موتو جی پی ایراندنی پدروسا موتور سوار اسپانیایی تیم رپسول هوندا طی توافقی دو طرفه در پایان سال 2018 از این تیم جدا خواهد شد و به همکاری خود با این تیم که در سال 2002 در کلاس 125 سی سی آغاز شده بود و 13 فصل پشت سر هم این همکاری در تیم موتو جی پی رپسول هوندا ادامه پیدا کرده بود، پایان خواهد داد.

وی توانسته یک بار در کلاس 125 سی سی و دو بار در کلاس 250 سی سی قبل از پیوستن خود در سال 2006 به رپسول هوندا، قهرمان شود که این بهترین عملکرد یک موتورسواری است که قهرمان موتو جی پی نشده است.

پدروسا توانسته 31 پیروزی کسب کند و در سال های 2007 و 2010 و 2012 توانسته جز مدعیان قهرمانی باشد و دوم شود. این در حالی است که در سال 2012 هفت پیروزی کسب کرد که یکی از خورخه لورنزو قهرمان آن سال بیشتر بود.

از سال 2013 با مارک مارکز هم تیمی شد که مارک توانست طی این مدت چهار بار قهرمان جهان شود.

دنی پدروسا گفت:

من می خواهم از تیم رپسول هوندا برای این سال های موفقیت آمیز تشکر کنم. من نه تنها به عنوان راننده بلکه به عنوان یک انسان با آن ها بزرگ شدم. من برای همیشه رپسول هوندا را در قلب و حافظه خود نگه می دارم. در زندگی همه ما به چالش هایی نیاز داریم و من فکر می کنم زمان این چالش برای من پیش آمده است و زمان تغییر است.  متشکرم رپسول هوندا

دنی پدروسا و مارک مارکز ، رپسول هوندا - تعیین خط موتوجی پی اسپانیا ۲۰۱۷

دنی پدروسا و مارک مارکز ، رپسول هوندا

یوشی شیگه نومورا مدیر تیم رپسول هوندا گفت:

امروز روز ناراحت کننده ای برای من است. از جانب تیم رپسول هوندا برای تمام تلاش ها و موفقیت های دنی از وی تشکر کنم و بخاطر این دو دهه همکاری قدر شناس زحمات وی هستیم.

این موتور سوار 32 ساله از سال 2002 تاکنون در هر مسابقه ای توانسته پیروز شود اما در سال 2018 در رده دوازدهم قرار دارد که این امر به دلیل خروج وی از سه مسابقه بوده که دو تای آن ها یعنی خرز و آرژانتین به دلیل مصدومیت های وی بوده است.

بر اساس آخرین شایعه ها برنده مسابقه ایتالیا 2018 یعنی خورخه لورنزو ممکن است در سال آینده هم تیمی مارک مارکز در رپسول هوندا شود و احتمالا دنی پدروسا به تیم زیر مجوعه ای جدید یاماها که به وسیله شرکت پتروناس پشتیبانی می شود، ملحق شود.

این نوشته را به اشتراک بگذارید:

دیدگاه خود را بیان کنید