توتو ولف، مدیر تیم فرمول1 مرسدس می‌گوید که او و لوئیس همیلتون فقط چند ساعت برای به توافق رسیدن و تنظیم قرارداد جدید زمان نیاز دارند.

همیلتون در پایان سال گذشته فاش کرد که قصد دارد در زمستان قرارداد خود را با مرسدس تمدید کند و قرارداد فعلی او در سال 2023 به پایان برسد.

لوئیس همیلتون در آمریکا گفته بود:

ما قرار است قرارداد دیگری داشته باشیم.

می‌خواهیم بنشینیم و در یکی دو ماه آینده درباره آن بحث کنیم.

اما علیرغم اینکه هر دو طرف مشتاق هستند تا قرارداد جدیدی را تنظیم کنند اما هنوز چیزی به توافق نرسیده است. این عمدتاً به این دلیل است که همیلتون و ولف در تعطیلات کریسمس کنار یکدیگر نبودند.

با این حال، قبل از رونمایی خودرو در ماه فوریه و شروع تست‌های پیش فصل، ولف پیش‌بینی کرد که فرصتی برای آن‌ها فراهم می‌شود تا همه چیز مرتب کنند.

توتو ولف در این مورد اذعان کرد:

ما یک سال کامل پیش رو داریم. ما خیلی همسو هستیم.

در 10 سال گذشته رابطه ما بهتر شده و فقط مسئله این است که او از نظر فیزیکی به اروپا برگردد، کنار همدیگر باشیم و یکم تقلا کنیم و بعد از چند ساعت اتاق را با قرارداد ترک کنیم.

29 دیدگاه

 1. Hossein 123

  10

  3

  به امید یک قرارداد حداقل ۲ساله، ترجیحا ۳ یا حتی ۴ ساله که برای تغییرات قوانین بعدی هم کنار مرسدس باشه.

 2. Amir-80

  17

  2

  همیلتون تا قوانین موتوری جدید در مرسدس می مونه . مثل کاری که شوماخر و مرسدس کردند. دلیلی برای رفتن وجود نداره . توانایی لوییس تو این سن از جوان های بیست و چند ساله بیشتره.

 3. Mohammad Taghi

  10

  2

  به نظرم مرسدس با لوییس دوتا قرار داد ببنده. یه قرار داد به عنوان راننده و یه قرار داد به عنوان عضووی از کادر مرسدس. یعنی به نظرم مرسدس می خواد لوییس رو نگه داره و حتی بعد از اینکه لوییس دیگه به عنوان راننده در تیم نبود، به عنوان عضوی از تیم بمونه. بالاخره تجربه ی پر افتخار ترین راننده ی تاریخ فرمول یک کم چیزی نیست و خیلی می تونه در اینده بهشون کمک کنه. همونطور که نیکی لودا یکی از اعضای موثر تیم مرسدس بود و شوماخر هم در توسعه ی ماشین به عنوان راننده نقش بسیار مهمی داشت.

 4. yousef

  2

  12

  اگه راسل توی این فصل سریع تر باشه چی؟با عقل جور در نمیاد قبل از شروع فصل با یه حقوق کلان قرارداد ببندن
  به نظرم بهتره تا نیمه فصل صبر کنن.

  • اردلان اردوان

   12

   6

   من نمیدانم در ایران چطور به فصل گذشته نگاه میکنند. اما مرسدس اکثر ازمایش ها را روی ماشین لوییس انجام دادن که خیلی بهتر میتواند بازتاب آنرا به تیم منتقل کند.‌
   برای همین ماشین لوییس بیشتر همانند یک موش ازمایشگاهی بود.
   مدیران مرسدس کاملا میدانند که اگر لوییس فصل قبل عقب تر تمام کرد به چه دلایلی بوده ، و نیازی به انتظار برای نیم فصل ندارند.

   جالبه تیم مرسدس میتوانست در برزیل جای راسل و لوییس را عوض کند تا رکورد برد لوییس در تمام فصول حضور در فرمول یک حفظ شود، رکوردی که حتی نزدیک بهش هم راننده ای نیست. اما اینکار را نکردن… اما دیدیم در تیمهای دیگر که برای کوچکترین مواردی دستور تیمی میاد.

   • Former-Amirali

    4

    2

    در کی اف سی چطور به فصل گذشته نگاه میکنند جناب شفیعی؟

  • yousef

   3

   5

   خو منم همه اینارو میدونم ولی فصل بعد با ۲۰۲۲ خیلی فرق داره و یه رقابتی بین دو راننده مرسدس وجود داره که کسی نتیجشو نمیتونه دقیق حدس بزنه. فکر نکنم این منطقی باشه که راننده کند تر حقوق بیشتر بگیره.راسل و لویس هر دو سال آخره قراردادشونه.و این دست مرسدس رو باز گذاشته.

