فرمول یک ایرانوالتری بوتاس گفته است که یک زنبور بزرگ در پیچ دو با کلاهش برخورد کرد و شانس سبقت گیری از لوئیس همیلتون را از بین برد.

راننده فنلاندی تیم مرسدس از لحظه آغاز به خوبی از خلا پشت سر همیلتون استفاده کرد و خودش را در جایگاه سبقت گیری قرار داده بود و سعی کرد از بیرون پیچ دو از همتیمی خودش سبقت بگیرد.

والتری بوتاس گفت که در زمان ترمزگیری یک حشره بزرگ با ویزور او برخورد کرد و تمرکزش را از بین برد:

مشخصا من تلاشم را کردم.

من میدانستم که اولین شانسم در استارت مسابقه خواهد بود اما این شرایط کمی تحت تاثیر برخورد یک زنبور یا یک چیز بزرگ قرار گرفت که در زمان ترمزگیری با ویزور کلاهم برخورد کرد.

من خیلی نمیتوانستم ببینم که کجا باید ترمز بگیرم و به همین دلیل دیر ترمز کردم.

اما میدانستم که رقابت طولانی در راه است و با وجود لاستیک های مدیوم فرصت هایی به وجود می آید. اما پس از پنالتی گرفتن همیلتون من در هوای تمیزی قرار گرفتم و با وجود سرعت عالی میتوانستم همه چیز را کنترل کنم.

جریمه 10 ثانیه ای لوئیس همیلتون شرایط را برای راننده بریتانیایی سخت کرد و او را به انتهای رقابت فرستاد اما در نهایت او توانست خودش را به جمع رانندگان برتر برگرداند و سومین ماشینی باشد که از خط پایان عبور می‌کند.

با وجود اینکه او امتیاز های از دست رفته را به حداقل رساند، همچنان از دو جریمه ای که دریافت کرد ناراحت است و در مورد علت دریافت جریمه اش توضیحی نداد:

بهترین روزم نبود اما خب شرایط همین است.

مهم نیست چه شد. دیگر تمام شده است. من امتیازاتی که به دست آوردم را دریافت میکنم و به سراغ مرحله بعدی می‌رویم.

لوئیس همیلتون همچنان یک فاصله 44 امتیازی با هم تیمی خود در جایگاه دوم دارد اما حالا با وجود جریمه های دریافتی امروزش، مجموع جریمه های سوپر لایسنس او به 10 جریمه رسیده است و تنها دو امتیاز منفی دیگر با از دست دادن رقابت بعدی فاصه دارد.

17 دیدگاه

  • Dr!fter

   2

   2

   کاش بفهمم این ۵ دیسلایک برای چی بود؟ اگر دلیلی منطقی وجود داره دیگه از این ببعد مطالب حاوی طنز و شوخی به اشتراک نگذارم

 1. behrang 1350

  13

  2

  این بوتاس هر دفعه یک بهانه جدید رو میکنه … گزگز پاها – هوای کثیف – بدشانسی – استراتژی غلط تیم – و حالا زنبور …….. آدم یاد ضرب المثل معروف تپه چاله زمین و رقص عروس میفته …… بوتاس باید قبول کنه اصلا در حد لوییس نیست

 2. مصطفی

  15

  0

  چند سال پیش مسابقات تیراندازی با کمان کامپوند رو میدیدم، پایین صفحه سرعت تیر پرتاب شده رو مینوشت که عموما دور و بر 300 کیلومتر بر ساعت بود یعنی کمتر از حداکثر سرعت فرمول یک،این کلاه واسه راننده های فرمول یک یه جورایی مثل سپر عمل میکنه، تو اون سرعت یه تیکه از لاستیک بلند شده رو هوا مثل تیر میمونه

 3. Shabneshin

  13

  6

  رفیق
  میخواستی بهانه بیاری لااقل یه چیز بزرگتر، گاوی، شتری، چیزی!
  آخه زنبور!؟
  یعنی اگه یه زنبور باعث شد نتونی درست ترمز بگیری که الفاتحه

  • iman88

   10

   0

   این نگرش فقط مختص بچه هایه سایت نیست و ابعاد جهانی داره.نمیدونم پاور رنکینگ سایت ف1 رو دنبال میکنید یا نه اما جالبه بدونید تو اکثر مسابقات باوجود اینکه دوم سوم میشه امتیازاتش از راننده های میدفیلد و حتی بعضی وقتها از راسل و کیمی هم پایینتره.تو اکثر رتبه بندیهایی دیگه هم که بعد از ریس تو سایتها و خبرگذاریهای مختلف منتشر میشه بازم وضعیتش بهتر نیست.
   اون دری وری هایی که اخر ریس تو رادیو داشت به منتقداش میگفت مخطابش بچه های سایت ف1 ایران نبودن.

 4. mehdi vettel

  12

  1

  دیروز سر ترمز گیری تو پیچ یک فکر میکردم بوتاس دل و جرأت پیدا کرده و با لاستیک سخت تر داره دیرتر از همیل ترمز میگیره نگو زنبوره باعث شده دیرتر ترمز بگیره وگرنه از این هیچ آبی گرم نمیشه

 5. ALEX-ALBON

  0

  0

  خدایش آخه چرا زنبور؟؟؟؟؟؟
  خدااااااا :»))))))))))))))
  فقط مرسی که هستی بوتاس جون روزمون و ساختی. :))))))))))))))))))))
  از امروز دنبال بهانه بعدیت باش
  به نظرم بعدی وبگو مزاقب بودی دوباره اون زنبور قبلیه نزنه بهت که نتونستی سبقت بگیری. 🙂

دیدگاه خود را بیان کنید