فرمول یک ایرانفرناندو آلونسو راننده تیم مک لارن با ابراز خوشحالی، نتیجه به دست آمده را قسمتی از توانایی تیمش در ثبت نتیجه خوب در این فصل می داند.

تیم مک لارن که در دور تعیین خط با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم کردند نتایجی بهتر از رده سیزدهم و چهاردهم به دست نیاوردند. اما با این وجود فرناندو آلونسو و استافل وندورن توانستند مسابقه را در رده هفتم و هشتم به پایان برسانند.

این اولین بار از آغاز فصل ۲۰۱۴ است که مک لارن توانست در دو مسابقه پیاپی خودرو های خود را در بین ده خودرو برتر قرار دهد. علی رغم پیشرفت خوب مک لارن در مسابقه آلونسو مسابقه بحرین را بسیار سخت توصیف کرد و از عملکرد خودرو بسیار راضی است.

آلونسو گفت:

ما دور تعیین خط خود را در اولین دور مسابقه زدیم. بعد از استارت من در آینه خود همیلتون را پشت سر خود دیدم. من نمی دانستم که در چه موقعیتی قرار دارم ولی همین که همیلتون پشت سر من بود یعنی در جای بدی نیستم.

ما در رقابت با هالکنبرگ و حمله هاس سرعت خیلی خوبی نداشتیم. آخر هفته دشواری بود ولی از اینکه دو خودرو امتیاز به دست آوردند بسیار خوشحالم. ما پیشرفت زیادی پیش رو داریم و امروز نیز کمی به داشتن سرعت بالا عادت کردیم.

مسابقه فرمول یک بحرین

آلونسو همچنین اعلام کرد کناره گیری رایکونن و دو خودرو ردبول را در کسب نتیجه بسیار به مک لارن کمک کرد:

مسابقه فقط عملکرد و سرعت خودرو نیست. عوامل زیادی مانند مصرف سوخت، لاستیک، استارت مسابقه و استراتژی در کسب نتیجه تاثیر گذار است و ما نشان دادیم همیشه روز یک شنبه ها از شنبه بهتر هستیم.

ما می دانیم که این یک آخر هفته عجیب برای مان بود. ما باید پیشرفت بیشتری داشته باشیم و این بسیار دشوار است که مسابقه را از رده های عقب شروع کنید. رده پنجم در استرالیا و هفتم در بحرین، ۱۰ امتیاز در ابتدای فصل و ۶ امتیاز استافل بنابراین تیم ۱۶ امتیاز خوب در دو مسابقه اول کسب کرد و من از این موضوع بسیار خوشحالم.

5 دیدگاه

  • سجاد

   9

   1

   درسته ولی به هر حال مک لارن نسبت به پارسال خیلی بهتر نتیجه میگیره و سرعت مسابقه ای داره و همین آلونسو رو فعلا خوشحال می کنه.باید دید میتونن ماشینو‌ ارتقا بدن.چون از بابت موتور خیالشون راحتتره و حالا میتونن وقت بیشتری بذارن رو شاسی و آیرودینامیک.

 1. McLaren F1

  17

  3

  کارت درسته
  فقط افسوس که ماشین مناسبی نداری
  اگه بجای بوتاس پشت فرمون آلونسو بود خیلی اتفاقای جالبی میفتاد و عیار خیلیا معلوم میشد.

دیدگاه خود را بیان کنید