   • TeamLH44

    6

    2

    بذارید تست ها شروع بشه بعد قبر همیلتون رو بکنید … داداش فعلا هست همیلتون … زیاد به خودت فشار نیار !

   • yousef

    3

    6

    کسی با موندن همیلتون مشکلی نداره ولی اگه سه چهار برابر راسل حقوق بگیره و آخر فصل بازیو باخته باشه چی؟یه کم عجیب نیست؟؟

   • Former-Amirali

    8

    3

    یوسف جان شما حواست به مکس بیست و پنج ساله باشه که ده برابر پرز سی و دو ساله حقوق میگیره و تا اواسط فصل پیش اختلافشون کمتر از ده بود ولی با آپدیت ردبول ورق برگشت:)
    نیازی نیست نگران پول مرسدس باشی. اونا حداقل پولشونو به پرافتخار ترین و بهترین(از دید خیلی ها) راننده تاریخ میدن و نیازی هم ندارن ماشین رو طوری طراحی کنن که حیثیت رانندشون از بین نره.

   • Former-Amirali

    5

    3

    دوستان ردبول فن میدونن و در جریان هستن که موضع من در برابر مکس چیزی که بالا گفتم نیست. این صرفا جوابیه برای دوستمون.

   • yousef

    2

    2

    من به خلوص نیتت هیچ شکی ندارم امیرعلی

   • Sebmm

    3

    3

    نمیدونم چرا شما لوئیس فنا هر چیزی در مورد لوئیس فشاری میشین البته همتون نه
    تا ی چیز منفی میگی در مورد لوئیس سریع میریزن سرت
    خب اقای یوسف نظرشو گفته چیز عجیبی هم نگفته یکم منطق بکار برده ک ی واقعیته
    هیچ تیمی در فورمول یک انقد وفادار نمیتونه باشه ب راننده
    نمیان ک سرمایه ی میلیارد دلاریشون فدای عشق ی راننده بکنن تا حالا هم ندیدیم ک قهرمانی کسب کردی برا تیم خب داداشم پولشو گرفتی قرارداد خوب باهات بستن هیچ منتی نیست
    خواهشا در نظرات همدیگه یکم صبور باشین والا ی چیزی در مورد لوئیس باشه ادم جرات نمیکنه بگه
    انقدی ک خیلیلا جرات دارن فتل مارو بکوبن و کوبیدن
    نظر اقای یوسف کاملا درسته وقتی شکست شکست باشه برا همه برا لوئیس هم شکسته
    یبار ی دوستی اومد گفت رقابت سال 2017 بین فتل و لوئیس ماشین خوب لوئیس و اپدیتهای در طول فصل نبوده فتل در حد فراری و رقابت با مرسدس نبوده
    رفتم سرچ کردم دیدم با 408 امتیاز اقای همیلتون قهرمان شدن.. ادم صاحب نظری هم بودن متاسفانه

   • Ali🦁1

    2

    6

    بزار ردبول ماشین َطوری طراحی کنن که از حیثیت مکس کم نشه بهتر اینه با این همه افتخار از راننده تازه وارد تیم شکست بخوره و بعدش طرفداراش هزار تا بهونه بتراشن واسه شکستش.
    هر کسی بگه همیلتون شکست خورده اینا بی احترامی و توهین حسابش می کنن.
    وقتی2022 می گفتن رانندگی همیلتون و مکس برابر بوده دیگه حرفی درش نیست.

   • Ali🦁1

    2

    6

    امیدوارم فقط تا پایان قرارداد2028 مکس ماشین در حد قهرمانی بهش بدن تا اون وقت ببینیم رکوردا و افتخارات که حرفش میزنن.

   • Former-Amirali

    4

    2

    مهدی جان حق با شماست. از شما و یوسف عذرخواهی میکنم. این جواب باید در جواب فردی مثل اینی که پایین کامنت من مهمل بافی کرده داده میشد نه اینجا. قطعا زیاده روی کردم.

