فرمول یک ایرانکیمی رایکونن ، راننده تیم فراری می گوید با کسب رده سوم، بهترین دستاورد ممکن را در تعیین خط اتریش داشته است. هر چند هم تیمی او نتیجه بهتری به دست آورد.

در انتهای تعیین خط سوم که راننده های برتر به دلیل پرچم های زرد نتوانستند زمان خود را بهبود دهند، راننده فنلاندی با  0.486 ثانیه اختلاف پایین تر از هم تیمی خود در فراری، سباستین فتل قرار گرفت.

او همچنین از رانندگان مرسدس نیز پایین تر قرار گرفت، اما با توجه به جریمه پنج رده ای لوییس همیلتون، فردا مسابقه را درست پشت سر بوتاس و فتل آغاز خواهد کرد.

رایکونن رده سوم را با توجه به سختی های تمرین های اول و دوم که در آنها رده ششم را به دست آورد، نتیجه خوبی می داند.

کیمی رایکونن

کیمی رایکونن

رایکونن می گوید:

با در نظر گرفتن این موضوع که چقدر روز جمعه سخت و یا بد پیش رفت، ما فردا از رده سوم شروع می کنیم پس حداقل این موضوع خوبی است.

می توانست به شدت بدتر باشد. تا اینجا شرایط آسان پیش نرفته است اما فردا مسابقه را از جایگاه مناسبی آغاز می کنیم.

وی اضافه می کند که شرایط او از جمعه تا شنبه بهتر شده است، اما همچنین به دلیل از دست دادن یک روز کامل ناخشنود است:

می دانیم چرا جمعه اوضاع خوب نبود اما نمی خواهیم راجع به آن صحبت کنیم.

شرایط در تمرین امروز صبح بهتر شد و پس از آن موضوع مهم تنها پیدا کردن تنظیمات مناسب و تعادل خودرو بود. مشخصا ما یک قدم عقب بودیم اما بهترین کار ممکن را امروز انجام دادیم.

با وجود رضایت از نتیجه تعیین خط، رایکونن شرایط امروز را آشفته توصیف می کند.

علاوه بر پرچم های زرد در Q3 که رومن گروژان مسبب آن بود، رایکونن معتقد است جولیون پالمر نیز در لحظاتی از Q1 مانع وی شده است. موضوعی که باعث شد تا راننده فراری در برنامه ای از پیش تعیین نشده لاستیک های سوپرسافت را با اولتراسافت جایگزین کند تا دور جدیدی در Q1 ثبت کند. قهرمان یک دوره جهان در این خصوص می گوید:

دومین دور من بود و دور خوبی داشتم، او در پیچ آخر سرعت خود را کم کرد که باعث شد من هم سرعتم را بسیار پایین بیاورم و در نتیجه از یک ست لاستیک جدید استفاده کنم. این خارج از برنامه بود و ایده آل نبود.

در Q2، شرایط خوب بود. مشخصا کمی برنامه ها را تغییر داده بودیم. در Q3 اما خیلی اوضاع بد نبود.

در سکتور آخر و در سه پیچ آخر ماشین هایی بودند [در اولین دور سریع]، که شرایط را سخت می کرد. در دور دوم هم پرچم های زرد نشان داده شدند و دیگر کاری از دست من بر نمی آمد.

خودرو خوب بود اما تعیین خط کمی آشفته بود. اما خوشحالم که از رده سوم شروع می کنم و فکر می کنم شرایط خودرو خوب است.

2 دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید