Register

هفت + 4 =

A password will be e-mailed to you.

فرمول یک ایراندنیل ریکاردو راننده تیم مک‌لارن اعتراف کرد که برای تعویض لاستیک های خود به اینترمدیت یک دندگی به خرج داده است.

در قسمت پایانی مسابقه سوچی باران شدیدی شروع به باریدن کرد و رانندگان مختلف رویکردهای متفاوتی را در قبال آن اتخاذ کردند. برخلاف هم تیمی اش لندو نوریس که به نظر شانس اصلی پیروزی در این مسابقه بود و با دیر به پیت لین آمدن خود آنرا از دست داد، ریکاردو درخواست کرد فورا به پیت لین بیاید تا از رقبای خود جلو بیفتد. این تصمیم او باعث شد که در نهایت به رتبه چهارم برسد و متقاعد شود که این تصمیم بهترین کار ممکن بود. او در این باره گفت:

درباره مسابقه لندو از طریق خبرنگاران و شبکه های اجتماعی شنیدم. اما من به طور مشخص درباره مسابقه و احساس خودم صحبت می کنم.

درباره تصمیمم، با تیم درباره اینکه آیا باران شدید تر می شود یا نه سوال کردم چراکه در قسمت مستقیمی اصلی پیست کم و بیش خشک بود. قسمت های دیگر خیس بودند. ما بهترین مرجع برای تصمیم‌گیری هستیم. پس اعلام کردم که دیگر در پیچ های ۵ و ۷ نمی توانم ماشین را در پیست کنترل کنم پس اعلام کردم که می خواهم به پیت لین برای تعویض لاستیک بیایم.

در پیچ ۷ نزدیک بود به دیوار برخورد کنم پس شکی برایم باقی نماند. گفتم که لاستیک اینترمدیت می خواهم. فکر کنم بهترین مرجع ما باشیم چون این ما هستیم که روی پیست هستیم و آنرا احساس می کنیم اما این را باز هم می گویم که درباره شرایط لندو صحبت نمی کنم، درباره خودم در روز یکشنبه همه چیز مشخص بود. یک دور قبل تر اگر این کار را می کردم حتی بهتر بود. بهترین استفاده را نکردیم اما تصمیم به موقعی بود.

دنیل ریکاردو - مسابقه گرندپری موناکو 2021

دنیل ریکاردو 

مک‌لارن توانسته بود در مونزا به پیروزی برسد و لندو می توانست آنرا به دومین پیروزی متوالی تبدیل کند که بخاطر تصمیم اشتباهش این امر محقق نشد. اما به عقیده دنیل تیم باید خوشحال باشد چراکه آنها روند پیشرفت خود را ادامه داده اند اما همچنان چیزهایی هست که آنها باید انجام دهند تا بهتر شوند. دنیل افزود:

از نظر تیمی تیم تحسین برانگیز ظاهر شده است و مشخصاً باید امتیازات بیشتری کسب می کردیم اما باید به مسابقات بعدی چشم بدوزیم.

49 دیدگاه

 1. Erfan.5

  15

  0

  فقط مک لارن اشتباه نکرد که

  • Moli 44

   9

   9

   دقیقا، اینم از شانس مکس بود

   • Moli 44

    14

    10

    یه چیزی هم راجب طرفداران مکس ورشتاپن بگم
    دوستان عزیز مکس یه عجوبه رانندگی هست یه کم تحمل کنید بعد از بازنشستگی همیلتون از قهرمانی ایشون لذت می‌برید نیازی نیست همیلتون رو کوچیک فرض کنید

   • German man

    16

    4

    من با نظرت کاملا مخالفم!
    مکس اگه امسال نتونه لوییس پیر رو شکست بده
    سال دیگه یه جرج جوون تو ماشین مرسدس هست که شکست دادن اون خیلی سخت تر از لوییس پیر هست
    (قصد توهین به لوییس ندارم،همتون میدونید که سن فاکتور مهمیه و همتون هم قبول دارید که لوییس جوون خیلی بهتر بود)
    تازه اگه مک لارن و فراری ماشین خوب نداشته باشند