   • VETTEL FAN5

    1

    2

    یوسف
    کل این سایت میدونن من از همیلتون خوشم نمیاد حتی کمی تنفر ازش دارم
    ولی منطقی باش
    راسل نمیتونه به همیلتون برسه اینکه امسال از راسل شکست خورد طبیعیه که یک راننده ۳۸ ساله از یک راننده جوان(سن راسل رو یادم نیست حقیقتا😅) شکست بخوره کل طرفدارای فرمول یک میدونن که ولف همیلتون رو بیشتر از همه(رزبرگ و راسل) قبول داره و هروقت لوییس بخواد تمدید صورت میگیره اگر قرار به منطق باشه منطق اینه که ساینز لکلرک رو سال اولش شکست داد پس باید عین۲۰۱۹ جای راننده ها عوض میشد که نشد

   • yousef

    1

    0

    می پزیرم وتل فن جان

   • TeamLH44

    2

    1

    اوووه ! چتونه بابا ؟؟؟؟ باشه اصلا همیلتون کنده ، اصلا بلد نیست دیگه ! واقعا نمیدونم چرا مرسدس نمی فهمه که همیلتون کنده و بدرد نخوره !!؟؟
    والا نه ما گفتم سب راننده بدیه و حرفی ازش زدیم و نه راجع به مکس همینطور ! این 20 نفر همشون فوق العاده هستن … از بین همه ماها ، بگیم فلانی دست فرمونش حرف نداره ، باز هم نمی تونیم یه دور آروم بزنیم تو پیست ها !! من طرفدار مردس و همیلتون هستم ، هیچ پدر کشتگی با بقیه تیم ها/راننده/طرفدار نداشتم-ندارم-نخواهم داشت!
    من دارم لذت خودمو میبرم ، هر جا پست مربوط به مرسدس و همیلتون باشه حرف میزنم (اونم اگر لازم بدونم) ، والا هر پست دیگه ای رو میخونم و میرم پی کارم … ردبول و مکس و فتل و غیره ذالک برای من مهم نیست و من فقط طرفدار تیم و راننده خودم هستم … اینم شما با غرض ورزی و فن بوی بودن (100% خالص) حرفی زدی ، جوابتو دادم … قربونتون برم والا ما جرات نداریم تو پست مربوط به راننده مورد علاقمون حرف بزنیم … چند تا طرفدار مرسدس و همیلتون اینقدر تحلیل کردن اینجا … بیشتر مکس فن ها دارن حرف میزنن بعد میاید میگید جرات ندارید حرف بزنید ؟ جرات داشتید چی میشد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • Hossein 123

   8

   2

   حرف از حقوق بیشتر برای راننده کندتر می زنید اول از همه اینکه مرسدس با اون همه تجهیزات خیلی راحت می فهمه کدوم راننده عملکرد بهتری در پیست داره و قطعا به راننده نیم ثانیه کندتر ۳ ۴ برابر یا بیشتر حقوق نمیده.

   در مورد حقوق هم الزاما سریع تر حقوق بیشتری نمی گیره.
   ۱. لوییس حجم عظیمی طرفدار و جذابیت بالایی برای اسپانسر ها داره که هزینه حقوقش رو جبران می کنه.

   ۲. لوییس به عنوان نماد تاریخ کوتاه ۱۳ ساله تیم مرسدس حتی شده با حقوق بیشتر باید بمونه؛ بودنش باعث جذب طرفدار های بیشتر به مرسدس میشه.

   ۳. لوییس قطعا به عنوان یکی از مسن ترین راننده های پیست که همیشه ماشین خوب هم زیر پاش بوده، قطعا از راسل تاثیر بیشتری روی توسعه داره، تجربه یک شبه به دست نمیاد.

   ۴. لوییس با این حضور طولانی در مرسدس، به علت آشنایی متقابلی که شکل گرفته می تونه بهتر به تیم مشورت بده.

   • Sebmm

    0

    1

    در مورد چهارمتون هیچ شکی نیست

 5. LH44

  2

  3

  شایعه شده قرارداد جدید لوئیس دوساله و به مبلغ 62 میلیون دلار برای هر فصل هست. فکر کنم قرارداد الانش 40 میلیون دلار در هر فصل باشه.

 6. A..Charles16

  5

  2

  رقم قرارداد لوییس هرچقدر باشه حقشه و هیچ ارتباطی هم به عملکردش نسبت به راسل یا بقیه راننده ها نداره.دبلیو ۱۳ رو برای شناختش که خودرویی پر از اشکال بود همه تلاشی کرد.پستهای ابتدای فصل قبل موجوده که توی مسابقات اول بارها نوشتم مرسدس این فاصله رو جبران میکنه تا نیم فصل.و ببینید چه کسی جبران گپ یک ثانیه ای رو غیر ممکن نوشت بعد از نظرم.حالا دبلیو ۱۴ رو که خیلی از مرسدس فنا بهش امیدواری آنچنانی ندارن،ببینید هر دو تایتل رو میگیره یا نه.ارزش لوییسم مشخص میشه.بدون دیدن پیش فصل اینو دارم میگم.اینکه چقدر درسته بعد مشخص میشه.

  • Saeid 196

   4

   3

   علی جان داداش من هم به عنوان یه مکس فن به مرسدس خیلی امیدوارم که به رقابت برگرده، اما
   نه در این حد که شما گفتی.

