فرمول یک ایرانپیر گسلی و دنیل کویات رانندگان تیم آلفاتاوری آخر هفته پر از اشک و لبخندی را داشتند و رده های هشتمی و یازدهمی را کسب کرده اند که در اینجا صحبت های هر دو نفر را می شنویم…

پیر گسلی، رده هشتم مسابقه:

این یک روز مهم برای من بود به این خاطر که من می خواستم به خاطر آنتوان و اتفاقی که سال پیش برای او افتاد خوب عمل کنم. ما تصمیم گرفتیم که روی یک استراتژی متفاوت برویم و مسابقه را با تایر هارد شروع کردیم. بهتر از چیزی بود که انتظارش را داشتیم و من توانایی حمله کردن و سبقت گرفتن از چند خودرو را داشتم.

سبقت از سرجیو پرز مخصوصا خیلی خفن بود ولی خیلی هم لذت بخش بود. ما می دانستیم که یک خودروی ایمنی بین شروع مسابقه تا دور بیستم ریسک بالایی را برای ما به همراه خواهد داشت اما متاسفانه این اتفاقی بود که دقیقا رخ داد و به خودروهای دیگر یک پیت استاپ مفت تقدیم کرد.

ما تسلیم نشدیم به این خاطر که خودرو و سرعت خوبی را داشتیم و بنابراین من تا آنجایی که در توان داشتم فشار آوردم. پس از پیت استاپمان، ما تقریبا به عنوان آخرین خودروی پیست خارج شدیم و باید از کل پیست عبور می کردیم اما من از این کار لذت بردم و رده هشتمی خیلی خوب بود.

احساس می کنم که خودروی ایمنی، یک رده پنجمی احتمالی را از ما گرفت به این خاطر که فکر می کنم نزدیک به 20 ثانیه از دست دادم ولی با این حال هفت ثانیه پشت سر استبان اکون که در رده پنجم کار را تمام کرد، مسابقه را تمام کردم.

انتخاب شدن به عنوان راننده روز مسابقه خوب بود و از تمام مردمی که به من رای دادند تشکر می کنم و من سعی می کنم که این گونه عملکرد خودم را در هفته های بعدی دوباره تکرار کنم.

دنیل کویات: استراتژی اشتباه به نام من شد

فکر می کنم که ما در مسابقه استراتژی خوبی را انتخاب نکردیم، بنابراین ما باید مسابقه خود را بازبینی کنیم. ما این موضوع را پیش از مسابقه نمی دانستیم و بنابراین ما برای دو خودرو کار متفاوتی را در پیش گرفتیم و متاسفانه استراتژی نادرست نصیب من شد.

بهتر می شد که من روی تایرهارد مسابقه را شروع می کردم و من کلا حس می کردم که در روز مسابقه در زمان اشتباه در مکان اشتباهی هستم به این خاطر که در پیستی به مانند اسپا، خیلی سخت است که خودروها را پشت سر خودتان با تایر کهنه نگه دارید.

2 دیدگاه

  • ّFerrari

   6

   0

   ولی بنظر من پرز وضعش بدتر بود
   چون پرز با سافت اگه اشتباه نکنم
   ولی گسلی میتونست با هارد البته اونم دیگه کهنه شده ولی ی فاصله ی چند دوری اضافه کنه تا از پیت که آمد بیرون با نفر اخر فاصله ی کمتری داشته باشه
   چون بعد از سیفتی فاصله ها خیلی نزدیک بهم بود

دیدگاه خود را بیان کنید