Register

هفده − 14 =

A password will be e-mailed to you.

فرمول یک ایرانهمان طور که تیم‌های فرمول یک در اوایل هفته گذشته طرح‌های پیشنهادی خود را در مورد قوانین موتورهای جدید ارائه کردند،پدی لاو مدیر فنی ویلیامز معتقد است تمرکز اصلی باید روی موضوع دیگری باشد.

قوانین جدید موتور فرمول‌ یک که از سال 2021 به اجرا در می‌آید،به طور کلی به عنوان پایه‌ای برای چشم انداز آینده این ورزش مورد توجه قرار گرفته است.

در حال حاضر به نظر می‌رسد تیم‌ها با قوانین جدید مخالف باشند که در جلسه‌ ای که سه‌شنبه آینده برگزار می‌شود قرار است بحث های بیشتری شود.

لاو معتقد است رهبران فرمول یک به طور گسترده باید بر روی کاهش اختلاف بین تیم‌ها و از بین بردن شکاف میان تیم‌های جلویی و تیم‌های درجه دوم تمرکز کنند به جای آن که با عامل موتور جذب شوند.

رئیس تیم ویلیلمز میگوید:

من فکر میکنم در حقیقت وقتی شما به فرمول یک نگاه می‌کنید اگرچه بحث های زیادی در مورد موتور‌ها وجود دارد اما این واقعا بزرگترین مشکل این ورزش نیست.

این مشکل در بین سه تیم برتر دیده میشود زیرا آنها برای بهترین موقعیت مبارزه می‌کنند. بزرگترین مشکل در حال حاضر اختلاف بزرگ بین تیم‌هاست و این در مورد انتخاب موتور نیست.

جالب اینجاست که لاو بر علیه تغییر قوانین شعار می‌دهد و معتقد است که بیشتر اوقات منجر به اختلاف بیشتر بین تیم‌ها شده است.

من فکر می‌کنم زمانی که مقررات را تغییر می‌دهید در واقع همیشه فرصتی برای اختلاف ایجاد می‌کنید،چه در مورد موتورها یا آیرودینامیک و یا هر چیز دیگری.

در واقع آن چیزی که برابری ایجاد می‌کند ثبات قوانین است که بیشتر شما به آن اهمیت نمی‌دهید.

و ما میبینیم که امروزه موتورها بسیار نزدیک تر از سه سال پیش هستند. من فکر می‌کنم هر تغییر قوانین باید به دقت زیاد مورد توجه قرار گیرد.

من فهمیدم که مردم کنجکاو هستند تا اغلب قوانین جدید برای ایجاد برابری ساخته شوند و این کار خلاف است.

مگر این که پا را فراتر بگذارید و همه چیز را استاندارد کنید و البته پس از مدتی این عمل را حذف کنید اما حتی بعد از آن معنی استاندارد چیست؟

2 دیدگاه

 1. Mehrdad

  10

  1

  خوبه کم‌کم صدای همه داره در میاد
  باید راهی باشه ماشین هارو برابر کنن
  شانس پیروزی رو هر تیمی داشته باشه اونوقت مسابقات دیدنی میشن

 2. cfz

  11

  1

  توی تاریخ هفتاد و خورده سال فرمول یک هیجوقت تیما برابر نبودن و نخواهند شد. منظورم همه تیما