موتوجی پی ایرانیوهان زارکو فکر می کند که برای پیوستن به تیم دوکاتی در فصل 2021 موتوجی پی آماده بوده و برای ثابت کردن خودش نیاز دارد که سکو و موفقیت بیشتری را در فصل جاری کسب کند.

موتورسوار فرانسوی در انتهای 2018 قراردادی دو ساله را با کی تی ام امضاء کرده بود اما این کمپانی اتریشی در چند مسابقه به پایان 2019 اعلام کرد که زارکو در پایان فصل جاری از این تیم جدا خواهد شد. پیت بیرر، مدیر موتوراسپورت کی تی ام نیز گفته بود که موتورسوار فرانسوی با چشمان اشکبار خواهان پایان دادن به قراردادش با این تیم بوده است. اما یک هفته پس از این ماجرا، کی تی ام خواستار اخراج فوری زارکو از تیم شد و برای ادامه فصل 2019، میکا کالیو جایگزین او شد.

یوهان زارکو برای موتوجی پی 2020 قراردادی را با دوکاتی امضاء کرد و به تیم اوینتیا پیوست و تا به اینجا با موتور سال گذشته دوکاتی، عملکرد بسیار خوبی داشته و یک سکو را نیز کسب کرده است.

بیشتر بخوانید؛ پایان راه آندره دویزیوسو و دوکاتی

زارکو قرارداد خود را با دوکاتی برای فصل 2021 تمدید کرده و با توجه به خروج آندره دویزیوسو، گفته می شود که او جای موتورسوار ایتالیایی را در تیم کارخانه ای دوکاتی خواهد گرفت. زارکو گفت:

این خبر خوبی است که سال آینده نیز می توانم با دوکاتی ادامه دهم. اما حالا باید تصمیم بگیرند که چطور موتورسوارها را در بین تیم ها تقسیم کنند و قطعا همیشه موتور کارخانه ای یک تیم، یک موتور رویایی ست.

با توجه به اینکه من قبلاً از تجربیات و اشتباهاتم در یک تیم کارخانه ای، چیزهای زیادی را آموخته ام، فکر می کنم آماده بازگشت بر روی یک موتور کارخانه ای هستم.

اما اول از همه من باید سکوهای بیشتری بدست آورم تا که لیاقت موتور کارخانه ای را داشته باشم. تیم دوکاتی، دویزیوسو را از دست داده و جک میلر را در اختیار خواهد داشت، اما مسئله اصلی اینجاست که هر دو موتورسوار بتوانند برای سکو رقابت کنند.

واضح است که رویای من رقابت با موتور کارخانه ای بوده اما مهمترین چیز ماندن در کنار دوکاتی است و حالا کمی آینده ام تضمین شده، پس می توانم لبخند بزنم.

3 دیدگاه

  1. Ario

    0

    0

    (عذر میخوامم اگر مرتبط با متن بالا نیست)فراری یه سری تغییرات داره برای مسابقه پیشرو حالا نمیدونم فقط بحث ظاهر(رنگ)ماشین یا لباسشونه یا نه تغییرات دیگه ایم داشتن…
    اگر مدیران سایت اطلاع رسانی کنن ممنون میشم….

دیدگاه خود را بیان کنید