موتو جی پی ایرانکیسی استونر، دارنده‌ی دو عنوان قهرمانی جهان، موتور 2018 تیم دوکاتی را بی نقص توصیف کرد.

استونر و میشله پیرو دو موتورسواری بودند که قبل شروع رسمی تست تیم‌ها در پیست سپانگ مالزی، سوار بر موتور 2018 تیم دوکاتی شدند. در ابتدا قرار بود در این تست خصوصی تیم دوکاتی، استونر، در روزهای چهارشنبه و جمعه‌ی هفته‌ی گذشته موتورسواری کند اما شرایط جوی باعث شد تا وی در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه داخل پیست برود.

استونر اولین موتورسواری است که سوار بر GP18 مسیر پیست را طی کرده است، چند روز زودتر از خورخه لورنزو و آندره دویزیوسو، موتورسواران اصلی تیم.

کیسی استونر سوار بر GP18

کیسی استونر سوار بر GP18

قهرمان 32 ساله‌ی استرالیایی در مصاحبه با موتوراسپرت گفت:

شرایط آب و هوا برنامه‌ی ما را عوض کرد، اما توانستیم از این 2 ساعت تست در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه استفاده‌ی لازم را ببریم. نظر شخصی من این است که ما در خصوص شاسی و در بعضی از خصوصیات انجین(موتور) پیشرفت خوبی داشته‌ایم. تا اینجای کار تمام نتایج مثبت بوده‌اند و نکته‌ای منفی‌ در GP18 به چشم نمی‌خورد.

فکر می‌کنم براورده کردن انتظارات یک موتورسوار موتو جی پی بسیار سخت باشد، اما باید بگویم که ما در جهت درستی در حال گام برداشتن هستیم. از اینجا به بعد بدست آوردن تجربه و حرکت رو به جلو مهم است.

مشتاقم تا نظر آندره و خورخه را بعد از تست موتور بدانم، چون نقاط ضعفی که در موتورهای قبلی بوده، برطرف شده است.

استونر در مورد تست سپانگ نیز گفت:

یکی از نتایجی که بعد از این تست به آن رسیدیم این است که پیست سپانگ، با این شرایط آب و هوایی، اصلا مکان مناسبی برای تست‌های پیش فصل نیست. مدت زمانی که شما برای خشک شدن پیست باید صبر کنید بسیار زیاد است. قبلا برای این به سپانگ می‌آمدیم که پیست در حدود 20 دقیقه بعد از قطع شدن باران خشک می‌شد، اما با این وضعیت جوی، انجام تست در اینجا منطقی نیست.

3 دیدگاه

 1. mosi

  1

  0

  تمام تیم ها شاسی جدید میرنانجین جدید آوردن فقط یاماها روی شاسی 2016 اصل و مبنا رو قرار داده خداکنه مث پارسال نباشه فقط…مارکز امروز سه تا انجین مختلف رو تست میکرد معرفی موتور هوندا بیستم فوریه توی اندونزی هستش هرسال میرن اونجا…دوکاتی امسال بنظرم خیلی بهتر شده باشه…به امید پیروزی های دکتر محبوب و اسطوره

  • امیر ابراهیمی

   1

   0

   به نظرم امسال تیمای مطرح موتورای خوبی دارن همشون. شاسی 2016 یاماها خیلی خوب بود واسه همین بر اساس همون شاسی جدیدو ساختن. باید ببینیم بعد از تست‌ها نظر موتورسوارا چیه.

دیدگاه خود را بیان کنید