    بنظرم سال دیگه از این دو قطبی های لوییس-سب،لوییس-بوتاس و لوییس-مکس خارج میشیم و مثل سال ۲۰۱۲ چنتا مدعی قهرمانی میبینیم

   • Hamoon

    16

    2

    منم مخالفم
    دوستمون german man در مورد سختی کار مکس برا سال بعد درست میگه
    هرچند من ب پیری لوییس اعتقاد ندارم.تا دوتا اشتباه کرد شد پیر؟
    کیمی و الونسو تو این سن از خیلی ها بهترن برا لوییسم چند سال باقیمونده

   • German man

    9

    2

    البته جناب هامون حرف شما هم درست است
    همین که لوییس تو این سن با ماشین تقریباً برابر(بعضی پیست‌ها بهتر و بعضی پیست ها ضعیف تر)داره پا به پای مکس میاد
    واسه من جای تعجب داره!
    سن حتما تاثیر گذاره
    ولی شاید لوییس دوپینگ کرده😆😆

    «جدی نگیرید!»

   • L.H 44

    5

    1

    مگر لوئیس ۵۰ سالشه یه طوری میگین دیگه پیره مگر میخواد چیکار کنه الان زلاتان رو ببینید با این که سنش بیشتر از لوئیس و و خیلی از فوتبالیست های دیگه هست ولی از همشون بهتر بازی میکنه هر وقت لوئیس ۴۰ سال رو رد کرد بگین دیگه جایی بقیه رو گرفته

   • mohammad

    4

    8

    تو جوون ها
    لندو
    جورج
    پیر
    میتونن مکس رو به چالش بکشن و حتی پیروز بشن
    توسن بالا ها با ماشین برابر
    سب
    فرناندو
    لویس
    این ها قطعا شکستش میدن

   • Erfan

    3

    0

    mohammad
    چارلز رو دور ننداز

 2. Ali🦁1

  6

  9

  دنیل واقعأ خیلی شانس آورد قبل پیت.
  داشتم آنبرد مکس نگاه می کردم قبل پیت استاپش موقعی که بارون شروع شد اول دنیل جلوش از پیچ رفت بیرون نزدیک به دیوار بخوره بعدش ساینز رفت بیرون پیچ و مکس خودش رسوند به پیت که واقعا تو این موقع رانندگی سخت بود که کنترلش باعث شد همینجا دو تا سبقت بگیره.

  • Ali🦁1

   7

   11

   واقعأ وقتی آنبرد دیدم تو این شرایط فهمیدم که به راحتی دوم نشده مکس، کنجکاو بودم چطور از دنیل و ساینز گذشته قبل پیت.

 3. Siya

  12

  0

  فراری از موتور جدیدش نتیجه مثبتی گرفته پیست استانبول پارک ترکیه هم چون بیشتر آیرودینامیک هست فراری باید تمام توان خودشو به کار بگیره تا از مک لارن جلو بیفته تو امتیازات سال

  • Hamoon

   7

   1

   مک لارن هم خیلی پیشرفت کرده
   ب سوم شدن امید دارم ولی کار سختی در پیش

  • سیاوَرشَن Kurd

   8

   1

   مکلارن با این سرعتی ک توی کفی داره قطعا توی پیست های باقی مونده سرتره، تنها دو پیست فراری می‌تونه از مکلارن بالاتر باشه که یکیش همین استانبول که ساینز از آخر احتمالا شروع میکنه، یکیش هم عربستان.

 4. Dr¡ft€r

  4

  0

  مطمئن هستم در مورد مکلارن و نوریس تمامی اتفاقات مسابقه سوچی همین جا تموم میشه تیم مکلارن از زمان حضور زک براون و آندریاس سیدل پیشرفت پیوسته‌ای داشته و همچنان داره به این روند ادامه میده پیشتازی و نتیجه خوبی که در چند مسابقه اخیر بدست اومد ادامه همون روند رو به جلو هست رسیدن به بهترین تنظیمات توی هر مسابقه گواه این ادعاست تنها نگرانی نتایج ضعیف ریکاردو بود که در چند مسابقه اخیر اونم خودشو پیدا کرد

 5. FARZAD🏁

  8

  1

  عارف شهیدی دمت گرم داش کجا بودی تا حالا 😏
  انقد پر کاری منو یاد جاپونیها میندازی .

