مجله خودرو ایران – این تیتر نظر هر علاقه‌مند به خودروهای اسپرت بریتانیایی رو جلب می‌کند:

AMR قویترین آستون مارتین Vantage را معرفی کرد

آستون مارتین ونتیج AMR، اولین محصول توسعه داده شده توسط شرکت AMR تیونر رسمی خودروهای آستون مارتین است که (همانند AMG برای مرسدس بنز) زیر مجموعه این شرکت می‌باشد.

از نوآوری‌های جدید این شرکت می‌توان به DB11 با شاسی تقویت شده یا حتی مدل Vanquish با رنگ خاص Madder (نوعی رنگ قرمز سفارشی) نام برد ولی هنوز یک مدل خاص از Vantage برای معرفی باقی است، خودرویی که به شرط جایگزینی با تحویل فوری همراه خواهد بود، تصمیمی که به سرعت باعث معروفیت این مدل خواهد شد.

باید پذیرفت که مانند همیشه از طراحی خیره‌کننده‌ای برخوردار است و با قابلیت انتخاب از بین موتورهای V8 یا V12 مشخصات فنی اغوا کننده‌ای نیز دارد که در قویترین مدل از قدرت باورنکردنی 600 اسب بخار سود می‌برد.

از این مدل خاص تنها 300 دستگاه تولید خواهد شد که 200 دستگاه مجهز به موتور هشت سیلندر و تنها 100 دستگاه با مدل دوازده سیلندر عرضه می‌شوند.

مدل V8 از توانی معادل 430 اسب بخار برخوردار بود در حالی که مدل جدید 595 اسب بخار قدرت تولید می‌کند و 30 اسب بخار افزایش نسبت به مدل استاندارد دوازده سیلندر Vantage هم داریم که آن را هم تراز با Vantage GT12 قوی‌ترین مدل جاده ای تولید شده تا به امروز توسط آستون مارتین می‌کند.

فارغ از 8 یا 12 سیلندر بودن، هر دو مدل از قابلیت انتخاب گیربکس دستی یا اتوماتیک با پدال‌های تعویض دنده از پشت فرمان برخوردارند.

در بخش انتخاب رنگ نیز تنوع بالایی وجود دارد که هر کدام را می‌توان به صورت دو رنگ (تضاد بین رنگ بدنه و سقف) سفارش‌گذاری کرد به همراه قطعات آیرودینامیکی بیشتر برای هر چه تهاجمی‌تر شدن ظاهر خودرو و صد البته وجود کالیپرهای ترمز همرنگ با خط کشی‌های طولی بدنه و نصب Spoiler بزرگ عقب باعث می‌شود تا هرچه بیشتر به یک خودرو مسابقه واقعی شبیه شود.

در پایان توجه شما را به دیدن تصویر این خودرو جلب می‌کنیم: