فرمول یک ایران – سباستین فتل که در حال حاضر، در صدر جدول قرار دارد، احساس می‎‌کند که ماشینش در گرندپری بحرین سرحال‎تر بوده اما اصرار دارد که تیم با وجود برد دو مسابقه ابتدایی فصل، همچنان باید پیشرفت کند.

سباستین فتل، برد خود در اولین گرندپری فصل 2018 فرمول یک، گرندپری استرالیا را با بدست گرفتن پول پوزیشن گرندپری بحرین و سپس، برد مسابقه آن ادامه داد. در دورهای پایانی مسابقه بحرین، والتری بوتاس قصد داشت تا از فتل سبقت بگیرد اما فتل با وجود تغییر در استراتژی‎اش در میانه مسابقه، توانست جایگاه خود را حفظ نماید.

زمانی که از فتل سوال شد که آیا عملکردش در بحرین به دلیل آن بوده که تیم مرسدس پایین‎تر از حدش نسبت به استرالیا قرار داشته یا اینکه به دلیل دستاوردهای خود فراری بوده است، پاسخ داد:

سوال دشواری است. من نمی‎توانم به جای آنها سخن بگویم اما فکر می‎کنم دلیل آن، ترکیب چندین مسئله بوده است. شاید جریان به نفع ما بوده است. اما در واقعیت، عمده این موضوع به این دلیل است که من احساس بهتری با ماشین دارم.

ما بر روی تنظیمات کار کردیم که کمک کرده تا بتوانیم کارایی بیشتری بدست بیاوریم. این موضوع در یک دور و همچنین در کل مسابقه استوار بوده است. بنابراین، احساس می‎کنم که سرحال‎ترم و کنترل بیشتری در دست دارم.

اینکه آنها چقدر تلاش و تقلا کردند را نمی‎دانم. آنها حداقل در دورهای پایانی چالاک بودند و در تعیین خط نیز فاصله چندان زیاد نبود. روی‎هم‎رفته، عملکردها نزدیک بوده اما بدون شک، جلوتر بودن حس خوبی دارد.

سباستین فتل - مسابقه گرندپری بحرین 2018

سباستین فتل – مسابقه گرندپری بحرین 2018

پس از تعیین خط بحرین، فتل توضیح داده بود که تیم فراری، قصد دارد تا جلوی ماشین خود را پس از کشمکش برای رقابت با مرسدس در استرالیا بهبود ببخشد. او گفته بود که کارهای بیشتری باید انجام شود زیرا معتقد است که امسال فاصله میان سه تیم برتر بسیار نزدیک خواهد بود.

او می‎گوید:

واضح است که ما به بهبود و پیشرفت نیاز داریم. والتری و لوییس سخت در حال تلاش هستند. بدون شک، کیمی در کنار نیز در حال تلاش است. دو راننده تیم ردبول، دنیل و مکس نیز در این رقابت بسیار نزدیک هستند.

این سه تیم و شش راننده به یکدیگر بسیار نزدیک هستند. بهبود و سریع‎تر بودن در همه جا بسیار مهم است و کمک می‎کند. هر چه سریع‎تر باشید، بهتر می‎توانید با ماشین‎تان یکی شوید و خوشحال‎تر باشید و در زمان نیاز، قادر خواهید بود کارایی بیشتری از ماشین بدست بیاورید.

