فرمول یک ایرانلنس استرول می گوید که در ابتدای دورانش در فرمول یک قبول کرده بود که همیشه افرادی هستند که او را بابت حمایتی که از طرف پدرش دریافت می کند مورد انتقاد قرار می دهند.

لارنس استرول میلیاردر کانادایی در تمامی رده های اتومبیلرانی از پسرش حمایت کرد تا بتواند به فرمول یک برسد و لنس نیز قبول کرده بود که همیشه انتقاد ها وجود دارند:

فکر می کنم که همینی که هست. من خیلی قبل تر ها به این واقعیت رسیدم. هر کسی نظر خودش را دارد. من فقط حرف های خودم را در پیست می زنم و تلاش می کنم در حباب کوچک خودم باشم و تمام سر و صدا های بیرون و منفی گرایی ها را از خودم دور کنم.

وقتیکه شما در چیزی موفق هستید، سعی در تعقیب رویایتان دارید. افرادی هستند در این دنیا که اگر در حال عبور از دوران سختی باشند و به هر شکل و شمایلی به شما حسادتی را داشته باشند تلاش می کنند تا شما را با خودشان به پایین بکشند و این همان دنیاییست که ما در آن زندگی می کنیم. بنابراین همیشه سر و صدای دنیای بیرون وجود خواهد داشت.

همیشه این منفی گرایی ها وجود خواهد داشت. من فقط تلاش می کنم تا مثبت بمانم و به افراد نزدیک خودم گوش می کنم. در نهایت همین چیز مهم است. شما نمی توانید همه را راضی نگه دارید، شما نمی توانید بهترین رفیق همه در دنیا باشید و زندگی اینطوری پیش نمی رود.

لنس استرول ، ریسینگ پوینت - فرمول یک مجارستان 2020

لنس استرول ، ریسینگ پوینت – فرمول یک مجارستان 2020

لنس استرول همینطور در ادامه بیان کرد:

این مسئله را درک کردم که هر موقع در اولین سال حضورم در ویلیامز عملکرد بدی را از خودم نشان دادم یا اشتباهی می کردم، مردم به من توهین می کردند و در رسانه ها نابودم می نمودند. زندگی همین است، دوستان و چیزها البته دوستان غیر واقعی؛

اما افرادی که من می شناسم وقتیکه من خوب کار می کنم خیلی از افراد تبدیل به بهترین دوست من می شدند. دوستی که من آنچنان به او نزدیک نبودم، ناگهان پس از آنکه من عملکرد خوبی را نشان داده بودم تبدیل به بهترین دوستم شد. این مسئله در شبکه های اجتماعی نیز پدیدار می شود و وقتیکه من خوب کار می کنم همه ساکت می شوند.

تمام آن تنفر ها و سر و صدا ها ناپدید می شوند. و وقتیکه دوباره بد کار می کنم همه چیز باز گردد و دوباره از اول شروع می شود. بنابراین من همان ابتدای کار این الگو را دیدم و اگر بخواهم صادق باشم، منظورم این است که شما باید به این چیز ها بخندید به این خاطر که اگر به این چیز ها نخندید احساس گریه کردن به شما دست می دهد. بنابراین صادقانه بگویم، من سعی می کنم این چیزها را خیلی کم به حساب بیاورم.

آیا لنس استرول شایسته راندن در فرمول یک است؟

لنس در سن 18 سالگی به فرمول یک وارد شد و پیش از آن، قهرمانی فرمول 4 ایتالیا، تویوتا نیوزیلند و فرمول 3 اروپا را به دست اورده بود:

من باید این در این رقابتها به پیروزی می رسیدم. به همین خاطر است که امتیازات سوپر لایسنس اهمیت دارد، آن 40 امتیازی که شما باید با بردن یک سری قهرمانی هایی به دست بیاورد تا بتوانید وارد فرمول یک شود. در غیر اینصورت افراد بی استعداد زیادی وجود خواهند داشت که می توانند راه ورودشان به فرمول یک را بخرند که می تواند اتفاق خیلی بدی باشد.

من دوست دارم فکر کنم که من در راه رسیدن به فرمول یک خودم را اثبات کردم و حتی در فرمول یک هم تا جایی این مسئله را اثبات کردم. من می دانم که سالهای بد خودم را در فرمول یک داشته ام و چالش هایی را داشتم. اما در همان دوران به نظرم، خیلی نکات برجسته ای نیز وجود داشتند و من می خواهم ادامه دهم و بنابراین اهدافم روی آینده تمرکز دارد.

