موتو جی پی ایرانآندره دویزیوسو، موتورسوار ایتالیایی تیم دوکاتی، در اولین مرحله از رقابت‌های موتو جی پی سال 2018 موفق شد تا در جدالی نزدیک با مارک مارکز قهرمان شود.

وی در گفت‌ و‌ گو با بی‌تی اسپرت گفت:

در سال‌های گذشته من سه بار در این مسابقه دوم شدم، پس باید این مسابقه را می‌بردم. موتور بسیار خوب بود و از این بابت آسان‌تر از گذشته بود. همچنین تایر جلوی موتور بسیار خوب عمل کرد و با استایل موتورسواری من خیلی خوب هماهنگ بود. اما تایر عقب خیلی نرم بود، نرم‌تر از نرم‌ترین‌های پارسال. به همین دلیل نزدیک به 3/4 مسابقه را فشار نیاوردم. دلیل اینکه موقع پیشتازی زارکو کسی فشار نمی‌آورد هم همین بود.

مراحل بعدی مسابقات(آرژانتین و آمریکا) برای ما بسیار مهم خواهد بود و باید نتیجه‌ی خوبی بگیریم زیرا فکر می‌کنم مسابقات سختی است. بسیار مهم است که جایگاه‌مان برای قهرمانی جهان را درک کنیم. قطعا موتور بهتری نسبت به پارسال در اختیار داریم اما این کافی نیست، تعداد زیادی موتورسوار سریع در مسابقه هستند.

دویزیوسو و مارکز، گرندپری قطر 2018

دویزیوسو و مارکز، گرندپری قطر 2018

دویزیوسو در مسابقه‌ی قطر بسیار از طرف مارکز تحت فشار قرار گرفت و بارها از یکدیگر سبقت گرفتند. این نمایش خوب مارکز می‌تواند برای دویزیوسو نگران کننده باشد، زیرا هوندا همیشه در قطر مشکل داشته است. تنها نتیجه‌ای که می‌توان از این عملکرد خوب گرفت این است که هوندا موتور بسیار بهتری نسبت به دو سال گذشته در اختیار موتورسواران‌اش قرار داده.

آندره اینگونه ادامه داد:

در دورهای پایانی مسابقه می‌خواستم کمی فاصله باز کنم زیرا کنترل مسابقه در اختیار من بود، اما چسبندگی لازم را نداشتم. دوری در 1:55های پایین ثبت کردم اما برای ایجاد فاصله کافی نبود. این قسمت بد مسابقه بود چون ثابت می‌کرد هوندا بسیار موتورش را ارتقا داده و مارک در آن تیم است.

5 دیدگاه

 1. ايزديار

  6

  3

  هرچند طرفدار روسي و ياماهام
  اما
  ماركز واقعا اوجوبه هست
  واقعا خيلي سره
  كفي قطر به كمك دويزيوسو امد وگرنه ياما روسي و هوندا ماركز ، به دوكاتي دوي سر بودن.
  قطعا فصلي جذاب را خواهيم ديد.

  • امیر ابراهیمی

   6

   0

   هم موافقم هم مخالف. دووی واقعا موتورسوار قابلیه. فقط به خاطر موتورش نیس. همونقدر که تو مستقیمیا خوبه تو پیچا ضعف داره نسبت به هوندا و یاماها. نمونه بارزش لورنزو. اونم دوکاتی سواره. یا بقیه که دوکاتی سوار میشن.

   • حسام

    2

    0

    البته فراموش نکنیم که روسی هم به همین مشکلات لورنزو دچار شد با موتور دوکاتی..

  • حسام

   3

   0

   دقیقا تو قسمتهای تکنیکال پیست واله و مارک عالی بودن،اما تو مستقیمی های طولانی دوکاتی ویران کننده است و درست وقتی که مابقی به سقف سرعت میرسن دوکاتی بازم سرعت میگیره.

دیدگاه خود را بیان کنید