فرمول یک ایران – راس براون، مدیر ورزشی فرمول یک معتقد است که در تصادف وحشتناک رومن گروژان در مسابقه بحرین 2020، هیلو جان او را نجات داده است.

با این حال براون گفت که مسئولان این ورزش باید از نزدیک بررسی کنند که چرا خودروی او آتش گرفت و از وسط نصف شد:

بدون شک ما باید یک تحلیل بسیار عمیق از تمام وقایع رخ داده انجام دهیم، زیرا موارد زیادی وجود دارد که نباید اتفاق می افتاد.

آتش نگران کننده است، نصف شدن نگران کننده است. به نظر من نکته مثبت ایمنی خودروست، این چیزی است که باعث شد امروز به خیر بگذرد.

آنالیز و بررسی هیلو

[نصف شدن خودرو] سالها پیش یک مشکل کلاسیک بود و به طور معمول منجر به مرگ می شد. بدون شک هیلو عاملی بود که باعث نجات رومن شد و باید از تمام کسانی که پشت اجبار کردن استفاده از آن در مسابقات بودند، تشکر کرد.

اگر به یاد بیاورید در آن زمان بحث و جدال زیادی در مورد معرفی آن وجود داشت و فکر نمی کنم اکنون کسی، خصوصاً بعد از اتفاق بحرین بتواند در اعتبار و ارزش آن شک کند. بنابراین برای همه این افراد باید کلاه از سر برداشت زیرا امروز یک زندگی را نجات داد.

8 دیدگاه

 1. Pierre Gasly

  6

  0

  خدا رو شکر که ایمنی در مسابقات رفته بالا

 2. Behzad

  5

  0

  شاید نوع گاردهای ایمنی این وضعیت را بحرانی کرد و زمانی که خودرو با دماغه وارد گارد شد براحتی باعث شکافت بین اونها شده و قسمت عقب خورد با این نیروی اعمال شده و جهتش در نهایت خودرو به دو نیم تقسیم میشه.
  این پیست بالاترین هزینه ی پرداختی به تشکیلات را داره و اگر اونجا از بشکه های پرآب و تایرهای ایمنی و هر چیزی غیر از گاردهای چند تکه فلزی استفاده میکردن اوضاع بهتر بود و شاید طراحان فکرشو نمیکردن تو این قسمت پیست خودرویی با دماغه برخورد کنه و خلاصه ایمنی پیست ها از این به بعد دچار تغییراتی خواهد شد.
  خدا را شکر که گروژان سالمه و امسال دومین باری بود که مرگ از بیخ گوش رانندگان و راکبان عبور میکنه و اولیش مربوط به روسی بود با اون معجزه.

  • behrang 1350

   3

   0

   درست میفرمایید
   من هم دقیقا به همین موضوع فکر کرده بودم که چرا
   در این ناحیه لاستیک یا بشکه نرم آب نبود ؟
   این گارد آهنی به اون شکل واقعا خطرناک بود

 3. Kamran

  3

  0

  داشتم عکس های دقیقتری بعد از حادثه تو سایت موتور اسپورت نگاه میکردم.چیزی که تنم و لرزوند این بود که متوجه شدم میتونست وضعیت گیر کردن کاک پیت بین نردها حالتی قرار بگیره که راه گروژان را برای خروج از کاک پیت می بست و عملا گروژان گیر میکرد.
  البته دوستان دیروز ما عملا شاهد یک شگفتی بی نظیر از ایمنی و برنامه ریزی و مدیریت حادثه بودیم.اما چیزی که نمیبینیم نجات جان هزاران انسان در جهان که مدیون تحقیقات و آنالیز دیتاهای خروجی از همین فرمول یک طی سالیان گذشته بوده و خواهد بود.و میدونم که امروز تک تک ما چه حس خوبی داریم که خودمونو با افتخار جزئی از عالم فرمول یک جتی در حد یک هوادار میدونیم.

 4. Ali n

  3

  0

  برای من سوالی پیش اومده (البته شاید به این خاطره که مسابقه رو ندیدم و دقیق متوجه نشدم گروژان چه طور بیرون اومد؟) ولی نکته ای که بهش اشاره نشده اینه که اگر ماشین نصف نمیشد ولی کماکان آتش می گرفت بازم گروژان میتونست با وجود هیلو از ماشین در حال شعله ور شدن بیرون بیاد یا نه؟

  • Mahmood.ghaedi

   4

   0

   Ali n
   ربطی نداره قسمتی ک جدا شد قسمتی از ماشین بود ک پشت رانندس و گروژان وقتی امد بیرون هیلو همچنان بود
   نکته اصلی اینه ک هیلو نبود احتمالا سرش از بدنش جدا میشد
   چیزی ک من شنیدم اینه ک راننده ها تست میدن واسه خروح از ماشین و زمانش گرفته میشه حالا اون زمان چقدر هست نمیدونم ولی باید کمربند در بیارن محافظ گردن دربیارن فرمون دربیارن و اون قسمت اتصال ب کلاه ک واسه خوردن اب هستم دربیارن و پیاده بشن و زمانش هم از ی عددی باید پایینتر باشه

   • get f... up SEB

    1

    1

    سلام اقای قائدی ببخشید یه سوال شخصی داشتم شما شهرکردی هستین

 5. علیرضا

  0

  1

  درود به همه
  بدون شک همه طرفدارای فرمول یک بیشتر از همه باید از چارلی وایتینگِ فقید تشکر بکنند که بیشتر از همه برای اجباری کردن هیلو تلاش کرد و موفق به انجام این کار شد.بیشتر از همه خانواده رومن گروژان
  بحرین یک شب کابوس وار رو به خوبی پشت سر گذاشت