فصل 2020–21 ان بی ای NBA هفتاد و پنجمین دوره مسابقات اتحادیه ملی بسکتبال ایالات متحده آمریکا است. با توجه به بیماری همه گیر کووید-19، فصل عادی به 72 بازی برای هر تیم کاهش یافت و از 22 دسامبر سال 2020 شروع شد.

این فصل تنها 72 روز پس از اتمام فینال های 2020 آغاز شد، که کوتاهترین تعطیلات بیرون فصل تاریخ در لیگ است. بازی ستاره های ان بی ال 2021 در 7 مارس، در استیت فارم آرنا در آتلانتا برگزار شد و تیم لبرون با نتیجه 170-150 برنده شد. قرار است مرحله پلی آف به صورت آزمایشی تحت قالب استاندارد پلی آف 16 تیمی بین 22 مه تا 22 ژوئیه 2021 برگزار شود.

تماشا ان بی ای 2021

دانلود مرحله اول بسکتبال پلی آف ان بی ای 2021

لس آنجلس لیکرز – فینیکس سانز

سانز (21-51 در فصل عادی) از بهترین های لیگ و سورپرایز بزرگ فصل بود. چرا که هم به 11 سال عدم حضور در پلی آف پایان داد و هم رکورد دوم درصد برد در کنفرانسش را کسب کرد. بیشتر موفقیت های تیم را می توان به حضور قدرتمند کریس پال مرتبط دانست. او که در 70 از 72 بازی ممکن حضور داشت، بطور میانگین 16.4 امتیاز و 8.9 اسیست را ثبت کرد. اما عملکرد سایر بازیکنان اصلی مانند دوین بوکر، دی اندره ایتن و حتی میکل بریجز را نمی توان دست کم گرفت.

لیکرز (30-42 در فصل عادی) دفاع از عنوان قهرمانی خود را با پیروزی چهارشنبه شب مقابل گلدن استیت واریرز در پلی این استارت زد. هر چند لیکرزی ها با وجود درصد برد برابر با دالاس موریکس و پورتلند تریل بلیزرز در رده ی هفتم و پایین تر از آن ها قرار گرفتند اما در بازه های زمانی نسبتا طولانی به دلیل مصدومیت از همراهی دو فوق ستاره ی خود یعنی لبران جیمز و انتونی دیویس محروم بودند.

دانلود لیکرز – سانز

بروکلین نتس – بوستون سلتیکس

جذاب ترین مسابقه ی راند اول پلی آف NBA در بارکلیز سنتر و میان دو تیم بروکلین نتس و بوستون سلتیکس انجام خواهد شد. نتس (13-24) در هفته های اخیر بسیار خوب بازی کرده و طی آخرین مسابقه با حساب 132 به 114 موفق به شکست هیوستون راکتس شد. نتس درحالی برای بیستمین بار به عنوان میزبان به میدان می رود که در بازی های خانگی تنها شش شکست را تجربه کرده است.

سلتیکس که رکورد نه چندان دلچسب (17-19) را در اختیار دارد فصل را کم قدرت شروع کرد اما هفته به هفته بهتر شد و پس از پیروزی 132 به 125 مقابل تورنتو رپترز با روحیه ی حاصل از کسب چهار برد متوالی آماده ی حضور در این مسابقه شده است.

دانلود نتس – سلتیکس

میلواکی باکس – میامی هیت

میلواکی باکس در اولین بازی دور نخست مرحله پلی آف کنفرانس شرق و در ورزشگاه فایزرو فروم میزبان میامی هیت خواهد بود. باکس (26-46) قهرمان سنترال دیویژن شد. اگرچه فصل را با شکست 118-112 برابر شیکاگو بولز و کسب سه شکست از پنج مسابقه ی آخر خود به پایان رساند ولی به عنوان یکی از تیم های برتر کنفرانس شرق مطرح شد.

بزرگترین نقطه قوت بازیکنان میلواکی در این فصل قدرت اسکورینگ آن ها بود، جاییکه در هر بازی 120.1 امتیاز به دست آوردند. در حقیقت میلواکی هفت بازیکن با میانگین حداقل 10 امتیاز داشت، که از این بین باید به یانیس آنته توکومپو و کریس میدلتون اشاره کرد که بیش از 20 امتیاز در هر بازی را کسب کردند.

دانلود باکس – هیت
پلی آف ان بی ای NBA 2021

پلی آف ان بی ای NBA 2021

تماشا مرحله دوم پلی آف NBA 2021

میلواکی باکس – بروکلین نتس

در اولین بازی مرحله‌ی نیمه نهایی کنفرانس شرق، بروکلین نتس پر ستاره میزبان میلواکی باکس خواهد بود. باکس در دور اول با برتری قاطعانه‌ی 0-4 از سد میامی هیت گذشت و با یک هفته استراحت مهیای اولین دیدار این سری جذاب می شود.

