فرمول یک ایراندنیل ریکاردو پیش از حضور زود هنگام ماشین ایمنی و پیت استاپ سوپرسافت به سافت فکر می کرد که پیروزی در گرندپری بحرین ممکن باشد.

دو راننده تیم ردبول، مکس ورشتپن و دنیل ریکاردو در همان استارت مسابقه با سبقت از کیمی رایکونن خود را رده های چهارم و پنجم رساندند. پیشتاز مسابقه، بوتاس نیز با لاستیک های عقب خود در تقلا بود و همین باعث شد تا پنج راننده برتر در فاصله های نزدیک به یکدیگر باشند. اگرچه با حضور زودهنگام ماشین ایمنی و انجام اولین پیت استاپ، ریکاردو با لاستیک جدید سافت خود نیز دچار مشکل شد و سرعت مسابقه ای خود را از دست داد.

دنیل ریکاردو و لوئیس همیلتون - بحرین 2017

دنیل ریکاردو و لوئیس همیلتون – بحرین ۲۰۱۷

راننده ی استرالیا پس از تعویض لاستیک خود، به رده ششم نزول کرد و با سبقت از ماسا در اواخر مسابقه، فقط توانست یک رده را جبران کند. ریکاردو گفت:

من فکر کردم که واقعا شانسی برای برد داریم.

ترکیب اولیه لاستیک قوی به نظر می رسید. می دیدم که والتری به مشکل خورده است، فکر می کردم که مشکلی با لاستیک ها یا چیز دیگری دارد.

من پشت سر بقیه بودم و همه را می دیدم، این سو و آن سو می رفتند. من مراقب لاستیک هایم بود، پس در موقعیت خیلی خوبی بودیم. سپس ماشین ایمنی آمد، ما سافت انداختیم و امروز این لاستیک ها خیلی با ما نساختند.

در شروع دوباره، در خروجی پیچ آخر، به نظر می رسید که اصلا لاستیک ها تعویض نشده اند. داشتم لیز می خوردم، به خاطر همین برگشتم.

بعد از آن دیگر لاستیک ها خوب نبودند، من زیر فشار سرعت ماسا بودم و ما می دانیم که از آن ها سریع تریم، پس اتفاقات عجیبی از ابتدای مسابقه افتادند.

مکس ورشتپن ، ردبول - بحرین 2017

مکس ورشتپن ، ردبول – بحرین ۲۰۱۷

ورشتپن با شروع خوبش در استارت مسابقه توانست از رده ی هفتم به چهارم بیاید، ولی به دلیل مشکل ترمزگیری کنترل ماشینش را از دست داد و در پیچ چهار به دیوار برخورد کرد و در رادیو اعلام کرد که ترمزش کامل از کار افتاده است. ورشتپن گفت:

من تا پایم را روی پدال گذاشتم کنترل ترمزهای عقب را از دست دادم، پدال را تا آخرین فاصله فشار دادم ولی ترمزی نمی گرفتم.

ماشین خوب بود و ما مرسدس ها را آندرکات کردیم، پس می توانستیم در چند ثانیه ای سباستین قرار بگیریم.

خیلی ناگوار بود، خیلی ساده امتیازات زیادی را از دست می دهید.

11 دیدگاه

 1. مهرداد

  7

  2

  به همون اندازه که دوس دارم سباستین قهرمان شه دوس دارم ریکیاردو هم بشه
  یکی از خوش اخلاق ترین هاست
  ردبول هم اگه این بدشانسی هاش تموم شه داره قرمیگرده به رقابت

 2. schumi

  4

  2

  ردبول یه کسی مثل سباستیان رو دوباره میخواد تا سر پا بشه با این راننده هاش فعلا کاری نمیتونه پیش ببره ، چون راننده هاش فعلا در حال تجربه کسب کردن هستن البته ریکاردو بهتره

دیدگاه خود را بیان کنید