موتوجی پی ایرانرپسول هوندا اعلام کرد که با توجه به مصدومیت بازوی راست مارک مارکز، مدافع عنوان قهرمانی بین دو الی سه ماه از مسابقات موتوجی پی 2020 دور خواهد بود.

قهرمان اسپانیایی تیم رپسول هوندا در مسابقه خرز تصادف شدیدی داشت. مارکز به بیمارستان منتقل شد و اندکی بعد تحت عمل جراحی قرار گرفت. طبق گفته پزشک معالج وی، مارکز برای مسابقه اندلوزیا 2020 آماده نبود اما حضور او در محل مسابقات از تصمیمش برای شرکت در مسابقه خبر می‌داد.

مارک مارکز ، رپسول هوندا ، موتوجی پی اسپانیا 2020

تصادف مارک مارکز در موتوجی‌پی اسپانیا 2020

مارک مارکز پس از شرکت در یک تمرین کوتاه و حضور در تعیین خط، به دلیل مساعد نبودن شرایطش از مسابقه اندلوزیا انصراف داد. مدافع عنوان قهرمانی، روز دوشنبه سیزدهم مرداد، عمل جراحی دوم خود را برای جایگزینی صفحه پلاتینی بازوی خود انجام داد. صفحه پلاتینی نخستی که برای او استفاده شده بود به علت اضافه شدن نیرو زیاد به آن دچار مشکل شده بود.

انتظار می رفت که در مسابقه سن مارینو در تاریخ 23 شهریور شاهد حضور او باشیم اما به نظر می رسد که بهبودی بازوی راست او پس از عمل دوم بسیار کندتر از حد انتظار بوده است.

برای بهبود مصدومیت مارک مارکز حداقل دو ماه زمان نیاز است

آلبرتو پویگ، مدیر تیم هوندا تایید کرد که بین دو الی سه ماه مارکز از مسابقات دور خواهد بود:

در مورد بهبودی مارک و همچنین زمان برگشتش صحبت های زیادی شده است، اما از روز اول بعد از عمل دوم گفتیم که تنها هدف ما، آمادگی صد در صد مارک است.

ما عجله ای نداریم. هنگامی که مارک برای بازگشت آمادگی داشته و آماده رقابت در سطح مورد نظر باشد، سپس به اهدف بعدی مان فکر خواهیم کرد.

در حال حاضر مارکز 67 امتیاز با رده اول جدول قهرمانی فصل 2020 فاصله دارد و این غیبت طولانی مدت عملا به شانس هفتمین قهرمانی موتوجی پی او پایان می دهد.

8 دیدگاه

 1. 𝓔𝓵𝓲𝓪𝓼

  9

  2

  موتو جی پی، انگار دیگه جذّابیّتی نداره.
  ولی اگه یه مدّت استراحت کنه -با توجّه به مصدومیّت های متعدّد قبلی- می تونه سال های بیش تری در سطح اوّل بمونه.
  به امید بهبودی همه مصدومین و بیمارها.

   • قلندر

    1

    0

    حیف مارکز امیدوارم زودتر خوب شه

   • mer4446

    0

    0

    درسته مسابقه دوم خیلی جذاب بود ..اگه مارکز بابهبودی کامل برگرده الان هم میتونه قهرمان میشه

 2. iman88

  5

  0

  “ما از روز اول بعد از عمل دوم گفتیم که تنها هدف ما، آمادگی صد در صد مارک است”
  چرا بعد از عمل اول هدفتون امادگی صد در صدش نبود؟
  مصلما خود مارکز هم تو تشدید اسیب دیدگیش مقصر اما وقتی پزشکش گفته برای بهبودی به زمان نیاز داره اینجا تیم باید کنترل رو بدست میگرفت و با یه پس گردنی میفرستادش خونه تا کاملا بهبود پیدا کنه.اما خیلی ساده رو سلامتی موتور سوارش ریسک کرد.
  من خیلی طرفدارش نیستم،اما مخصوصا الان که نیستش تویه هر درگیری جلوی پیست جایه خالیش رو حس میکنم و مدام این سوال به ذهنم میرسه که اگر مارکز بود این رقابت چه شکلی پیدا میکرد.
  امیدوارم هرچه زودتر سلامتیش رو بدست بیاره و به پیست برگرده.

 3. Amin

  4

  0

  قوی از همیشه برگرد پسر…
  همه میدونن بهترین موتور سوار حال حاضر هستی…
  فقط امیدوارم این مصدومیت با استراحت ب کلی از بین بره و حداقل تو سال های بعدی گریبانگیرش نشه

 4. بیژن

  0

  0

  بهتر یه فصل هم که شده ادمای متقلب تو مسابقات نباشن خیلی بهتره ؛ ادمی که تبانی کنه برای اینکه هموطنش قهرمان بشه مطمئن باشید بدتر از این ها سرش میاد ، خدا جای حق نشسته ، یه طوری شد خودش با دست خودش کلک خودشو کند . واقعا که سالم(اخلاقی) بودن تو ورزش کار هر کس نیست ‌، یه سری میخوان به هر نحو شده قهرمان بشن ، مثل لورنزو و مارکز ، یکی هم مثل دکتر انسان موندن براش مهمه .
  #46forever 💛

دیدگاه خود را بیان کنید