فرمول یک ایراننیکو روزبرگ بیان کرد که از تصمیم ردبول برای تعویض لاستیک مکس ورشتپن از وت به اینترمدیت در گرندپری برزیل خوشحال است.

در گرندپری برزیل، زمانی که ورشتپن برای تعویض لاستیک از وت به اینترمدیت فراخوانده شد، او در جلوی نیکو روزبرگ با لاستیک های وت قرار داشت، در اصل تیم ردبول به دنبال این بود که به مکس یک برتری نسبت به لوییس همیلتون، رهبر گرندپری برزیل بدهند.

اما با وجود طولانی شدن مدت زمان حضور ماشین ایمنی در پیست، نقشه ی تیم ردبول برای مکس ورشتپن جواب نداد و او مجبور شد برای کسب مقام سوم، از مکان ۱۴ ام بجنگد تا به سکو برسد.

روزبرگ که قبل از شکست خوردن استراتژی ردبول در پشت سر جوان هلندی قرار داشت، فهمید که زندگی اش با پیت استاپ مکس ورشتپن خیلی راحت تر شد.

روزبرگ بیان کرد:

من در پیست در تلاش بودم تا بتوانم مسابقه را ببرم. به خصوص قسمت ابتدایی مسابقه خیلی به آن فکر می کردم.

اما من به این واقعیت که خیلی سخت است که از مکس ورشتپن سبقت بگیرم و او را پشت سر بگذارم پی بردم، چون سرعت او همانند ما بود.

اما زمانی که او برای تعویض لاستیک رفت خیلی خوشحال شدم، متوجه شدم که آنها یک قمار بر روی بردن مسابقه انجام دادند، این چیزی بود که آنها انجام دادند، بر اساس طرز تفکر من این کاملا اشتباه بود، در واقع من شگفت زده شدم، چون در همان زمان بارش بیشتری پیش بینی شد.

حتی اگر این استراتژی برای چند دور کار کرده باشد اما با وجود بارش بیشتری در پیست کاملا غیر منطقی بود.

من واقعا در لبه ی چاقو قرار داشتم اما با استراتژی ردبول، کاملا احساس راحتی کردم.

مطمئن بودم که لاستیک اینترمدیت با توجه به بارش بیشتر در پیست خیلی استراتژی غلطی بود.

لحظه ای در مسابقه برزیل بود که نیکو روزبرگ نزدیک بود که اسپین شود اما توانست کنترل را بدست بگیرد.

در آن لحظه، او بیان کرد:

همه چیز تحت کنترل است! من اصلا انتظار این را نداشتم و این خیلی غیره منتظره بود، که برای همه همینطور می باشد.

روزبرگ بیان کرد که ماندن در پیست با وجود لاستیک های وت پیرلی واقعا یک چالش بزرگ بود. و گفت:

آن واقعا خیلی سخت بود چون نمی توانستی آن را پیش بینی کنی، وقتی شما وارد یک چاله آب جمع شده می روید شما اصلا نمی دانید قرار است چه اتفاقی بیافتد. این واقعا یک چالش بزرگ محسوب می شد. اما آنها این را می دانستند، در واقع آنها سعی داشتند که برای پیشرفت در سال آینده، لاستیک ها و پیست و ماشین ها را تست کنند.

این می توانسنت برای مسابقه خوب باشد، همچنین نیازی به پرچم قرمز نبود، به نظر من باید می گذاشتند تا مسابقه می دادیم.

آخرین مقصد فرمول یک ۲۰۱۶، گرندپری امارات می باشد.

25 دیدگاه

 1. ناصر

  19

  24

  روزبرگ ضعف بزرگی در آب هوای بارانی داره. اینو به تجربه دیده ایم … روز مسابقه مکس با سبقت گیری از روزبرگ ثابت کرد که در حال حاضر بعد از همیلتون بهترین راننده فرمول ۱ هست.

 2. Mohammad

  20

  19

  خیلی شفاف ………
  در پاسخ به اینکه مکس بعد همیلتون بهترینه
  حماقت در روزی که قرار نیست بارون بند بیاد اینه که بخواهی سبقت بگیری و از کسی سبقت بگیری که قهرمانیش در این فصل وابسته به تصمیمات درست و منطقی و اجتناب از هرگونه هیجان زدگیست…پس اگر درست نگاه کنیم این نیکو بود که نشون داد در شرایط سخت باید تصمیم سخت ولی کاملا درستی رو گرفت و جالب آنکه نتیجه تصمیمش هم که مشخصه و درست….اما مکس فشتاپن در موقعیت قهرمان نیست که بخواد تصمیمات بزرگ بگیره بلکه فعلا مشغول نشانه رفتن لنز دوربین هاست

  • M.hosein//nico rosberg\\

   13

   14

   افرین دوست عزیز.کسی درک نمیکنه چه فشاری روزبرگ داره.۱ اشتباه کوچیک میتونست باعث بشه ۰ امتیاز بگیره.منطقی کار کرد رسیک نکرد فشار نیاورد وکنترل کرد.الان روزبرگ ۲و۳ بشه قهرمان جهان میشه.

