فرمول یک ایرانهوندا می گوید که مشکل موتور مکس ورشتپن در آغاز مسابقه فرمول یک توسکان جزئی و کوچک نبوده که در نهایت باعث شد تا او با وضعیت بسیار بدی مسابقه را به پایان برساند.

مکس در استارت رقابت مشکل خاصی نداشت و استارت خیلی خوبی هم داشت و تا چرخ به چرخ شدن با همیلتون هم پیش رفت اما ناگهان سرعتش کاهش یافت و جایگاه خود را از دست داد. در نهایت هم رقابت او تا پیچ دوم ادامه داشت. جایی که چندین ماشین با هم برخورد کردند و کیمی رایکونن هم با ماشین ردبول مکس برخورد کرد و او را از پیست خارج کرد.

تیم ردبول قبل از آغاز رقابت گفته بود که پاور یونیت ماشین را درست کرده است اما از دست رفتن سرعت مکس پس از استارت او نشان داد که مشکل همچنان برقرار بود.

تویوهارو تانابه، مدیر فنی بخش فرمول یک هوندا گفت:

ما در حال بررسی علت این مشکل هستیم.

در حال حاضر نمی توانم به شما بگویم که آیا می توانیم با این موتور ادامه دهیم یا باید آنرا کنار بگذاریم. اما مشکل جزئی و کوچکی نیست. تأثیر آن زیاد بوده و وضعیت بسیار بدی بود.

بخش تحقیق و توسعه هوندا در ساکورای ژاپن، خود موتور را بصورت فیزیکی بررسی می کند و پیش از این نیز شروع به تجزیه و تحلیل داده های مسابقه کرده است. تانابه گفت که برای برنامه بعدیشان تصمیمی نگرفته اند و هوندا ابتدا باید علت و خسارت وارد شده را ارزیابی کند.

الکساندر آلبون و لنس استرول - فرمول یک توسکان موجلو 2020

الکساندر آلبون و لنس استرول – فرمول یک توسکان موجلو 2020

تانابه همچنین درباره کسب اولین سکوی الکس آلبون گفت:

من می خواهم به الکس از طرف هوندا تبریک بگویم.

این اواخر شرایط دشواری برای او رقم خورده، اما او در موجلو ماشین خوبی داشت و سرعت مسابقه ای قوی او، مقام سوم را برایش به ارمغان آورد. اولین سکوی وی در فرمول یک نتیجه ای خارق العاده است.

به طور کلی پاوریونیت (واحد قدرت) ما خوب کار می کند، به جز پاوریونیت مکس.

14 دیدگاه

 1. iman88

  7

  0

  امسال چند موتور میتونن استفاده کنن و مکس چندتاشو استفاده کرده؟دوستان اگر کسی میدونه لطفا منم روشن کنه.ممنون

 2. Ali

  10

  3

  یه طور میگه فقط مکس، خب مهم ترین کسی توی گرید که این موتور باید براش خوب کار کنه مکس هس، بقیه که شانسی ندارن، بعد همونو درست تحویلش نمیدین، شانس اووردن فراری اوضاعش خرابه وگرنه با این شرایط مکس توی رقابت راننده ها 5 ام بود اونم فقط به خاطر این همه امتیاز از دست داده بابت موتور

 3. 33🦁Ali

  9

  6

  احتمال یقین زیاد باید تو سوچی تعویض موتور کنن کاش از مسابقه اول که تو چند دور انرژی از دست داد تعویض موتور انجام میدادن این مشکل نرم افزاری هم باشه باید درست میشد ولی بازم خودشون هم نتونستن بفهمن یعنی از بین 4تا پاوریونیت باید واسه کسی که ردبول روش سرمایه گذاری کرده و تو بهترین دوران اوج خودش هست این بدترین اتفاقات بیأفته.
  من از اول مسابقات می گفتم ولی بعضی دوستان می گفتن شما به بدگوئی ردبول ادامه بده آخه چه ربطی داره اگر راننده خودتون این وضعیت داشت چه حالی میشدین.
  از این 3تا گرندپری من میگم 2تاش بهترین پودیوم می گرفت مکس، اصلأ رو تعصب نمیگم اگر اینجوری نبود حداقل هیجان بیشتری برای همه بیننده ها بود ولی متاسفانه فاصله خیلی زیاد شد.

  • امید نورمحمدی

   1

   0

   33🦁ALI گرامی . بعنوان یک سب فن این بلاها سرمون آمده و این فصل هم که کلا برای هردو راننده فراری بلا بود. لکلرک که موقع استارت عالی کار میکنه و بعدش باید شاهد رد شدن کسانی باشه که بزحمت ازشون سبقت گرفته. اوضاع سب هم از هر نظر (فنی-شخصی) داغونه پس کاملا درکت میکنم.
   برای من پرسش اینجاست که معنی این اتفاق توی دو مسابقه ایتالیا چیه؟ توی هردو مسابقه موتور هوندا سکو گرفته. یکبار اول شده و یکبار سوم. چرا فقط برای مکس توی ایتالیا این اتفاقات میوفته؟ اونم دوبار پیاپی!!!
   اصلا منظورم به توطئه و دسیسه و اینجور حرفها نیست ولی واقعا عجیبه…

 4. بردیا

  10

  3

  گفتید ماشین مثل مرسدسه گفتیم ای جون مکس امسال قهرمانه تموم
  دیدیم ماشین مثل مرسدس نیست گفتیم حالا باز خوبه دومی رو داریم
  دیدیم یه موتور درست هم نداره دیگه بابا اعصابمون خورد شد از این ماشین این چیه هر هفته موتورش مشکل داره
  البون هم خوب بود ولی اگه مکس بود میتونست بوتاس رو بگیره

 5. Sebbbbb

  7

  0

  حالا حالاها مونده تا رنو و هوندا دوام موتور رسدس و فراری رو داشته باشن.
  موتور فراری هم درسته قدرتش رو از دست داده اما دوام خیلی بیشتری داره تا موتور هوندا.

دیدگاه خود را بیان کنید