فرمول یک ایران – هزینه های تیم ردبول ریسینگ در سال 2019 در مقایسه با سال قبل اندکی کاهش یافت، اما اين تيم فرمول يك هنوز برای مقابله با سقف بودجه فيا که در سال 2021 وضع خواهد شد، کار دشواری را پیش رو دارد.

حساب های تازه منتشر شده نشان می دهد که تیم ردبول در سال گذشته 306.9 میلیون دلار هزینه کرده است که در مقایسه با رقم 2018 که 309.8 میلیون دلار بوده، 2.9 میلیون دلار کاهش یافته است.

این اعداد نشان دهنده واقعیت تغییر تامین کننده پاوریونیت از رنو به هوندا در سال گذشته است و با تغییر در شرایط تجاری این قرارداد، در واقع روند اجتناب ناپذیر افزایش هزینه ها در بخش های دیگر متوقف شده است.

با این وجود، ردبول نیز مانند رقبایش یعنی مرسدس و فراری، در ماه های آینده باید تحت بازسازی قابل توجهی قرار گرفته و خود را برای انتقال به مقررات مالی جدید فدراسیون بین المللی اتومبیلرانی و سقف بودجه سال 2021 آماده کند.

سقف بودجه 145 میلیون دلار بوده که در حال حاضر از نصف هزینه های خرج شده ردبول نیز کمتر است. پس از همه گیری ویروس کرونا، این سقف بودجه برای فصل های آتی فرمول یک اعمال شد تا این ورزش با توجه به کاهش درآمد در این برهه زمانی، بتواند به حیات خود ادامه دهد. کریستین هورنر، مدیر تیم ردبول اظهار داشت:

هزینه ها تحت کنترل باقی مانده و تیم مراقب وفق پذیری های لازم برای لازم الاجرا شدن مقررات جدید مالی برای سال 2021 است.

5 دیدگاه

 1. a Ferrari lover

  4

  4

  امیدوارم لطمه ای به ردبول نخوره و مقتدرانه تو فرمول یک حضور داشته باشه

  • farshad

   4

   1

   درود بر شما . ظعیف شدن هر تیمی یعنی جذابیت کمتر . مثل فراری امسال که حال مایی که طرفدارش نیستیم رو هم گرفته

 2. محمد

  0

  0

  9 تا تیم میخوان تو این مورد تخلف کنن در حالی که 3-4 تا تیم بودجه شون از این بیشتره

  • Wwe.f1.77

   0

   1

   یعنی یک سال این قدر خرج کرده یه سوال ردبول چقدر بهش پول رسید

 3. behrang 1350

  1

  0

  بنظر من کاهش سقف بودجه کمکی به فرمول یک نمیکنه . هر جایی با زور خواسته باشند مسائل مالی رو کنترل کنند تخلف و فساد شکل میگیره . مگه تعیین سقف قرارداد فوتبال ایران با رقم مسخره 350 میلیون جواب داد ؟ همون فصل قرارداد رحمتی حدود 2 میلیارد بود .
  البته اونها معمولا پایبند هستند ولی به هر حال این سقف بودجه یک دستور زوری بی نتیجه خواهد بود