   • 2L : Love & Lewis

    15

    12

    مگه سرعتی روندن،غیرمنطقیه؟اصلا برای چی اشتباه کنه؟یه سوال دارم جواب منطقی میخوام…به نظر شما روزبرگ خودش دوست داشت این چند مسابقه اخر رو فقط همینطور دوم بشه و نتیجه قهرمانی به ریس اخر کشیده بشه؟(اونم در حالیکه باید رخ دادن هراتفاقی برای ماشین رو در نظر گرفت) یا اینکه میخواست هرچه سریعتر تکلیف قهرمانی معلوم بشه و فاصله امتیازی مطمئن ایجاد کنه؟؟؟مگه خودش هم تو امریکا هم تو مکزیک،قبل مسابقه نگفت واسه پیروزی اومدم؟جالبه دوستان میگن اگه برزیل،هوا خوب بود تو همون استارت روزبرگ اول میشد!!!جالبه اکثر راننده ها یا حادثه داشتن یا اسپین شدن اما لوئیس ربع اسپین هم نشد…عشقی لوئیس جون.عشق 🙂

   • حامد♥NR6♥

    8

    14

    توروخدا اینقد خنده دار صحبت نکنید!!!!
    همه چیرو فقط از زاویه دید خودتون میبینید!!!
    عزیز جان بحث فقط سر یه مسابقه نیست که!!!!
    اگه جمع بلدی، از آمریکا به این سمت، دو تا برد و یه DNF(بهترین حالت تو بدشانسی آوردن) بیشتر امتیاز داره یا سه تا دومی؟؟!!!!
    پس اینقد جو ندین که آی اگه رزبرگ میخواست هم نمیتونست کاری کنه!!!
    حتی تو ژاپن هم رزبرگ با ماشینش مدارا کرد…والسلام

   • 2L : Love & Lewis

    15

    12

    آره راست میگی…هروقت روزبرگ از همیلتون عقب میفته یعنی فشار نیاورده و نخواسته لوئیس رو بگیره.خوبه نوشتم جواب منطقی میخوام.

   • حامد♥NR6♥

    10

    9

    عزیزجان ببین سیستم شما همینه…دقیقا حرفی که خودتون میخواید از حرفای بقیه برداشت میکنید…
    من گفتم اینقد جو ندین که آی اگه رزبرگ میخواست هم نمیتونست کاری کنه!!!
    و این به این معنی نیست که اگه رزبرگ میخواست قطعا میبرد…
    حرفای من همش در مورد احتمال بود نه قطعیت…حرفای شما برادران همیلتونی همش قطعی و مطلقه…

   • aidin

    10

    3

    نه داداش اشتباه نکن تیم به روزبرگ گفت که سریعتر برو یه ذره سریعتر شد نزدیک بود اسپین بشه شانسش خیلی زیاده

   • 2L : Love & Lewis

    7

    5

    حالا که خواسته و نتونسته…باید جو بدیم 🙂 شما که خبرای روزبرگ رو بهتر از من دنبال میکنی مگه خودش قبل هرکدوم از مسابقات امریکا و مکزیک و برزیل نگفت به فکر پیروزی هستم؟این معنیش خواستن نیست؟و اینکه نتونسته اول بشه معنیش نتونستن نیست؟ضمنا با تراوش های ذهنتون راجع همه لوئیس فن ها قضاوت نکنید…

   • حامد♥NR6♥

    5

    3

    راننده ها بر اساس مصاحبه هاشون نمیرونن!!!
    تراوشات ذهنی رو خوب اومدی…☺
    هرچی باشه ما هر روز شاهد تراوشات ذهنی شما نسبت به رزبرگ هستیم…

 3. M.hosein//nico rosberg\\

  8

  18

  من واقعا rosberg دوست دارم .واقعا اخلاق و رفتار عالی هست.ولی سال بعد max واقعا برای راننده بنز مشکل و چالش درست میکنه .واقعا این جوان ۱۸ ساله کارش عالی هست.کاری که برزیل کرد رفت تو تاریخ.من خودم گفتم راننده فورس سوم میشه.ولی چقدر قشنگ سبقت گرفت..
  تیم ردبول میدونست بارون شدید میشه ۱۰ ۱۵ دقیقه بعد ولی فکر ماشین ایمنی و red نمیکرد.

