موتوجی‌پی ایران – پس از ادامه نتایج ضعیف فابیو کوارتارارو ، جوان میر توانست خود را بیش از پیش به قهرمانی فصل 2020 نزدیک کند و سر انجام به این مقام دست یابد. اکنون بحثی به میان آمده که تا چه حد موتورسواران یاماها در این شکست نقش داشتند؟

در فصلی که گذشت، جوان میر تنها با یک پیروزی در مسابقه اروپا توانست مقام قهرمانی فصل را از آن خود کند. این در حالی است که فابیو کوارتارارو با سه عنوان پیروزی، از این افتخار باز ماند. نکته ای که باعث شکست کوارتارارو در این رقابت شد، عدم ثبات در نتایج وی بود.

مشکل موتور های یاماها از فصل پیش همراه این تیم بوده و در این فصل نیز موجب اعتراض مکرر موتورسواران این تیم بوده است.

فابیو کوارتارارو پس از مسابقه موتوجی‌پی والنسیا گفت:

من بعد از مسابقه لمانز دیگر حس خوبی نداشتم. ما تلاش خود را در بهترین طریق ممکن انجام دادیم اما سرعت کافی نداشتیم و این چیزی است که باید دلیل آن را پیدا کنیم. ما دو هفته در این پیست بودیم و می‌توانم بگویم هیچ پیشرفتی نداشتیم. مسابقه والنسیا را می‌توانم یکی از بد ترین روز های خودم بدانم.

ما از تنظیمات متفاوتی استفاده کردیم اما تغییر اساسی حاصل نشد. بنابراین فکر می‌کنم ما باید روی پایه خود کار کنیم. اگر ما ببینیم که همه چیز در رابطه با موتور خوب پیش می‌رود، پس چیزی را تغییر نمی‌دهیم. اما اکنون به نظرم نیاز است تا خود را با موتور سازگار کنیم تا ببینیم چه چیز پیش می‌آید.

فابیو کوارتارارو و ولنتینو روسی

فابیو کوارتارارو و ولنتینو روسی

تایید نظر فابیو کوارتارارو توسط دیگر موتورسوارارن یاماها

ماوریک وینالس، موتورسوار تیم یاماها فکتوری ریسینگ، در ادامه صحبت های فابیو کوارتارارو به این قضیه اشاره کرد که یاماها هیچ چیز برای مبارزه بر سر قهرمانی فصل 2020 نداشته و آن ها از حداکثر توان خود برای رسیدن به این هدف استفاده کردند.

ولنتینو روسی موتورسواری بود که هم پیش از فصل و نیز در حین فصل نسبت به موتور یاماها ابراز نگرانی کرد و پیرو صحبت های فابیو کوارتارارو، راه حل مشکل یاماها را تشکیل یک برنامه جدی تست دانست.

وی در این باره گفت:

سایر تیم ها در این فصل برنامه جدی تست را دنبال کردند و از موتورسوارانی چون دنی پدروسا، استفان بردل و میشل پررو استفاده کردند. در سمت مقابل یاماها هیچ تیمی در این زمینه نداشت و تنها موتور ها توسط گروهی در ژاپن تست می‌شد.

روسی ضمن تاکید بر تشکیل تیم تست، وجود برنامه ای برای این منظور را ضروری دانست و موتورسوارانی چون آندره دویزیوسو و کال کراچلو را گزینه های مناسبی برای این منظور دانست

7 دیدگاه

 1. بیژن

  2

  0

  کراچلو شد موتور سوار تست یاماها
  البته دو سه روز پیش

 2. NavasaN

  4

  0

  نکته ی ظریفش اینجاس که حتما باید فابیو که مد نظر رسانه هاس با موتور نتیجه نگیره و اعتراض کنه که این اعتراض مورد توجه واقع بشه و موربیدلی و دکتر که فصل قبل با موتور راحت نبودن همه میگفتن بهوونه گیریه.

 3. iman88

  2

  5

  همش بحث ثباته.وقتی تقریبا تو 4 پنجم مسابقات فصل حداقل یه موتور یاماها تو پیشتازها هست یعنی این موتور قابلیت پیشتاز بودن تو اکثر پیستهارو داشته.تو مسابقات اخیر که فابیو و موریک کلا کرکره رو کشیده بودن پایین و ولنتینو ریس پشت ریس میوفتاد زمین ،موربیدلی بهترین نتایجش رو داشت با همون موتور میگرفت و برعکس ابتدای فصل که دو تای دیگه خوب کار میکردن موربیدلی ظعیف ظاهر میشد.میر با 170 امتیاز قهرمان این فصل شد!!170امتیاز و یک برد!!!درصورتی که موربیدلی و فابیو جمعا 6 برد داشتن!!بد نیست موتورسوارهای یاماها یه نگاهی هم به خودشون بندازن.
  مارکز اگر این فصل بود تو 7 تا 8 ریس کلا پرونده قهرمانی رو بسته بود.

  • Rossi

   0

   0

   مقایسه موتور هوندا با یاماها مثل مقایسه ماشین مرسدس با فراری هست اون موتور هیولاست و کنترل کردنش کار هر کسی نیست بد نیست بدونی چرا مارکز به زمین خورد 😐

  • آرشا

   0

   0

   چه دنیای عجیبی داره این موتوراسپرت سال ۲۰۱۵ مارک مارکز با ۷تاdnf وکسب بیشتراز۲۵۰امتیاز وچندبرد توی چدول قهرمانی همون سال سوم شد..
   جوان میر بایه برد و۱۷۰امتیاز قهرمان ۲۰۲۰میشه.🙃😞

 4. behrang 1350

  1

  0

  جوان میر و تیم سوزوکی واقعا لایق قهرمانی بودند
  مهمترین فاکتور قهرمانی داشتن ثبات در تمام فصل است که
  میر این خصوصیت را داشت

  • 42ins

   0

   0

   کاملاً درست فرمودید