31 دیدگاه

 1. Mekaeel

  17

  2

  بله آقای استرول باید به این کنایه ها و حرف ها عادت کنی
  هر چقدر هم که خوب باشی ، سکو بگیری و حتی قهرمانی به دست بیاری باز هم یه عده هستن که بگن به خاطر پول باباته پس این که خودت میگی که بهش عادت کردم و نادیدشون میگیری خیلی خوبه و میتونه بهت کمک کنه شاید اگه بابات پولدار نبود مردم به خاطر عملکرد خوب این فصلت تحسینت میکردن ولی متاسفانه عملکرد عالیت رو کمتر کسی میتونه ببینه

  • Amir Bagheri

   11

   0

   سلام میکائیل عزیز.🙋🏻‍♂️
   بله درسته.
   شخصا، اوایلی که فرمول‌یک رو دنبال کردم، معتقد بودم 《لیاقت یک صندلی در فرمول‌یک رو نداره》.
   اما حالا پشتکار و استمرارش‌ رو بسیار تحسین میکنم و خوشحالم و اتفاقا، بخاطر همین زیر بار فشار خم نشدنش، معتقدم 《لیاقت یک صندلی در فرمول‌یک رو داره》.

   • Mahmood.gh

    3

    12

    دمه باباش گرم و وظیفش بود منم دوس داشتم بابام اینطوری پول داشت و حمایتم میکرد کیه ک بدش بیاد
    این چند وقت هم خدایی خوب کار کرده
    ولی همچنان میگم لیاقتش صندلی فرمول وان نیست
    و بله منم ب اندازه تو پول داشتم حرف هیچکس واسم مهم نبود

   • Mekaeel

    5

    1

    محمود جان یعنی از جیوکبیر نالایق تر هست؟
    در ضمن جای کی رو تنگ کرده مگه راننده خوبی هست که بی صندلی باشه؟
    از ۲۰ راننده الان حداقل از ۷ تاشون بهتره و هم سطح چندتای دیگه، کاملا حق این صندلی رو داره تنها مشکلی که استرول داره اینه که بر خلاف راننده های دیگه که اسپانسرهایی دارن که ازشون حمایت میکنه اسپانسر این پسر پدرشه واسه همین همه بهش ایراد میگیرن

 2. Amir Bagheri

  13

  1

  سلام.

  ↩ من معتقدم که لنس‌استرول، یکی از پوست‌کلفت‌ترین راننده‌هایی‌ هستش که فرمول‌یک به خودش دیده. از بابت که همیشه، از طرف رسانه‌ها و مردم و حتی راننده‌ها، به خاطر حمایت پدرش، تحت فشار بوده. اما اون همیشه سعی می‌کرده بهترین عملکرد ممکن رو داشته باشه و بهترین خودش باشه.
  از هر بحثی که راجع بهش میشه بگذریم، خب این تحسین برانگیزه که اون، انقدر ذهن قدرتمندی داره.
  ↩ اگر بد کسی رو گفتیم، خوبش رو هم بگیم.

 3. iman88

  13

  2

  خیلی با صحبتهاش حال کردم.
  بعضی وقتها بدونه اینکه کسیرو بشناسیم (صرفا به خاطر یه سری تفاوتها ،برتری ها یا کمبودها) بدترین فکرها رو درموردش میکنیم و متاسفانه این افکارو به زبون هم میاریم و ذهن حساس یه عده رو هم با این نظرات الوده میکنیم.و مهمم نیست چند بار ثابت بشه اشتباه کردیم ،هیچ وقت زیر بار نمیریم و کوچکترین تغییری تو رفتارمون نمیدیم.
  به نظر من این بچه از خیلی از ادمهایی که بارها بهش بی احترامی کردن انسان بهتریه و در حال حاضر صد در صد لیاقت صندلیشو داره ، مگر اینکه قرار باشه ف1 رو از استعدادهایه ضعیف و راننده هایه با سن بالا (اما با اسپانسرینگ قوی)پاک کنیم که در این صورت قبل از لنس 8 تا 9 راننده تو لیست قرار دارن که نسبت به لنس لیاقت کمتری برایه بودن تو ف1 دارن.
  (مطمئنا منظورم لوئیس و سب نیست)

 4. امیر یک مرسدس فن

  3

  12

  بنظرم عملکرد خوبی داره البته هر دو سکویی که گرفته با شانس بوده
  اگه علی آقا ناراحت نمیشه خوشم نمیاد ازش
  به هر حال علت حضورش در فرمول یک پدرشه
  با اینکه از اومدن فتل به آستون مارتین بسیار خوشحالم
  ولی با بی انصافی پرز کنار گذاشته شده

  • Schwaben

   7

   1

   “امیر”
   عملکرد این فصل لنس در مقایسه با چکو نظرت چیه ؟
   پول باباش ؟
   “شانس” یعنی استفاده از تمام فرصتا !
   اگه به شانس باشه گسلی بلانسبت “خرشانس” بود چون ساینز دوم و نوریس سوم بودن تا قبل از پرچم قرمز (ریس مونزا) نتیجه چی شد ؟ چرا وقتی لوییز جریمه گرفته نفر دوم ساینز اول نشد ؟!