   فکر نمی کنم فصل بعد غیر از ردبول و فراری هیچ تیمی تایتل بگیره

   • A..Charles16

    3

    1

    دوست عزیزم سعید
    خودم هرگز فک نمیکنم فکرم یا نظرم درسته فقط تفاوتهای فنی رو مقایسه میکنم برای نظر دادن.کانسپت فراری به گونه ای طراحی شده که دانفورس زیادی تولید میشه عقب خودرو.اینو توی فصل دیدیم در سکتورهای دانفورس بالا زمان کسب میشد توی دانفورس پایین،زمان از دست میدادن البته قبل از اینکه ردبول توی سکتور دانفورس بالا هم برتری کسب کنه.چندین بال عقب دانفورس پایین ساخته شد برای پیستهایی مثل مونزا یا اسپا ولی تاثیر نداشتن یا ناچیز بود.فراری بیشترین شتاب و ترکشن رو داشت ولی ردبول با درگ کمتر و استفاده بهتر از گراند افکت که نتیجش ایرودینامیک برتر بود توی بیشتر پیستها برتری داشت.طراحی کفی ردبول و مدل عبور هوا به سمت تایرها هم به نگهداریشون کمک کرد.برعکس فراری توی این قسمت هم مشکل داشت و جریان هوا ورودی طبق نمودارها و در گرید کمکی به نگهداری تایر نمیکرد و خورندگی بالا داشت.حالا این کانسپت که نمیشه بخاطر طراحی اولیه تغییر زیادی روش داد مقابل ردبول در ۲۰۲۳ هم بازندس.در مورد مرسدس هم فقط کافیه به یاد بیارید اول و انتهای فصل چقدر تغییر کرد خودروشون.تنها نیازشون برای رقابت با ردبول قوانین جدید بود که اونم ولف انجام داد.اینکه چطور این قوانین به مرسدس کمک میکنن رو میتونید سرچ کنید توی منابع معتبر.فقط تمرینات پیش فصل ۲۰۲۲ رو بیاد بیارید که فراری بهترین نتیجه رو داشت ولی ردبول با دوتا آپدیت ماژور،توی بحرین و ایمولا خودرو برتر گرید شد اما فراری حتی نتونست یه آپدیت بزرگ داشته باشه.ولی مرسدس آپدیتهاش،اون فاجعه اول فصل که هر دور هفت دهم ثانیه از فراری کندتر بود رو تبدیل کردن به خودرویی که برزیل رو برد و بهتر از فراری شده بود.حالا اگه میگید مرسدس رقابت نمیتونه بکنه با فراری یا ردبول شاید تحلیل من درست نیست.باید صبر کرد تا ۵ مسابقه فصل بگذره

  • Hossein 123

   1

   0

   والا دو تا تایتل که چه عرض کنم، بخاطر پخش امتیاز بین دو تا راننده مرسدس احتمالا قهرمانی فردی از دست میره ولی همین ترکیب دو تا راننده قوی احتمالا با به طور مداوم بالای پرز بودن بتونن قهرمانی تیمی رو برامون بگیرن

   همه اینا حالتیه که مرسدس و ردبول نزدیک باشند و فراری هم داخل رقابت خیلی نباشه، حالا من نمی دونم این فاصله با ردبول واقعا با ۱.۵ سانت تغییر و یکسری تغییر دیگه واقعا جبران میشه؟ فاصله قطعا همه فصل مثل برزیل و مکزیک نیست، همین حالا دو تا ماشین رو ببریم اسپا راحت یک ثانیه فاصله رو خواهیم داشت.

  • Sebmm

   1

   4

   ی رقابت دیوانه کننده هست برا فص بعد قطعا ولی تایتلی برا مرسدس در کار نیست
   فقط امیدوارم فراری فقط ی استراتژیست خوب بکار بگیرن
   اگه من جای مدیر فراری باشم ساینز رو ب عنوان استراتژی بکار میگرفتم هم راننده هم استراتژیست

 7. Saeid 196

  1

  1

  والا چی بگم علی جان
  من سواد فنی زیادی ندارم راستش، به قول خودت بهتره صبر کنیم ببینیم چی پیش میاد.
  فراری اگه قابلیت اطمینان داشت می تونست تا اخر فصل رقابت کنه،فصل قبل
  حتی با وجود ضعف های دیگه ش.

  مرسدس بیشتر امتیازات یا پودیم هایی که کسب کرد در نبود یک یا دو خودرو از ردبول و فراری بود. (حالا نقص فنی، تصادف، اتفاقات، یا…)
  قبول دارم اینام جزیی از مسابقه ست،ولی فکر می کنم مرسدس هنوزم تیم سوم ه.
  به امید یک فصل هیجان انگیز