10 دیدگاه

 1. lapped champion

  34

  8

  حرفت حقه قهرمان افسانه ای بحرین❤❤❤❤❤
  پیشرفت مقدمه پیروزی تو تکی تک
  The king of road for 40laps with soft tyre

  • ايزديار

   29

   6

   بايدم با سرعت خوبي كه مرسدس داره
   فراري از ايني كه هست هم بايد پيشرفت كنه

   فعلا كه با بضاعت كم ماشين نسبت به مرسدس و استراتژي هاي آب دوغي تيم ، فتل خوب جوره همه چي رو كشيده

   • lapped champion

    21

    6

    فتل مرد روزهای سخته.
    Forza sebastian

   • Sergio scaglietti

    3

    5

    ایزد یار
    بصاعت کم ماشین؟؟ ماشین به حدی سریع بود که کیمی هم تایم فوق العاده ای ثبت کرد و اگه فتل اخرین دور رو نمیرفت کیمی پل گرفته بود با این حال تو تمرینات و تعیین خط فراری فوق العاده بود.سرعت بیشتر مرسدس بخاطر احتمالا بخاطر سوخت کمتری بود که تو باک بوتاس و لوییس ریختن و تنظیمات تحاجمی تر بوده تو خود مسابقه یکی دوبار مهندسان مرسدس به رانندهاشون کفتن که فشار بیارن
    دوما کدوم استراتژی فراری ابدوغی بوده؟؟ استراتژی ابدوغی به برد ختم نمیشه.اگه فتل با سافت ۴۰ دور زد فقط بخاطر مدیریت تایرش نبود بخاطر ستاپ فوق العاده ماشین هم بود نمونش مسابقه اتریش پارسال که لوییس بخاطر داون فورس زیادی که بال عقبش تولید میکرد تایرهاشو سریع ازدست میداد تقصیر همیلتون نبود ماشینش درست تنظیم نشده بود

 2. ...m6...

  12

  9

  تا الان که ردبول کلا از مسابقات پرته باید ببینیم بعد چی میشه?

 3. SP7779

  18

  4

  قطعا باید پیشرفت کنه فراری
  مرسدس بیکار نمیشینه
  بعلاوه اینکه هنوزم بهترین موتور رو دارن
  ردبول هم که مثل همیشه در طی فصل پیشرفت چشمگیری داره

 4. Amirreza.sv5.kr7

  19

  7

  الحق که کارت درسته و لقب کینم برازنده ولی حیف که از الان اتوبان ها شروع شدن ما هفته بعد چین و داریم و مخصوصا باکو با اون کسی ۳ کیلومتریش بجز موناکو و کاتالونیا چندین اتوبان دیگه پشت هم کانادا اتریش فرانسه انگلیس آلمان مونزا و اسپا
  امیدوارم فراری تو این میستا حرفی برای گفتن داشته باشه فورا فراری فروزا سی و کیمی

 5. KamRun

  10

  3

  اختلاف زمانی تعیین خط پارسال بحرین نسبت به امسال یه پیشرفت اساسی بود واسه فراری و یه استثنا هم هست واسه اینکه اینو پیشرفت حساب نکنیم اونم همون جواب فتل بود که واقعا نمیشه فهمید فراری پیشرفت کرده یا مرسدس اینبار خوب نبوده!! ولی چیزی که فعلا مشخصه بهبود تقریبا یک ثانیه ای زمان در برابر نیم ثانیه ای مرسدس نسبت به آمار پارساله در تعیین خطه.
  از طرفی هم تعیین خط پارسال چین اختلاف آنچنان قابل ملاحضه نبود بین همیلتون و فتل که
  زیر دو دهم ثانیه بود(حداقل به خاطر بی رقیب بودن مرسدس تو اون پیست) … پس یجورای میشه یه نتیجه گیری معمولی کرد که اگه این اختلافات بین فراری و مرسدس امسال نسبت به پارسال کم شده باشن در نتیجه فراری باید توی چین هم بهتر عمل کنه وگرنه نتیجه زمانگیری توی بحرین میتونسته یه اشتباه از طرف مرسدس باشه نه اونقد بهتر شدن ماشین فراری.
  در نهایت اگه اختلاف فاحش تعیین خط استرالیا رو به عنوان مسابقه اول کنار بزاریم باید ببینیم واقعا فراری پیشرفت خودش رو توی مسابقه بعد هم ثابت میکنه یا نه!؟