Register

چهار + بیست =

A password will be e-mailed to you.

مجله خودرو ایران – ملعبه جدید کوروش منصوری ، تیونر ایرانی معروف دنیای خودرو، یک مرسدس بنز G500 است. او پکیجی کامل برای جی کلاسی که برای شما قدیمی شده است، ارائه می کند تا ماشینتان دوباره شگفت انگیز شود!

باورش سخت است که جی کلاس بنز، برای سی و هشت سال بدون تغییرات عمده ظاهری تولید شده است. شما می توانید این SUV های فوق العاده بنز را که به سفارش محمدرضا شاه پهلوی، شاه مخلوع ایران برای استفاده های نطامی ساخته شده بود را در هر کجای جهان بیابید. از تپه های بورلی هیلز در لس آنجلس تا خیابان های شهر بغداد.

تغییرات ظاهری

منصوری که به تقویت تا دندان ااتومبیل هایش معروف است، باز هم یک پکیج ظاهری برای این خودروی مکعبی شکل و ساده بنز ارائه می دهد. از لحاظ ظاهری، چیزی که مشخص است، با انبوهی از فیبر کربن و رنگ زرد فوق العاده زیبا و دلربایی در ظاهر کلی اتومبیل روبروییم. اما وقتی دقیق شویم، رکاب های کناری اتومبیل کمی بزرگ تر شده اند و تا چرخ ها ادامه دارند. در ها کمی برآمده تر شده اند. سپر جلو تغییر بزرگی به خود دیده است و بلند تر شده است.

مرسدس بنز جی کلاس منصوری

G Class Mansory

وقتی داخل ماشین می رویم، علیرغم این که قبلا آن را در مدل های گرونوس و جی کاتوره دیده بودیم باز هم چشممان را نوازش می دهند. ناگهان با امضای منصوری بر روی همه چیز روبرو می شویم! همه چیز توسط چرم آلکانترا و “فیبر کربن با کیفیت” پوشانده شده است. سیستم صوتی تقویت شده است، با این که لوکس بودن ماشین بیشتر شده، اما وزن آن به صورت چشم گیری کاهش داشته است که می توان آن را مرهون فیبراسیون (!) زیاد منصوری دانست.

 

نمای داخلی مرسدس بنز جی کلاس تیونینگ منصوری

نمای داخلی – Mansory G Coture

از دیگر امکاناتی که می توانید آن را برای کلاس G خود سفارش بدهید، می توان به در کاپوت سبک تر، پنلی در سقف خودرو و اسپویلری در عقب خودرو اشاره کرد که چراغ هایی روی آن قرار دارد. دستگیره های در، آینه عقب و پنل های چراغ های ماشین، همگی با فیبر کربن پوشانده شده اند. همچنین قسمت بالایی شیشه خودرو هم به لطف فیبر کربن گران بها، تغییر کرده است!

منصوری گرونوز

ظاهر داخلی – Mansory Gronos

منصوری برای چرخ های ماشین شما، نسخه اصلی ۲۱ اینچی را در نظر گرفته است. گرچه اگر مایل باشید، می توانید چرخ های غول پیکر ۲۳ اینچی آلومینیومی را سفارش دهید که البته در این صورت، منصوری گل گیر ها را بزرگ تر خواهد ساخت تا شما به مراد دلتان برسید.

G Class Wide Body Kit - منصوری

زیبایی به جی کلاس هدیه داده شده است!

تغییرات فنی

کوروش منصوری و رفقا، برای تغییرات بخش فنی سری جی کلاس، سنگ تمام گذاشته اند. آن ها می خواهند کاری کنند که پیشرانه اتومبیلتان، هر لحظه بخواهد از زیر کاپوت خرخره ی شما را بجود! آن ها موتور توربو دو قلوی G63 AMG را برداشته اند و آن را تا دندان مسلح کرده اند. برای شروع، گزینه های مسابقه ای به آن اضافه کرده اند. پیستون ها، شاتون، یاتاقان، میل لنگ و سر سیلندر را بهینه تر کرده اند و یک سیستم اگزوز کاملا جدید برای آن در نظر گرفته اند تا غرش حی کلاس رعشه در دل شما و هر کسی که صدایش را می شنود، بیندازد.

نمای پشتی مرسدس بنز کلاس جی منصوری

نمای پشتی – G Class Wide Body Kit

منصوری ادعا می کند که موتور بهینه شده ی G63، که به صورت عادی ۵۶۰ اسب بخار تولید می کرد، اکنون ۸۴۰ اسب بخار نیرومند را در اختیار شما قرار می دهد. همچنین ۷۶۰ نیوتون متر گشت آور در حالت عادی، به ۱۱۵۰ نیوتون متر رسیده است!

نمای درونی - تیونینگ منصوری مرسدس بنز

نمای درونی – تیونینگ منصوری

نتیجه گیری؛ منصوری فوق العاده است!

قیمت پایه کیت بدنه ی منصوری، ۱۹۷۵۵ دلار است. شما اگر تغییرات فنی و البته امکانات اشرافی منصوری را بخواهید، مطمئنا باید بیشتر خرج کنید. چون کار منصوری ارزش خرج کردن دارد!