فرمول یک ایران؛

کارشناسان بر این باورند که بعد از جدایی مکس ورشتپن از تیم تورو روسو,  نگاه ها معطوف به کارلوس ساینز اسپانیایی خواهد شد. راننده ی جوانی که از سایه ی قیاس همیشگی با همتیمی اعجوبه ی خود بیرون آمده و میتواند راحت تر از قبل مسابقه دهد. همه میدانیم که ساینز به اندازه ی مکس راننده ای تهاجمی و پرخاشگر نیست.اما این تفاوت باعث نادیده گرفته شدن او از طرف تیم های بزرگ نخواهد شد.

ماتادور جوان تورو روسو, دومین فصل حضور خود را در فرمول یک تجربه میکند. پارسال با هجده امتیاز در رده بندی کلی پانزدهم شد. این در حالی است که تنها در پنج مسابقه ی ابتدایی این فصل دوازده امتیاز به دست آورده. او راننده ای است که  در مسابقه ی اول خود در استرالیای پارسال نهم شد.یک شروع رویایی برای یک راننده ی جوان. در همان فصل در مسابقات اسپانیا و مالزی هم خوش درخشید و در نهایت بهترین عملکرد خود را در فصل 2015 در گرند پری آمریکا نشان داد و هفتم شد.

امسال هم با توجه به این که رقابت در میانه ی جدول سخت تر شده, او فرم خوب خود را حفظ کرده. استرالیا و چین را با امتیاز به پایان رساند و در مسابقه ی خانگی خود در اسپانیا ششم شد. این ششمی بهترین نتیجه ی او در این یک سال و نیم حضورش در فرمول یک را رقم زد.

با در نظر گرفتن وضعیت روحی دنیل کویات به نظر نمیرسد, شکست دادن او در مسابقات بعدی هم کار سختی باشد. در عوض او برای حفظ رتبه و کسب امتیازات بیشتر, راننده های جوان و با انگیزه ای چون کوین مگنوسن , استبان گوتیرز و جولین پالمر را پیش رو دارد. نبرد هایی که قطعا یک نواختی مسابقات را در رده های بالاتر از بین میبرند.

با توجه به نزدیکی بازنشستگی با تجربه هایی مثل کیمی رایکونن , فیلیپه ماسا و جنسن باتن , مدیران تیم ها به دنبال جذب ستارگان جوانی مثل کارلوس ساینز خواهند بود. پس در مسابقات بعدی ماشین شماره ی 55 را با دقت بیشتری مورد توجه قرار دهید. شاید او در سالهای آینده جایگزینی برای راننده ی محبوب شما در یکی از تیم های بالای جدولی باشد.

4 دیدگاه

 1. hamze

  0

  0

  يه سوال
  مگه مسابقه موناکو يکشنبه نيست؟
  اما چرا الان(سه شنبه ساعت 8 عصر)
  سايت تايمر شروع تا گرند پري روسيه رو زده 1 روز و 19 ساعت ديگه؟

  • -

   0

   0

   با سلام
   تایمر با شروع رویداد بعدی یعنی گرندپری موناکو و اولین تمرینش تنظیم شده.
   *کش مرورگرتونو پاک کنید

دیدگاه خود را بیان کنید