فرمول یک ایرانمکس ورشتپن جزو راننده های برتر فصل 2017 فرمول یک بود، با این حال استبان اکون معتقد است از حریف سابق خود در فرمول 3 سریعتر است. اکون و ورشتپن از رده های سنی پایین رقیب یکدیگر بوده‌اند و از زمان حضور در مسابقات فرمول 3 این رقابت را دنبال کرده‌اند.

در حالیکه راننده بلژیکی تیم ردبول تا کنون موفق به کسب چند عنوان قهرمانی در گرندپری‌های مختلف رقابت‌های فرمول یک شده است، اکون هنوز در دست یافتن به این عنوان ناموفق بوده اما معتقد است توانایی های وی از ورشتپن بیشتر است. وی گفت:

با اطمینان به شما می‌گویم که از مکس سریع تر بوده‌ام. در رقابتهای پیش از فرمول یک، پول پوزیشن‌های بیشتری از مکس داشتم، مطمئن نیستم که هنوز هم از او سریعتر باشم اما حسم اینچنین به من می‌گوید.

نمی‌توان در شرایط حاضر من و مکس را مقایسه کرد، برای یک مقایسه منطقی باید هر دو راننده با یک ماشین امتحان شوند. شاید زمانی فرا برسد که من و مکس بتوانیم در یک ماشین رقابت کنیم.

توتو ولف مدیر تیم مرسدس

توتو ولف مدیر تیم مرسدس

ورشتپن به تازگی یک قرارداد سه ساله با تیم ردبول امضا کرده است در حالیکه اکون تنها یک سال دیگر با تیم فورس ایندیا قرارداد دارد. راننده فرانسوی تیم فورس ایندیا امیدوار است با پایان فصل 2018، شرایط برای حضورش در تیم مرسدس مهیا شود هرچند توتو ولف مدیر تیم مرسدس هرگونه شایعه در مورد ترکیب راننده‌های تیم مرسدس برای فصول بعد از 2018 را رد کرده است. ولف گفت:

استبان یکی از راننده های ماست و یقیناً او را زیر نظر داریم، اما مجموعه مرسدس با قدرت از والتری بوتاس حمایت خواهد کرد و تصمیمی برای پایان همکاری با وی را نداریم.

اگر مجور باشیم برای راننده جدید تصمیمی بگیریم لازم است بگویم احساسی عمل نخواهیم کرد و هرگز صد در صد فکرمان را مشغول والتری نخواهیم کرد. من به شما اطمینان می‌دهم، از هیات مدیره تا تک تک اعضای تیم، از صمیم قلب موفقیت والتری را خواستاریم. همراه با لوئیس همیلتون، این دو نفر راننده های تیم ما را تشکیل می‌دهند و فعلا به راننده دیگری فکر نمی‌کنیم.

3 دیدگاه

 1. ...m6...

  10

  16

  از نظر من بوتاس داره پیشرفت میکنه ولی رایکونن و ورشتپن از اون سریع ترن مثلا اگه جای بوتاس ریکیاردو یا اکون میومد تو مرسدس شاید اینطور ترکیب بهتر بود نمیدونم والا…ولی الان میگم لوئیس رو تو مرسدس با قفلو زنجیر بستن که اگه خوده لوئیسم بخواد بره نمیشه ?#مرسدس#پسر_سریع?

 2. سجاد

  11

  3

  به نظر من هم اکون از وشتپن میتونه بهتر باشه از نظر استعداد که فوق العادس.از نظر رانندگی هم خیلی تمیزتر و بی اشتباه تر رانندگی میکنه.قطعا اکون یکی از بهترین هاست.حتی تو همین فورس ایندیا کاملا مشخصه

  • max verstapen

   2

   1

   ببخشید باکدوم مترومعیارمیگید از ورشتپن بهتره؟! با اینکه موتور ماشینش موتورمرسدس هستش اما توی کدوم مسابقه از ورشتپن بالاتر بوده؟! منکه یادم نمیاد شما بگید! نظرشما واسه من محترمه اما باید یه دلیل قانع کننده بیارید.