 6. 🏁🏎DR3🇦🇺FA14🇪🇸

  9

  0

  مثل اینکه ریکاردو یاد گرفته چجوری باید با مکلارن رانندگی کنه
  پیت اولش خوب نبود اما بازم خوب مسابقه داد

 7. Iam_Alireza

  5

  1

  دوستان، من یه سوال داشتم که البته به این خبر ارتباطی نداره. اونم این که چرا هر تیمی خودش موتورش رو نمیسازه؟ مثلا چرا مک‌لارن یا آستون مارتین خودشون موتور نمی‌سازن؟ و چرا کمپانی های بزرگ دیگه مثل لامبورگینی یا بوگاتی به فرمول یک وارد نمیشن؟

  • FARZAD🏁

   7

   0

   مهم ترین علتش پوله ، فرمول یک پرهزینه ترین ورزش دنیاست ، بسیار سرسام آور و وحشتناک .
   درباره ساخت موتور باز هم به هزینه ها برمیگرده اگه مثلا تویوتا رفت برای سوپرای جدید از بی ام و موتور خرید بسیار اقتصادی کار کرد اگه میخواست خودش یه انجین توسعه بده هزینش سر به فلک میکشید .

  • میلاد

   7

   1

   همش خلاصه میشه به هزینه‌ی هنگفت تحقیق و توسعه‌ی چنین موتور‌هایی و سود نهایی که می تونه برای سازنده داشته باشه. همون‌طور که در ارتباط با هوندا دیدیم حتی اگر کسی هزینه‌اش رو قبول کنه زمانی چندین ساله نیاز داره تا نزدیک به سایر تولید کننده‌های حاضر برسه ولی همچنان عقب خواهد بود چون چندین سال دیرتر شروع کرده.
   البته ماجرا برای ردبول و ادامه توسعه موتور هوندا توسط خودشون متفاوت خواهد بود.

   • Iam_Alireza

    6

    1

    ینی حتی بهترین سازنده های خودرو در جهان تکنولوژی ساخت موتور فرمول یک رو ندارن؟

   • Hossein 123

    6

    0

    Lam-alirrza
    تکنولوژیش رو داشتن و توانش در تئوری رو داشتن یک بحثه
    اینکه چقدر خوب درمیاد یک بحث دیگه
    قطعا هوندا تکنولوژی ساختش رو داشت، ولی سال ها طول کشید که موتور (پاوریونیت در اصل) به یک حد قابل قبول و رقابتی برسه…

    همچنین پاوریونیت های فرمول یک بی نهایت فرآیند ساخت هزینه بر و پیچیده داره برای تحقیق و توسعه و هر کمپانی خصوصا در این شرایط زمانی این ریسک رو قبول نمی کنه
    مخصوصا الآن که پاوریونیت ها فریز میشه تا 2025
    احتمالا اگه تولید کننده جدیدی بخواد وارد بشه 2025 وارد میشه برای نسل جدید پاور یونیت ها

   • حسن*1*33*

    3

    0

    سلام,به نظر من این جور ماشینا که خط تولید عمومی ندارن,برای تولیدشون فرایندی از دانش سازندگان و عشق به ساختن ماشین برتر باید باشه .همچنین توجیه اقتصادی .در دوره های قبل بطور مثال ,فراری از این فراِیند ذکرشده برخوردار بود وبجز علاقه مندی و خواست کمپانی فراری و شخص انزو فراری ,از خدمات ارزشمند مهندس سازنده ماشین که اسمش ماترازی بود و خودش شخصا ودست تنها وبا عشق وعلاقه اقدام به تک سازی این ماشینا میکرد ,بهره می برد و تو کارشونم موفق بودن.به همین دلیل سازندگان موفق فعلی هم قطعا باید دارای این مولفه ها بوده باشن.برخورداری از مزایای معنوی واقتصادی که با افزایش هواداران و بالطبع پخش تلویزیونی وآگهیهاو… ایجاد میشه هم در ادامه به کمک تکنولوژی ساخت اومده و انگیزه ها روبرای رقابت بیشتر کرده.

