موتوجی‌پی ایرانفابیو کوارتارارو ، موتورسوار تیم یاماها پتروناس، پس از زمین خوردن در مسابقه موتوجی‌پی سن‌مارینو جایگاه اول خود را در جدول رده بندی موتورسواران از دست داد. وی دلیل این حادثه را فشار بیش از حد برای پیروزی دانست.

پس از استارت مسابقه موتوجی‌پی سن‌مارینو، فابیو کوارتاراو از رده سوم تا رده پنجم عقب افتاد و پشت جک میلر قرار گرفت. کوارتارارو در دور هفتم پس از سبقت از ماوریک وینالس به دلیل بالا رفتن بیش از حد دمای لاستیک جلو زمین خورد و این موضوع باعث عقب افتادن وی تا جایگاه بیستم شد.

کوارتارارو به سرعت از زمین بلند شد و مسابقه را از سر گرفت. این موتورسوار برای پیگیری مشکل موتور خود در دور نوزدهم به گاراژ رفت اما پس از بررسی مشکلی در انجین این موتور پیدا نشد. فابیو کوارتارو در بازگشت به پیست مجدادا زمین خورد و از دور مسابقه خارج شد.

پس از بررسی های مجدد، علت اصلی ضعف موتور را مشکل سیستم کنترل کشش دانستند.

فابیو کوارتارارو در این باره گفت:

در لحظه ای که من از ماوریک سبقت گرفتم به خودم گفتم خوبه. حالا باید از میلر سبقت بگیرم و در اون موقعیت من جوری فشار آوردم که انگار آخرین دور مسابقه است. در حالی که نوزده دور مانده بود.

فشار من باعث بالا رفتن دمای تایر شد و با یک اشتباه زمین خوردم.

فابیو کوارتارارو، یاماها پتروناس، موتوجی‌پی 2020

زمین خوردن فابیو کوارتارارو در مسابقه موتوجی‌پی سن‌مارینو 2020

نظر فابیو کوارتارارو در رابطه با قهرمانی فصل 2020

پس از تصادف فابیو کوارتارارو، پیروزی این مسابقه به فرانکو موربیدلی رسید. کوارتارارو جایگاه خود را در جدول رده بندی موتورسواران از دست داد و آندره دویزیوسو با هفتاد و شش امتیاز و یک سابقه پیروزی در این فصل در جایگاه اول قرار گرفت.

فابیو کوارتارارو در این باره گفت:

صادقانه باید بگویم که این رده برای من اهمیتی ندارد. بسیاری از مردم تصور می‌کنند که من تحت فشار هستم اما اینگونه نیست. این دومین سال حضور من در موتوجی‌پی است و من تنها بیست و یک سال دارم. من دوست دارم که قهرمان شوم اما اکنون چیزی که برای من مهم است این می‌باشد که سریع باشم و برای پیروزی تلاش کنم.

بنابراین فشاری روی من وجود ندارد و اکنون نیازی به فکر کردن به قهرمانی ندارم

 

12 دیدگاه

 1. iman88

  5

  4

  این حرف فصل گذشته در حضور مارکز صدق میکرد نه الان.حقیقتش وقتی مارکز هست تو همون چند ریس اول کاری میکنه که حتی فکر قهرمانیم به ذهن کسی نیوفته.کاری کرده که قهرمانی سازنده ها با یه موتورسوار امکان پذیر بشه.و در نبودش سوزوکی و دوکاتی و یاماها و کی تی ام و حتی تیمهایه اقماری دارن برا قهرمانی تلاش میکنن.و همشون الان دارن یه انرژی مضاعفی رو میذارن چون تا مدتها ممکنه دیگه همچین فرصتی گیر نیارن.

  • بیژن

   5

   0

   امسال نشون داده علت قهرماتی های مارکز چی بوده ،
   نبود ثبات تو تیم ها و موتور سوارهای دیگه .
   در صورتی که مارکز این ثبات رو داره

 2. ....kh:n....

  4

  5

  بابا نگو مارکز بگو پادشاه….
  قدرت ومهارت مارکز زمانی آشکارتر خواهد شد که سوار بر یه دوکاتی یا سوزوکی یا حتی یه ktm یا یاماها بشه..

  • Hassan Mohebbi

   2

   0

   دوست عزیز از این که مارک مارکز درجه یکه شکی نیست ولی این هندا براساس سبک مارک هست و هر فصل هم بر اساس گفته‌های او اپدیت میشده. پس نمیشه انتظار داشت که همه بتونن باهاش قهرمان بشن یا این‌که مارکز بتونه با هر موتوری به راحتی هندا، قهرمان بشه.

   همین روسی دو فصل با یاماها کنار نمیومد الان که روسی ایراداتش رو گفته و تیم رفعش کرده ببین با این سن و سال داره چیکار میکنه. اگه یاماها مشکل شتاب خروج از پیچش و تاپ اسپیدش رو حل کنه اونوقت میشه گفته موتور اوله ولی الان مارکز هم روش بگذاری فقط میتونه تو پیست‌هایی که خوبه نتیجه بگیره و تو پیست‌هایی مثل اتریش با کفی‌های بلند قطعا کاری از دستش بر نمیاد.

   الان هندا مثل فراریه (۱۹_۲۰۱۴) و احساس میکنه راننده‌هاش نمیتونن (دنی، الکس و لورنزو تموم شده). الان اسپارگارو هم بیاد همینه. کلا باید واسه اون راننده فکر بهبود موتورشون باشن نه تغییر موتورسوار)

   یه چیز دیگه‌هم هست اینه که هر موتوری تو یه پیستی دست برتر رو داره. الان یاماها فقط تو پیست‌هایی که هلند و همین سن مارینو و بارسلون و … خوبه.

 3. Gasly10

  2

  3

  اگه مارکز یه موتور دوکاتی داشته باشه همه رو ۲بار لپ میکنه باموتور هوندا که در نبودش اخر می شن با بقیه این همه فاصله میندازه چه برسه به اینکه یه موتور خوب داشته

دیدگاه خود را بیان کنید