Register

17 + 13 =

A password will be e-mailed to you.

فرمول یک ایران – تیم فرمول یک ردبول همچنان معتقد است که مهندسی ماشینش به صورتی که پشت آن بالاتر از جلو آن باشد (زاویه ریک بالاتر)، طراحی مناسبی است با وجود اینکه برخی دیگر از تیم ها به این نتیجه رسیده‌اند که این گونه طراحی به حداکثر بازدهی خودش رسیده است.

آدرین نیوی مدیر بخش فنی ردبول از کانسپت متفاوتی نسبت به مرسدس و برخی دیگر از تیم ها استفاده می‌کند که در آن پشت ماشین ارتفاع بیشتری نسبت به جلو آن دارد. آدرین نیوی باور دارد که این کانسپت طراحی ماشین های فرمول یک بهترین راه حل برای رسیدن به حداکثر داون فورس و چسبندگی است.

اما در طول فصل 2020 بارها شاهد تلاش مکس ورشتپن و الکساندر آلبون برای پیدا کردن بالانس مناسب بوده‌ایم و برخی این موضوع را مطرح کرده‌اند که علت مشکلات پیش آمده برای رانندگان ردبول همین کانسپت طراحی ماشین و ارتفاع بیشتر قسمت پشتی آن است.

اخیرا مدیر فنی تیم مک‌لارن در مصاحبه‌ای گفته بود که به نظرش فرصت های موجود در ماشینی که ارتفاع پشت آن کمتر باشد، بیشتر از طراحی فعلی آن ها با ارتفاع زیاد است و در ادامه گفته بود که ممکن است این تیم از فصل 2021 کانسپت طراحی خود را تغییر دهد:

با وجود اینکه فکر نمیکنم فلسفه ارتفاع زیاد پشت ماشین دیگر به پایان خودش رسیده باشد، اما شما را مجبور می‌کند که این موضوع را بررسی کنید و اینکه ممکن است با ارتفاع کمتر، شرایط بهتری را تجربه کنیم.

در واقع ما ایده ها و فکر هایی در مورد چند و چون کار کردن با آن داریم.

مکس ورشتپن ، ردبول - فرمول یک بریتانیا 2020

مکس ورشتپن ، ردبول – فرمول یک بریتانیا 2020

ردبول به خوبی از شرایط آگاه است

تیم فرمول یک ردبول به خوبی آگاه است که بحث های زیادی پیرامون طراحی آن ها وجود دارد اما هلموت مارکو گفته است که آدرین نیوی به فلسفه طراحی خودش اعتماد دارد و به نظرش مسیر درستی است:

ما این را بررسی می‌کنیم. اما با در نظر گرفتن اینکه نیوی فکر می‌کند این بهترین روش است، ما فعلا از آن استفاده می‌کنیم.

سه ماشین برتر که مکس ورشتپن هم جزو آن ها است، بقیه پیست را لپ می‌کنند. به همین دلیل نمی‌توان ادعا کرد که کانسپت ماشین ما اشتباه است. ما به آن باور داریم. به همین دلیل است که شما یک مدیر فنی دارید؛ که مسیر را مشخص کند.

با وجود اینکه RB16 بهترین استارت ممکن را نداشت، تیم ردبول تمام تلاشش را کرده است که مشکلات ماشینش را حل کند و به نظر می‌رسد که توانسته است برخی از مشکلات را رفع کند. هلموت مارکو در ادامه گفت که ردبول تمرکزش را روی کمتر کردن فاصله اش با مرسدس گذاشته است و تمام تیم در این راه تلاش می‌کنند:

تمام تیم مانند آتش است.

کاری که ما برای درست کردن ماشین مکس ورشتپن پس از برخوردش با دیوار در گرندپری مجارستان انجام دادیم، فوق العاده بود. ما در اسپانیا سه پیت استاپ زیر دو ثانیه داشتیم. همه در حال حاضر انگار روی آتش هستند.

ماشین ها [برای فصل بعد] تغییر نمی‌کنند. این یکی دیگر از دلایلی است که ما واقعا میخواهیم توسعه خوبی داشته باشیم. چونکه ما همین را فصل بعد هم خواهیم داشت.

8 دیدگاه

 1. مصطفی

  2

  1

  نمیشه این زاویه ماشین رو طوری طراحی کرد که در طول مسابقه متغیر باشه؟

  • O.Sh

   8

   0

   از نظر فنی میشه در گذشته ویلیامز در فصل 92و۹۳ از سیستم تعلیق فعال که این کارم میکرد استفاده کرد و تقریباً مسابقات رو خورد

   اما فصل ۹۴ این سیستم ممنوع شد و همچنین فک میکنم این زاویه هم که با تغییر ارتفاع به دست می آید
   شامل قوانین پارک فرم میشه

  • aryan261

   2

   0

   اگر محدودیت قانونی نداشته باشه؛
   اونوقت میشه یه تکنولوژی انقلابی در حد DAS مرسدس
   مشکل اضافه وزن و… هم هست قاعدتا

   • mahyar

    3

    0

    سیستم تعلیق هوشمند خیلی وقته که هم عملی شده و هم توی ماشین های شهری زیادی قرار گرفته از شرکت سیترون بگیر تا برند های کله گنده دیگه الان استفاده میکنن .

 2. ....

  3

  0

  تو ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ میگفتن اگه فراری ب ردبول موتور بده میتونن مچ مرسدس رو بخوابونن!
  اما آیا امروز کسی می‌تونه چنین حرفی بزنه؟!
  مرسدس هم تو شاسی و هم تو موتور بهترینه و هیچ کس جز خودش تو رقابت قهرمانی نیست

 3. م.یوسفوند

  1

  0

  بنظر بنده خودروی امسال ردبول کاملا یک تقلای بی نتیجه نسبت به پارساله.میشه یک سری تغییرات رو تو طراحی دماغه و قسمت عقب خودرو دید ولی عملا یک قدم رو به جلو واسه ردبول نبوده،هوندا هم تو بحث پاوریونیت هنوز یک الی دو مود از مرسدس عقبه،وتو تعیین خطها کاملا به چشم میاد،زاویه ریک بالا هرچقدر به افزایش نیروی رو به پایین کمک کنه از یه حدی به بعد شدیداً می‌تونه قسمت عقب خودرو رو ناپایدار کنه،بخاطر همینه تو تعیین خطها نه گسلی و نه آلبون از ترس اسپین شدن نتونستن تو خروج از پیچ ها بیشترین فشار رو به خودرو بیارن،بهرحال فارغ از توانایی مکانیک های ردبول،حد نهایی درک طراح‌های خودرو از قوانین حال حاضر درهمین سطحه و عملا یک پله از مرسدس عقبن

 4. م.یوسفوند

  0

  0

  😆😆🙃. Amin حالا خودتو به در و دیوار میزنی که همیلتون پلنگه و در هزار سال اخیر راننده ایی رو دستش نزده و ورشتپن و فتل انگشت کوچیکشم نمیشن.باز خوبه خودت قبول داری مرسدس تو شاسی و موتور(به قول خودت) امسال تو یه فرمول دیگست بقیه فرمول یک هستن مرسدس فرمول صفره