سال نو فصل نو و اتفاقات نو…

امسال از مصاحبه های قبل از مسابقات فتل گفته بود روی استارت اولیه ماشین بسیار زیاد کار کرده اند.در زمان گیری وقتی که نوبت به حذف ماشین های اول تا چهارم شد اتفاق شوکه کننده ای برای هواداران فراری رخ داد و آن هم انصراف فراری و بسنده کردن به پوزیشن 3و 4 برای مسابقه ی اصلی بود، اما این بسنده کردن مقدمه ای بود برای سورپرایز فراری.

حال نوبت به مسابقه اصلی رسید بعد از سبز شدن چراغ ها شاهد درخشش ماشین های قرمز فراری و راننده های با تجربه ی آنها در استارت اولیه و پرش آنها از مقام سوم و چهارم به اول و دوم بودیم این پرش پکیج سورپرایز فراری را کامل کرد.

مسابقه اول با هیجان و رقابت تنگاتنگ به خوبی پیش میرفت تا اینکه در دور 19 تصادف بین آلنسو و رومن گروژان رخ داد ، شدت تصادف در حدی بود که مسئولین برگزاری مجبور به دستور پرچم قرمز شدند، پرچم قرمز شروعی بود برای حضور دوباره ی ماشین های خاکستری رنگ مرسدس و اشتباه استراتژی فراری…

بعد از شروع دوباره ی مسابقه مرسدس از لاستیک ها مدیوم و فراری از لاستیک های سافت استفاده کرد که این استارتی بود برای اشتباه فراری… ، تمام طرفداران فراری منتظر بودند که ببینند فراری چه استراتژی در پیش خواهد گرفت تا بتواند مسابقه را به تفع خودش به پایان برساند، اولین اتفاق بد برای تیم فراری مشکل موتوری ماشین رایکونن و از دست رفتن مقام دومی بود حالا وقت آن بود که فتل به تنهایی به رقابت با ماشین های مرسدس بپردازد.

همیلتون که قبل از پرچم قرمز در مقام هفتم قرار داشت با جهشی فوق العاده به مقام سوم صعود کرده بود. مرسدس منتظر اشتباه استراتژی تیم فراری بود که اتفاق افتاد و باعث صعود دو ماشین مرسدس به مقام اول و دوم شد.

فتل که از اتفاق پیش آمده بسیار عصبی بود به دنبال پس گرفتن جایگاه خود بود با رانندگی بی پروا تلاش داشت تا از همیلتون سبقت بگیرد فاصله در هر دور کمتر و کمتر میشد اشتباهات متعدد همیلتون امید سبقت فتل را در دورهای آخر افزایش داده بود تا اینکه اشتباه باور نکردنی از فتل در خروج از پیچ رخ داد و تمام امید ها را برای کسب حداقل مقام دوم فراری از بین برد و فراری بعد از تمامی شروع های خوب و سورپرایزهای خود مجبور به قبول مقام سوم شد.

جدا از رقابت تنگاتنگ و جالب بین فراری و مرسدس شگفتی سازی های مسابقه اول تمامی نداشت از جمله این اتفاقات جالب میتوان به رانندگی فوق العاده ورشتپن و اجازه ندادن تیم به سبقت از ساینز ، مقام ششم تیم هاس ، تغییر نکردن چندان ماشین های مک لارن ، حضور رنو بعد از سال ها اشاره کرد.

دیدگاه خود را بیان کنید