرفدار روسی
   دلیل نداره حرف هم قبول کنیم
   من موتورسواری روسی تو روزای اوج وقتی یادم میاد با هیچ موتورسواری برام قابل مقایسه نیست
   نظر من اینه
   نظر شمام محترمه

   • BEHROOZ

    2

    0

    خیلی جالبه این چه منطقیه؟
    روسی اینقد فرشته نیست
    شما یادت نمیاد با استونر چکار کرد
    یا ایتالیایی ها براش راه باز میکردن تو رقابت با نیکی 69

   • حسام

    0

    0

    الان روسی شد کسی که با موتور گازی قهرمان موتوجی پی شده در عوض مارکز اومده بوگاتی رو از وسط اره کرده و نشسته روش و قهرمان شده..منم دیدم تا دلت بخواد از این حرکتا داشته روسی. منم طرفدار مارکزم نه کسی که فکر کنه صاحب این ورزشه و با لگد یه موتورسوار رو زمین بندازه و قبلشم هی براش سر تکون بده و با دست علامت بده بیا؟؟؟
    آخرشم ببینه با مهارتش نمیتونه بره سراغ اون کار زشت..این فصلم طرف از آخر بیاد ازش سبقت بگیره هی گریه و زاری راه بندازه و غرولند کنه و کارای خودشو فراموش کنه.

دیدگاه خود را بیان کنید