   • benzfordengineerarteusupbestgod

    1

    0

    هم چیزی که حسن گفت درسته و همه اینکه هر تیمی از پس ساخت موتور فورمول یک برنمیاد یعنی فقط هزینه هم نیست که بگی هزینه تامین میشه نه چون بجز هزینه عوامل دیگه ای هم هست درکل هر تیمی که مهندسی بالاتری داشته باشه میتونه نتیجه بهتری بگیره که درحال حاضر مرسدس که بهترین و قوی ترین موتور فرمول یک رو داره واقعا بالاترین مهندسی رو هم داشته تا تونسته به این موفقیت دست پیدا کنه درحقیقت این بهترین و باهوش ترین مهندسان تو تیم مرسدس هستن که باعث شدن به این برتری دست پیدا کنه ولی از اون طرف تو تیم ردبول هوندا هرکاری که کرده نتونسته به پای مرسدس برسه و مسلما مهندسی هوندا در سطح پایین تری هست واسه همین هوندا نمیتونه به خوبی مرسدس عمل کنه.

  • Iam_Alireza

   3

   0

   خیلی ممنون از توضیحات دوستان

  • محمد امین

   5

   0

   اصلا دل نبند که لامبورگینی به فورمول یک بیاد ، البته خب گروه فولکس پشتش هست ، ولی دو موضوع هست که بسیار مهمه
   اولینش ابن هست که تکنولوژی‌ موتور های فورمول یک خیلی بالا هست و حتی شرکت های خبره ی خودرو های جاده ای هم حتی فکرش رو نمیکنن که به فورمول یک بیان و در کنار این تکنولوژی‌ ، باید مدت زمان زیادی در فورمول یک حضور داشته باشین تا رموز ساخت موتور و خودرو را به دست بیارید و در کنار این مسئله، هزینه ی فوقولاده زیادی که این ورزش در بر داره واقعآ سخت هست حتی برای شرکت های پولدار
   و در آخر باید بگم که شرکت لامبورگینی و بوگاتی جزو برند های متوسط و شاید ضعیف در مبحث پیست باشن ، البته بحث نوربرگرینگ رو شروع کنید که قضیه اش فرق داره و تحت حمايت گروه فولکس هستن و گرنه نه ۲۰ سال پیش جفتشون بشکست شده بودن

   • Iam_Alireza

    0

    0

    بله درسته. هردو کمپانی تحت حمایت فولکس هستن. ولی اگه اشتباه نکنم حدود 20 سال پیش، یه تیمی بود به اسم “میناردی” که موتورش لامبورگینی بود (البته اگر اشتباه میگم بهم بگین). پس لامبورگینی قبلا علم و تکنولوژی ساخت موتور رو داشته. اما شاید الان توجیه اقتصادی نداره براش

 8. FARZAD🏁

  4

  0

  دوستان چندتا مسابقه دیگه از این فصل باقی مونده ؟

  • 🏁🏎DR3🇦🇺FA14🇪🇸

   5

   0

   7 مسابقه
   ترکیه / امریکا / مکزیکو سیتی / ساِئوپائولو / نا معلوم / سعودی / ابوظبی

   • Amin-sdg

    4

    0

    جای اون نامعلوم مثل اینکه دوباره میخواد سنگاپور بیاد. ولی ای کاش جای دو تا آخری ها باز بحرین رو میذاشت:)

   • Amin-sdg

    2

    0

    *سنگاپور یا مالزی. دقیق یادم نیست

   • L.H 44

    3

    0

    فکر کنم مالزی باشه اون مسابقه نامعلوم

   • 🏁🏎DR3🇦🇺FA14🇪🇸

    4

    0

    مالزی نیست چون وقتی قراردادشون تموم‌ شد گفتن مالزی طرفدار فرمول یک زیاد نداره و ما موتور جی پی رو بیشتر دوست داریم احتمالا قطر، کویت هم پیست ساخته شاید خواسته باشن فصل تو این منطقه باشه

 9. حسن*1*33*

  3

  2

  سلام.به نظر من عنوان خبر با متن خبر همخوانی کاملی نداره .من در مورد ناراحتی دنیل از استراتژی تیم مک لارن چیزی ندیدم. در رابطه با لندو که نظری نداشت و در آخر صحبت هم که تصریح کرد , تصمیم بموقعی بود.(با اینکه قبلش گفته که اگه یه دور قبل میومد پین لین بهتر بود).