   • Mekaeel

    3

    2

    اره دوست عزیز یه کیسه پول گذاشتن پشت فرمون تا رانندگی کنه و افتخارش هم به اسم استرول زده میشه😁

   • امیر یک مرسدس فن

    0

    2

    گفتم که عملکردش خوبه
    و بعضا بهتر از چکو
    ولی بودنش در فرمول یک متاثر از پدرشه دیگه!

  • Mekaeel

   6

   2

   استرول از فرصتی که براش پیش اومده استفاده کرده و سکو گرفته شده شانس؟ خیلی دوست دارم نظرتون در مورد سکوی ساینز، نوریس، گسلی رو هم بدونم اگه میشه لطف کنید بگید البته دوتا سکوی لکلرک هم شامل میشه چون ماشین فراری امسال پتانسیل رو سکو بودن رو نداره
   این فصل استرول از پرز خیلی بهتر عمل کرده و حقش بوده روی صندلیش بمونه خود پرز از اکون بهتر نبود ولی کسی که صندلیش رو از دست داد اکون بود تنها دلیلی که خیلی ها از استرول خوششون نمیاد فقط بچه پول دار بودنشه

   • SeyedAbolfazlTaqavi

    1

    3

    سلام به نظر تو چه کسی بیشترین شانس رو بعد از پرچم قرمز برای برنده شدن مونزا رو داشت؟لنس هم از گسلی جلوتر بود هم از ساینز،تازه از کیمی و جیو هم با اون ماشین آلفا رومئو ضعیفشون عقب افتاد ،اگه پرز توی جایگاه لنس قرار داشت اول میشد،تازه فراموش نکنیم استرول پیت استاپ هم نرفته بود و هنگامی که رفته بودن پیت لین به خاطر قضیه لکلرک تایراش رو عوض کرد،
    به هر حال تصمیم با خودت!!!!

   • Mekaeel

    2

    1

    دوست عزیز توی مونزا لنس در استارت دوباره مسابقه بعد از پرچم قرمز اشتباه کرد و شما همین یه اشتباه رو میبینید میشه بفرمایید این فصل کدوم راننده بدون اشتباه بوده تا لنس دومیش باشه؟

  • 33🦁Ali

   8

   2

   امیر یک مرسدس فن
   من در جایگاهی نیستم که از نظرت ناراحت بشم شما هر جور دوست دارین می تونید دیدگاه بزارید.
   ولی خدایش راجب لنس بی انصافی نشه بخاطر پول و پدرش، شانس،… دیگه خودش داره اقرار می کنه که چقد اذیت میشه و عذاب می کشه بخاطر متلکای بیجا ازش حقش نیست این پسر واقع بین باشیم.

   • امیر یک مرسدس فن

    0

    0

    قطعا منتقدای سخت گیر بی دلیل و با دلیل اذیتش میکنن و جایگاهش با توجه به حضور پدرش بسیار اذیت کننده است به نوع خودش.

  • AhmadSnt

   4

   1

   امیر
   امیال غیر از مکس‌ و همیلتون و بوتاس هرکی سکو بیاره شانس داشته و چیزی که سر پرز اومد چن سال قبل سر اکون اومد و باید قبول کنیم سیاست و پول حرف اول تو فرمولا میزنه ولی با اینحال هم استرول و هم چکو راننده های قابلی هستن به نظرم

   • امیر یک مرسدس فن

    0

    1

    همینطوره ماشین حرف اول رو میزنه
    اکون راننده قابل تری نیست؟!
    در حقش اجحاف شد و یکسال بی صندلی موند
    اگه بابای لنس نبود چطوری میومد جای اکون؟!

