فرمول یک ایرانمکس ورشتپن در طول تمرین های روز جمعه سرعت بسیار خوبی داشت اما با این وجود شک دارد که در طول رقابت بتواند تیم فرمول یک مرسدس را به چالش بکشد.

در طول تمرین فرمول یک بلژیک 2020، مکس ورشتپن تنها 0.08 ثانیه با والتری بوتاس اختلاف داشت تا اینکه با ثبت سریع ترین زمان روز جمعه، در جایگاه اول قرار گرفت. به دنبال او دنیل ریکاردو هم توانست ماشین رنو را به جایگاه دوم برساند و دو ماشین مرسدس در جایگاه سوم و چهارم قرار گرفتند.

البته مکس ورشتپن فکر می‌کند که این اصلا نمی‌تواند به معنی کسب جایگاه پول باشد و مرسدس قرار است برای تعیین خط بلژیک 2020 زمان سریع‌تری را ثبت کند:

من به شخصه فکر می‌کنم که آن ها هنوز با بالانس ماشینشان مشکل دارند. کم فکر می‌کنم که فردا قوی‌تر برمی‌گردند. این را می‌توان از دورهای طولانی فهمید و اینکه آن‌ها بسیار رقابتی هستند.

من انتظار رقابت بر سر جایگاه پول را ندارم اما اگر اختلاف را کمتر کنیم خیلی خوب خواهد شد.

مکس ورشتپن اطمینان دارد که تیم فرمول یک ردبول برای این آخر هفته آماده است و انتظار رسیدن به ششمین سکو پیاپی خود را دارد. هرچند که انتظار دارد تیم ریسینگ پوینت هم در طول تعیین خط آن‌ها را به چالش بکشند:

مشخصا هنوز زود است اما از طرف ما، استارت خوبی داشتیم. مشخصا مسائلی وجود دارد که برای فردا باید به آن‌ها رسیدگی کنیم اما در کل من خیلی خوش حالم.

این هیچوقت عالی نیست. یک ماشین مسابقه هیچوقت عالی نیست. شما همیشه سعی می‌کنید مسائلی را برای بهبود در ماشین  و همچنین در لاستیک پیدا کنید و ما هم همین کار را می‌کنیم.

الکساندر آلبون و مکس ورشتپن

الکساندر آلبون و مکس ورشتپن

الکساندر آلبون با ماشین راحت‌تر است

در طرف دیگر، همتیمی مکس ورشتپن، الکساندر آلبون هم شروع خیلی خوبی داشت و اعلام کرده است که در مقایسه با هفته‌های گذشته، با RB16 احساس راحتی بیشتری می‌کند:

از همان ابتدای کار ماشین قوی به نظر می‌رسید. ما این هفته تغییراتی را آورده ایم که به حالت ژلی ماشین کمک می‌کند. بالانس در پیچ ها حس خوبی دارد؛ برای همین خوشحالم که پیشرفت در مسیر درستی است.

بدون شک رنو و ریسینگ پوینت را داریم که کمی بیشتر از ما به مستقیمی ها اهمیت می‌دهند. باید دید چه پیش می‌آید.

5 دیدگاه

 1. 33🦁Ali

  6

  5

  مکس حقیقت میگه راجب مرسدس راننده بعضی وقتا از مهندساشون هم بهتر درک می کنن که چقد رقابتی هستن اول مسابقات گفت فاصله داریم با مرسدس و کار داریم هنوز،
  امروز تایم گیری تو بارون باشه باز ماشین مرسدس بهترین شاسی داره تعادلش بی نظیره تو پیست خیس در کنار مهارت لوئيس..
  روزی که مکس با ردبول قرارداد بالا بست گفتن چه خبر با این سنش قرارداد سنگین بستن هنوز براش زوده و تجربه کافی نداره ولی حالا ثابت کرد…
  خیلی دوس دارم الکس هر زودتر امسال سکو بگیره واقعأ

دیدگاه خود را بیان کنید