  • عارف شهیدی

   0

   0

   سلام. چون از متن این حس برداشت می شد که دنیل از زمان به پیت اومدنش رضایت نداشت به همین خاطر چنین تیتری انتخاب شد.

 10. @sebvr

  8

  1

  یه مقاله ی جذاب بنویسیم درباره ی یه پیست جذاب تر : نوربرینگ !!! {{من نیومدم بگم این پیست کی ساخته شد و با اعداد بازی کنم اومدم اطلاعات جذاب این پیست رو از مقالات مختلف براتون بیارم..!!!
  جهنم سبز دنیای موتور اسپرت در المان ساخته شده این پیست به طور وحشتناکی خطرناک , سریع و جذابه ..!!
  متخصصان و رانندگان این پیست رو اینجوری توصیف میکنن :
  {{اگه تو نوربرینگ سریع باشی تو هر پیستی موفق میشی..!!}} یا {{اگه با رانندگی تو نوربرینگ ترس تمام وجودت رو فرا نگرفت مطمئنا به اندازه ی کافی سریع نبودی !!}} یا خود لائودا درباره ش میگه : {{هر کسی که میگه نوربرینگ رو دوست دارم حتما هیچ وقت با سرعت بالا و کافی تو اونجا رانندگی نکرده }} دیگه مطمئنا کسی به خوبی نیکی لائودا درد این پیست رو نکشیده…!!! حالا مطمئنا اکثرتون میدونید چرا ولیکن من برای اونایی که نمی دونن به صورت داستانی میگم :
  سال 1976 بود رقابت تنگاتنگی بین نیکی لائودا و جیمز هانت توی جدول وجود داشت نوبت به مسابقه ی نوربرینگ رسید ..!!! بارون اومده اسفالت جهنم سبز خیس بود رانندگی با شرایط ایمنی اون مواقع خیلی خطرناک بود …!!! لائودا قبل از مسابقه با رانندگان گرندپری جلسه ای گذاشت ..نیکی میخواست مسابقه برگزار نشه چون شرایط خطرناک بود …ولی راننده ها نظ دیگری داشتند بعد از حرف زدن درباره ی این موضوع درباره ی برگزاری مسابقه رای گیری شد نظر نیکی رای نیاورد و مسابقه برگزار میشد…!!! صدای اگزوز ماشین منطقه رو پر کرده بود اکثرا لاستیک خشک بسته بودند .. حتی نیکی و جیمز ..!! به جز یک نفر !! یوخین ماس با مکلارن توی دور اول همه رو به راحتی رد کرد و با یه انتخاب درست همه رو جا گذاشت گزارشگر هم تعجب کرده بود … همه ی ماشین ها همون دور اول به پیت رفتند وضعیت عجیبی همه مکانیک وحشبیانه در حال عوض کردن چرخ ها بودند مدیر ها فریاد میزدند راننده ها عصبی بودند و….نیکی لائودا توی خروجی پیت استاپش با یه ماشین برخورد که تاثیری روی ماشین نداشت ولی تایم زیادی از دست داد …!!! لائودا عصبی بود با شجاعت پیچ ها رو طی میکرد و سریعترین راننده ی پیست بود از داخل و بیرون ماشین ها رد میشد ..!! تا نوبت به یک پیچ رسید ماشین لائودا بلند شد انگار کل دنیا ایستاده بودند ….به زمین خورد و شاسی شکست باک بنزین پاره شد و ماشین اتش گرفت …هیچکس باورش نمیشد..!! همه نگران بودند ..2 تا راننده ماشینشون رو پارک کردند و سعی به نجات نیکی داشتند که ناشدنی بود…!!! نیکی دیوانه وار فریاد میزد ولی کسی نبود 40 ثانیه نیکی توی اون جهنم توی کاکپیت فراری 1976 گیر کرده بوده ..!!! بالاخره نیکی رو بیرون کشیدند نیکی با یکی از راننده ها گفت : {{صورتم چطوره ..؟! در صورتی که نمی دونست ریه هاش پر شده از گاز های سمی که در اثر سوختن فیبر کربن بوجود اومده پر شده..!!!