 4. Helix.H44

  16

  9

  این فصل همیلتون کمی بد ظاهر شد روزبرگ هم نسبت به دو فصل قبل بهتر بود همین باعث شد پا به پا باشن تا این که مسابقه مالزی… بعد همیلتون اومد جمعش کنه این ۴ مسابقه اخرو هم برد ولی بازم کم اورد.بهتون قول میدم این اولین و اخرین قهرمانی روزبرگ هستش.دو فصل گذشته رو یادتون مونده؟اخر فصل و اختلاف امتیاز این دو راننده.مسلما همیلتون با اقتدار قهرمان شدولی روزبرگ این فصل با چاشنی شانس و حداقل اختلاف قهرمان میشه.عملکرد روزبرگ تویه این ۴ مسابقه اخر واسم ثابت کرد که اون فقط داره سعی میکنه چیزی که باد براش اورده رو باد نبره که تا الان هم موفق بوده.من روزبرگ رو سرزنش نمیکنم اون داره درست ترین راه رو برای قهرمانی میره و جز این چاره ای نداره.اینو گفتم که طرفدارای روزبرگ زیاد غیرتی نشن که روزبرگ بهتر از همیلتونه

  • حامد♥NR6♥

   10

   9

   برادر، من هم به نوبه خودم اگر آدم منطقی باشم، قهرمان سه دوره فرمول یک رو با راننده ای که هنوز قهرمان نشده مقایسه نمیکنم(چه رزبرگ باشه، چه مسا، چه ریکیاردو یا کس دیگه)…
   اما همه قصه این نیست…موضوع اینجا غیرقابل تحمل میشه که شما میخواید با توسل به سابقه همیلتون قهرمانی احتمالی رزبرگ رو بی ارزش جلوه بدید و اگر هم قهرمان نشد حقانیت خودتون رو اثبات کنید…که این رفتار بسیار چیپ و بی ارزشه!!!
   لازمه یادآوری کنم که قهرمانی سال ۲۰۰۸ همیلتون هم تا پیچ آخر اینترلاگوس به باد رفته بود اما با کمک تیموگلاک از باد پسش گرفت…

   • Helix.H44

    5

    9

    حامد جان من نمیگم قهرمانی رزبرگ بی ارزشه میگم اینجور که رزبرگ رو بزرگ میکنید واقعا اینطور نیست.بین یک راننده خوب و یه ماشین خوب کلی تفاوت هست.رزبرگ با ماشین یکسان دوسال گذشته رو با اختلاف به همیلتون باخت.من میگم قهرمانی امسال رزبرگ از خوب بودنش نیست از ضعف و کمی بدشانسی امسال همیلتونه.

   • حامد♥NR6♥

    4

    2

    الان این حرفت نهایت بی انصافیه…
    خب حالا شما که دو سال قبل رو مثال میزنی چرا یه سال قبل ترش نمیری که ماشین مرسدس اصلا رقابتی نبود، تو همون سال رزبرگ دوتا برد آورد و همیلتون یه دونه (رزبرگ سه بار DNF شد و همیلتون یه بار)…بحث من مقایسه این دوتا نیست بلکه اینه که باید توصیفمون از یک راننده مغرضانه نباشه…
    رزبرگ امثال به گفته کارشناسان پیشرفت چشمگیری داشته و اینو تو تصمیم گیری هاش و مسابقه هاش نشون داده…

   • حامد♥NR6♥

    2

    3

    امسال☺☺☺

 5. siavash

  16

  9

  دو سال پشت هم نیکو پول پوزشنو و قهرمانی برزیلو گرفت کسی نگفت خوبه الان که دوم شده زبون بعضی ها دراز شد
  خیلی خوبه ادم منصف باشه

 6. aidin

  9

  12

  روزبرگ دیده نمیتونه مثل مکسو همیلتون سریع باشه داره اینا رو میگه در واقع خودش قبول داره که از این دوتا کند تره تازه تیم بهش گفت سرعتتو بالا ببر بعد یه دور نزدیک بود اسپین بشه کلا کلاسشو تعطیل کنه در کل روزبرگ خیلی شانس داره از خیلی راننده ها ضعیفتره و قهرمانی حقش نیست

   • aidin

    1

    0

    چقد با مزه ای اخه دیشب تو اب نمک خوابیدی.?????

دیدگاه خود را بیان کنید