فرمول یک ایران – فیا به تیم های فرمول یک خبر داده است که بخشنامه فنی برای برابری مود موتوری مرحله تعیین خط و مسابقه که پیشتر قرار بود برای گرندپری بلژیک مورد استفاده قرار بگیرد حال به تعویق افتاده و در مسابقه فرمول یک ایتالیا یعنی پیست مونزا عملی می شود.

5 دیدگاه

  • سید علی حسینی

   11

   0

   استرالیا فک کنم 2018 بود، لوئیس تا دور دوم مرحله تعیین خط هیچی رو روو نکرده بود و دوتا فراری خوب نزدیک شده بودن بعد یه دفعه یه دور زد کلی فاصله انداخت که لوئیس و سب توی کنفرانس خبری داشتن باهم شوخی می کردن و سب بهش گفت رفتی روی پارتی مود مارو زدی ناکار کردی و از این شوخی های که همیشه می کنن، بعد دیگه این لفظ پارتی مود موند، منظورشون اون حالت موتوری خفنی که مرسدس یهو روو میکنه

   • رضا red horse

    3

    3

    من هوادار فراریم،ولی اصلا این تصمیمه فیا برام قابل قبول نیست..
    مرسدس این پارتی مودی که تویه تعیین خط داره استفاده میکنه،قدرتشو از موتوره مرسدسی میگیره که فیا اعلام کرده کاملا قانونیه و مشکلی نداره،
    مرسدس تونسته یه مودی ازموتورشون استخراج کنه که تو تعیین خط به اونا برتری بده ،
    اگه اشتباه نکنم سال۲۰۱۸ بود که لوییس این مود رو تو انبوردش رو کرد،
    بنظرم فیا فقط بخاطر اینکه مرسدسا دیگه تعیین خط یک دو نکنن و دوباره هیجانو برگردونه به f1داره اینکارو میکنه، چون هرچی صبوری کردن فاصله تیمها بامرسدس کم نشد که هیچ ، بیشترم شده ، الانم اگه پیرلی این لاستیکایه عجیبشو اصلاح کنه، و تیمها کمتر با مدیریت لاستیکا درگیر باشن ،مرسدسا شاید دیگه تا رده سوم روهم لپ کنن،
    من که دلیل منطقی پیدانمیکنم ، وقتی موتور قانونی ،شاسی قانونی ،همه چی درسته ، چجور به پارتی موده مرسدس گیرمیدن!!!!!!
    اگه ردبول این مود رواستخراج میکرد ازماشینش(البته اگه موتور هوندا این قابلیت رومیداشت)بازم فیا اینکار رومیکرد!!!!!

   • iren

    0

    0

    به نظرم کاملا عادلانه هست. چون قراره توی تعیین خط یه شمای کلی اما کوچکتر از مسابقه رو داشته باشیم تا اونی که توی مسابقه میتونه بهتر باشه بی جهت در پشت خودروی ضعیف تر گیر نیفته و الکی زمان از دست نده. پس شرایطش هم باید شبیه مسابقه باشه. پس باید از مودی استفاده کنی که توی مسابقه هم لااقل تا یه مدت مشخصی بتونی استفاده کنی.
    فقط بحث مرسدس نیست. به نظر میرسه مرسدس بدون مود های مخصوص تایم گیری هم از بقیه سرتر باشه فقط اختلافش کمتر میشه. اونم در صورتی که بقیه از مود تعیین خط استفاده میکنند.
    اینجا قراره همه ی تیم ها از مود خاصی برای تعیین خط استفاده نکنند. یعنی هم مرسدس هم فراری هم ردبول و هم همه ی تیمها. کلا به نظر میرسه با این تصمیم زمانهای تعیین خط برای همه ی تیم ها افزایش پیدا میکنه.
    بیشتر از اینکه تیمهای صدرنشین رو ضعیف کنه به نفع تیمهای ضعیف تر میشه. چون تیمهای ضعیف تر معمولا مود های قوی برای تعیین خط ندارند (بگذریم که امسال فراری هم چنین مودی نداره. امسال کلا فراری هیچی نداره خخخ)

 1. ALEX-ALBON

  0

  0

  درهر صورت همه چیز ب نفع مرسدسه
  تا الان ک تمام تصمیماتی ک ب اهر فیا برعلیه مرسدس گرفتن در عمل دیدیم ک ب سود این تیم بوده
  خود ولف هم تو یک مصاحبه ای اعلام کرده ک برابری مودهای موتوری مرسدس و سریع تر هم میکنه

دیدگاه خود را بیان کنید