  جهنم سبز به این اتفاقات عادت داره جهنمی که جون حدودا 80 نفر از رانندگان خوب و بد دنیای موتور اسپرت رو گرفته ..!!! پیستی که به مانند پرتغال مثل یک ترن هوایی بالا و پایین داره و گاهی اوقات هیچ کدوم از چهار چرخ ماشین روی اسفالت خونین نوربرینگ نیست…پیست که فاصله ی بلند ترین نقطه ی اون تا کوتاه ترین نقطه اش 300 متر هست … پیستی که طولانی ترین پیست موتور اسپرت لقب داره …. پیستی که هیچ راننده وقتی پاش رو توی اون میزاره مطمئن نیست که بازم قراره زنده بمونه ….
  حالا برگردیم به وقایع جذاب نوربرینگ : سه سال قبل مسابقه ی 24 ساعته ی نوربرینگ 2017 :
  ائودی سبز پیشتاز مسابقه بود و ائودی قرمز در رده ی دوم 1:30 از مسابقه مونده بود و تقریبا برنده مشخص شده بود … که ناگهان ….. گزارشگر : اوه اون ماشین پیشتازه !!! اون ائودیه !!! چه اتفاقی براش افتاده انگار مشکل داره ..!!! بله کاملا کند شده …باورنکردنیه !!! لحظات حسرت باری هم واسه راننده هم برای کل تیم بود نا امید رو میشد توی چهره ی تک تکشون دید..!! میشد توی چهرشون خوند که دارن چی میگن : {{خدایا چرا من !!!}} {{چرا اینطوری باید تموم شه !!!}} ماشین ائودی با سرعت کمی توی پیت میرفت که ائودی قرمز به سررعت از کنارشون رد شد … فقط میشه گفت ناامید کننده بود….ناامید کننده !!! ماشین ائودی زمان نسبتا زیادی رو در پیت گذروند و مشکل رفع شد ..!!!
  گزارشگر : و …بله ..اون ها از پیت در اومدن !! رده ی اول براشون از دست رفت و رده ی دوم هم همینطور ….جهنم سبز ابر ها را فرا خوند بله..!! انگار بارون میخواست بیاد همه به پیت رفتند ولی هیچکس به جز ائودی سبز لاستیک وت نبست ….!!! چیزی از پیت استاپ ها نگذشته بود که بارون شدیدی اومد انگار اسمان داشت به حال کسانی که لاستیک خشک بسته بودند گریه میکرد همه ی ماشین سر میخوردند سرعتشون کم شده همه به جز ائودیه سبز …. چه سرعتی داشت از کنار همه به راحتی رد میشد … گزارشگر : واو !!! اونجا روببنید 3 ماشین کنار به کنار هم دارند حرکت میکنند …باور کردنی نیست ..!!! ائودی پشتشونه و ائودی میره تو چمنا و جلوشن در میاددددددد ..!!!! چه حرکتی …!!!! خب ائودی سبز پیچ اخر رو رد میکنه و برنده مسابقه میشه عجب مسابقه ای عجب بازگشتی !!!!! {{به قول عادل : چیه این موتور اسپرت !!}}
  دوستان ممنون که خوندید این مقاله کامل از خودم بود و از جایی کپی نشده..!!!

  • رضا سلطانی

   3

   1

   خداقوت
   خیلی قشنگ بود
   ایشالا فرمول یک دوباره برگرده به نوربرینگ. حتی پیست کوتاهش که پارسال مسابقه درش برگزار شد هم عالیه

  • FARZAD🏁

   3

   0

   لایک داری عالی بود .
   جکی استوارت هم بعد از قهرمانی تو این پیست اعتراف کرد همیشه از جهنم سبز وحشت داشته .

  • Erfan

   2

   0

   واقعا زیبا بود. آفرین

   • @sebvr

    0

    0

    سلام ممنونم راستش من اینو خیلییی وقته پیش نوشتم و قرار دادم چون وسط مقاله ی جدید لب تاپم نابود شد گفتم اینو بزارم

 11. Erfan.5

  4

  0

  اون پیست نا معلوم کی دقیقا مشخص میشه؟