نتس هم شرایط مشابهی را داشت و برای حضور در جایگاه فعلی خیلی معطل نشد و فقط با یک بازی بیشتر از حداقل ممکن و ثبت پیروزی 1-4 در برابر سلتیکس کار صعود را یکسره کرد.

در حالی نتس فصل عادی را در جایگاه دوم کنفرانس به پایان رساند که باكس یک رده پایین تر و در سکوی سوم جدول قرار داشت. بدون شک عملکرد خوب دو تیم در طول فصل از دلایل مضاعف هیجان انگیز بود.

تماشا بازی باکس – نتس

فیلادلفیا سونتی سیکسرز – آتلانتا هاکس

سیکسرز فصل عادی را در جایگاه نخست کنفرانس شرق به پایان رساند و سپس در مرحله‌ی اول پلی آف برای عبور از واشنگتن ویزاردز با مشکلی مواجه نشد و با حساب 4 بر 1 صعود کرد.

با این حال، نکته ای که باید برای فیلادلفیا مورد توجه قرار گیرد، میزان سلامتی و آمادگی بیگ من این تیم یعنی جوئل امبید است که در بازی چهارم دور قبل با مصدومیت از زمین خارج شد و مسابقه ی پنجم را هم از دست داد. نکته ی امیدوار کننده برای سیکسرز شرایط میزبانیست.

این مزیت زمانی بیشتر به چشم می آید که پی به درخشش خانگی سیکسرز (7-29) در طول فصل ببریم. ضمن آنکه تا اینجای کار در مراحل حذفی هم هر سه مسابقه ای که میزبان بوده را هم با برتری به پایان رسانده است.

تماشا سیکسرز – هاکس

فینیکس سانز – دنور ناگتس

در اولین بازی مرحله‌ی نیمه نهایی کنفرانس غرب، دنور ناگتس میزبان فینیکس سانز خواهد بود. ناگتس در دور اول پلی آف با برتری 4-2 از سد تریل‌بلیزرز گذشت تا دیمن لیلارد و یارانش خیلی زود با پلی آف خداحافظی کنند.

شاگردان مانتی ویلیامز هم شرایط مشابهی را داشتند، با این تفاوت که آن ها برای رسیدن به این مرحله، از سد مدافع عنوان قهرمانی یعنی لس آنجلس لیکرز گذشتند. سری که که کمتر کسی شانسی برای صعود آن ها قائل بود اما با مصدومیت آنتونی دیویس ستاره لیکرز و درخشش دوین بوکر معادلات تغییر کرد تا فینیکس سانر همچنان به ماجراجویی خود ادامه دهد.

تماشا سانز – ناگتس

لس آنجلس کلیپرز – یوتا جز

لس آنجلس کلیپرز پس از پیروزی بر دالاس موریکس در یک سری نفس گیر، حالا باید در برابر تیم اول کنفرانس غرب یوتا جز قرار بگیرد. یوتا جز در مرحله اول پلی آف در مقابل ممفیس گریزلیز، خیلی به زحمت نیفتاد و با پیروزی 4-1 در سری راهی این مرحله شد.

در مقابل یاران کوای لنارد در سه بازی خانگی ابتدایی خود مغلوب دالاس شدند تا کار صعود به بازی هفتم بکشد و در نهایت در بازی هفتم سری موفق به حذف لوکا دانچیچ و یارانش شدند و با استراحتی کمتر باید در دو بازی خارج خانه مقابل جز به میدان بروند.

دانلود کلیپرز – جز

دانلود فینال کنفرانس غرب 2021

لس آنجلس کلیپرز – فینیکس سانز

فینیکس سانز بعد از پشت سر گذاشتن لس انجلس لیکرز و یاران نیکولا یوکیچ حالا در فینال کنفرانس غرب باید به مصاف لس آنجلس کلیپرز برود. دوین بوکر در اولین حضورش در پلی آف توانست با درخشش خود و کمک هم تیمی هایش به فینال کنفرانس راه یابد.

در سوی مقابل لس انجلس کلیپرز که در دو بازی ابتدایی مرحله قبل در مقابل تیم سید 1 کنفرانس غرب یعنی یوتا جز شکست خورده بود، توانست با درخشش پال جرج بازگشتی باشکوه داشته باشد. کلیپرز هم مانند حریفش یکی از بازیکنان کلیدی خود را در دیدار اول در اختیار نخواهد داشت.

کلیپرز – سانز