 5. سباستین فتل اسطوره بی تكرار

  4

  0

  واقعا امسال خیلی خوب کار کرده و تو موگلو هم اگر اون پنچری رخ نمی داد تصادف نمی کرد و شانس داشت برای سکو. سال دیگه با وجود سب اوضاعش بهتر هم میشه، چون یک قهرمان دوست داشتنی و با اخلاق و ماهر کنارشه که خیلی می تونه تو جلسات ازش یاد بگیره برای آینده ش

 6. Ali

  2

  4

  من شخصا از اخلاق این شخص خیلی خوشم میاد، رانندگیشم واقعا قابل قبوله و میشه گفت جز 10 راننده خوب گرید امسال هست، ولی نمیشه از حق گذشت که شخصی مثل لکلرک که دارین رانندگیشو میبینین انقدر طول میکشه تا به فرمول یک برسه ولی یکی مثل استرول 18 سالگی در فرمول یکه، بله رانندگیش خوب شده و پیشرفت کرده ولی کی میتونه ادعا کنه که همین رانندگی کردن کنار مثلا راننده ای مثل پرز باعث پیشرفتش نشده؟ پول پدرش نیست که جاش رانندگی میکنه ولی پول پدرشه که باعث شد بتونه خیلی زود بیاد و با وجود رانندگی نچندان خوب اوایل اومدنش موندگار بشه و کم کم رانندگیشو بهتر کنه، این شخص با کمک پول پدرش ممکنه جای راننده ای رو گرفته باشه که میتونست خیلی بهتر از الان خودش باشه. بلاخره 20 صندلی بیشتر نیست

 7. IMAN_SH_LH44

  1

  6

  سوال این نیست که ایا استرول لایق صندلی فرمول یک هست یا نه(که بنظر من هست).سوال اصلی اینه که اگه پول باباش نبود میتونست در این سن وارد فرمول یک بشه؟؟؟بنظر من جواب قطعا خیر

 8. SeyedAbolfazlTaqavi

  1

  1

  این نکته رو هم یادم رفت بگم ، ماشینی که زیر پای استرول هست رو ،ساینز و گسلی تو خواب هم نمی‌بینم که برونن،با اختلاف ماشین ریسینگ پوینت از آلفا تائوری و با کمی فاصله هم از مک‌لارن بهتره(البته نه بخاطر اختلاف موتوری)و با این ماشین را باید با ردبول و مرسدس مقایسه کرد پس مقایسه استرول با ساینز وگسلی کاملا اشتباهه.

 9. SeyedAbolfazlTaqavi

  1

  3

  mekaeel جان،
  جیو که تکلیفش مشخص بود به کنار ،
  از کیمی هم سبقت گرفت به کنار ،
  چرا حداقل نتوانست پا به پای ساینز بیاد جلو،
  حلا نمی‌گم از ساینز سبقت بگیره ولی خدایییش استرول می‌تونست حتی اول بشه ،
  بعدشم ساینز که بخاطر اشتباه استرول رد نشد که،کارلوس در موقعیت بدتری بود و حتی اشتباه لنس هم آنچنان بهش کمک نکرد،مشکلش این بود که باباش لارنس نبود که بره ریسینگ پوینت و با اون ماشین فوق العاده اول بشه،
  همین و تمام.

 10. Dr!fter

  4

  1

  نه تنها لنس استرول بلکه تمامی افرادی که در حال حاضر در فرمول۱ صاحب صندلی هستند از حمایت مالی قابل توجهی برخوردار بودند تا به اینجا رسیدند اما این یکی بخاطر پدر پولدارش بیشتر به چشم میاد

  • SeyedAbolfazlTaqavi

   1

   1

   این هم حرف درستیه ،
   این حرفام به دلیل پولدار بودن لارنس نیست،
   حرفم سر اینه که از موقعیتش به خوبی استفاده نمیکنه،
   به نظرتون چرا خیلیا از پولدار بودن بابای استرول حرف میزنن در حالی که خود لنس هم جوان هست،هم باتجربه وهم آینده دار؟
   همه انتقاداتی که ازش میشه به خاطر رانندگیشه،
   برای مثال اگه بابای مکس صاحب ردبول بود کسی ازش انتقاد میکرد؟
   اوایلش آره ولی بعد از مدتی همه چی تموم میشد؟
   پس ادامه دار بودن اعتراضات و انتقاد ها به خاطر عملکرد ضعیفشه؟
   با همین این اوصاف آینده‌ی درخشانی خواهد داشت!

   • Mekaeel

    3

    0

    اگه همین حرف هارو فصل قبل میزدید احتمالا باهاتون هم نظر بودم ولی این فصل خدایی عملکرد عالی داشته و مطمئن باش کنار سب پیشرفت بیشتری هم خواهد کرد در ضمن فکر نکن ساینز راننده آن چنانییه بزار کنار لکلرک قرار بگیره اون وقت مشخص میشه چه راننده ایه

دیدگاه خود را بیان کنید