فرمول یک ایران – پس از چندین ماه کش و قوس بالاخره گروه خودروسازی رنو تایید کرد که تیم فرمول یک این کمپانی به نام آلپین تغییر نام داده و از فصل 2021 با این نام در مسابقات قهرمانی جهان حضور پیدا می کند.

پس از اینکه لوکا دی مئو به مدیریت رنو رسید، این گروه خودروسازی تغییرات سازمانی را به خودش دید. درست پیش از گرندپری ایتالیا، تیم فرمول یک این کمپانی اعلام کرد که برای فصل 2021 با نام آلپین در رقابت ها حضور پیدا می کند و با لباس آبی و سه رنگ پرچم فرانسه که نشان دهنده ملیت تیم می باشد مسابقه می دهد. دی مئو در مصاحبه خبری گفت:

این یک تغییر بزرگ است به این خاطر که رنو برای 43 سال بود که حضور داشت و همچنان هم به عنوان تامین کننده موتور (نام) رنو باقی می ماند و مشخص می باشد.

ما از پلتفرم فرمول یک می خواهیم برای بازاریابی برندی که می خواهیم در کمپانی خودمان توسعه اش دهیم استفاده کنیم.

حتی با اینکه رنو یک برند باشکوه است وقتیکه آلپین در دنیای فرمول یک وارد شود اوضاع حتی بهتر خواهد شد.

 

17 دیدگاه

 1. alireza_h

  5

  0

  یه زمانی من چقد این آلپین و آلپاین رو اشتباه می‌گرفتم…

  رنو آلپین هم البته واسم یاداور یه رنو پنج دو در با موتور ۱۴۰۰ آلپین و کاربرات‌های وبر و رینگ آلمینیوم طرح خاص خودش هست

  (بی‌ام‌و آلپاین هم هیچوقت نداشتم! توو تصورم همیشه یه ئی بیست و چهار تیونیگ شده توسط آلپاین بود…)

 2. Hassan Mohebbi

  0

  0

  سلام خدمت سید بزرگوار.
  یه سوال در مورد قانون مودهای موتوری؟ ببین مگه این قانون نمیگه هر مودی که تو تعیین خط داشتی تو مسابقه هم باید داشته باشی؟ یا من اشتباه میکنم؟!!
  میشه یه توضیح مختصری بدی. خیلی ذهنم رو درگیر کرده.🙏

   • Hassan Mohebbi

    2

    1

    خب پس میشه گفت ردبول از مود مسابقه‌ایش تو تعیین خط استفاده کرده و این در مصرف سوخت و هم تو بحث دوام قطعات و پاوریونیت میتونه بهش کمک کنه. خب از اونطرف مرسدس شاید از مود تعیین خط خودش استفاده کرده که تو مسابقه میتونه تا حدی براشون مشکل‌ساز بشه. مگر اونکه این مرسدس یه مهندسی به تمام معنا باشه که با مودهای پایین موتوری و باتوجه به بهینه بودن شاسی و ایرودینامیکیش بتونه تفاوت‌ها رو رقم بزنه.
    خیلی ممنون سید عزیز مثل همیشه عالی👌🥂🌹

دیدگاه خود را بیان کنید