Register

سه − 1 =

A password will be e-mailed to you.

فرمول یک ایران – طراح اسطوره ای فراری مائورو فورگیری بیان کرده که سباستین فتل شایسته احترام بیشتری از طرف تیم خودش می باشد و اگر انزو فراری زنده بود شرایط را طور دیگری مدیریت می کرد.

مدیر اسکودریا فراری، متیا بینوتو ادعا می کند که فراری از راننده اش که در پایان این فصل از این تیم جدا می کند هنوز حمایت می کند و سباستین فتل نیز از شایعات مبنی بر وجود تنش درون تیمی را رد کرده و آنها را قبول ندارد. اما فورگیری می گوید:

من دوست ندارم که به انزو فراری ارجاع کنم، دقیقا به این خاطر که من او را می شناختم و می دانم که چیزهایی به او نسبت داده شده که او هیچوقت انجام نداده است. او یک اسطوره است. اما من مطمئنم که او شرایط خداحافظی سب را به طور متفاوتی رقم می زد، او با احترام بیشتری با او برخورد می کرد.

در مورد مائورو فورگیری بیشتر بدانید

مائورو در مورد چارلز لکلرک نیز بیان کرده:

این پسر استعداد زیادی را دارد. اما فراری نباید بار مسئولیت زیادی را به او انهم اینقدر زود می داد، ما داریم در مورد جوانی صحبت می کنیم که هنوز در 50 گرندپری مسابقه نداده است.

این مهندس در ارتباط با مدیریت فراری، متیا بینوتو نیز نظراتی داده است:

بینوتو یک نقش بسیار مهمی را بازی می کند. من دارم از روی تجربه صحبت می کنم. مدیر دپارتمان مسابقه ای بودن یک چیز خیلی متفاوتیست، فشار فوق العاده ای روی شماست و فراری هیچوقت چیزی را نمی بخشد. بینوتو باید اطراف خودش را با افراد درستی پر کند.

من پیشنهاد یک انقلاب را نمی دهم، این کار کمک حال نمی باشد. اما با قراردادن افراد جدید در خانه با مهارت هایی که الان مشخص است که فراری ندارد، موافقم. پیروزی با فراری باید دوباره تبدیل به یک منبع افتخاری شود برای افرادی که با خودروهای گرندپری سر و کار دارند.

11 دیدگاه

 1. Schwaben

  1

  4

  سیدجان
  قرار بود تا گرندپری سیلورستون تصمیم سب برای اینکه :
  1_بازنشست بشه
  2_به تیمی بپیونده
  معلوم بشه ولی هیچ خبری نیست!

  • Behnam380

   4

   0

   بود ولی داشت تراکتور می‌ساخت.

   • 🏁🏎DR3🇦🇺FA14🇪🇸

    3

    0

    خب اگه نبود به همون ساختن تراکتو ادامه می داد
    فراچیو لامبورگینی بعد ساخت کارخونه تراکتور با سودش یک فراری gto بود اگه اشتباه نکنم خرید بعد همش کلاجش مشکل داشت و به تعمیر کار تراکتورش نشون داد و فهمید از همون کلاج تو تراکتورش تو فراری خوشگلش استفاده می شه بعد به انزو فراری موضوع رو اطلاع داد و انزو خیلی تند جوابشو داد و خلاصه کلامش این بود تو لازم نیست در مورد ماشینای سریع ما اظهار نظر کنی ما ماشین های سریع می سازیم و تو تراکتور برو تراکتورتو بساز
    بعد در سال ۱۹۶۳ کارخونه لامبورگینی ساخته شد و یک کار دیگه که اگر انزو فراری نبود شاید خیلی دیرتر انجام می شد ماشین موتور وسط بود که سال ۱۹۶۷ فراچیو لامبورگینی با میورا درست کرد

 2. امید نورمحمدی

  8

  5

  بلاخره یکی از اردوی فراری حرف درست و حسابی زد. این کاری که با سب دارند میکنند توهین به همه است. چه طرفدار سب باشید و چه نباشید از این وضع نباید خوشحال شد. اگر این بی احترامیها و عکس العملها ادامه دار بشه و قبح اینگونه کارها از بین بره دودش توی چشم همه تیمها و راننده ها خواهد رفت.
  در هیچ تیم دیگری نمیبینید که با راننده فصل آخری این رفتارها بشه(ریکیاردو و ساینز دو نمونه بارز این مطلب هستند) و ماشین خراب بهش بدن و استراتژی غلط بهش بدن و بعد هم تلاش کنند که همه تقصیرهارو بگردن اون بندازند و اون راننده از نگاه مردمی هم بهترین راننده مسابقه بشه!!!
  وقتی با کسی مثل سب با اون همه افتخارات اینطوری رفتار مبشه شک نکنید با لکلرک از این بدتر هم خواهند کرد. کافیه ساینز فصل بعد دوتا نتیجه بهتر بگیره تا همین مدیران فراری شروع کنند به ساختن قهرمان از ساینز تا رفتن سب هم توجیه منطقی پیدا کنه.
  لکلرک جوانه و شخصیت حساسی داره و با کمی بی اعتنایی و یا تشویقهای زیاد همتیمیش بهم میریزه . آقایون در نحوه برخورد با سب یک بازی دو سر باختو شروع کردند. مدیران قدیمی و دلسوزان فراری میدونن چه تبعاتی برای این تیم پر سابقه در راهه.
  ماشین که کلا بدرد رقابت نمیخوره و اینو همه میدونن. اگر سب با این ماشین دوتا نتیجه بهتر از لکلرک بگیره تصمیم آقایان زیر سوال میره که چرا حداقل با این ماشین تا آخر 2021 نخواستند سب بمونه. اگر نتیجه نگیره توی جدول امتیازات قافیه را به ریسینگ پوینت و مک لارن میبازن و حتی رنو هم توان رسیدن به فراری با تک راننده را داره. برای سب عدم گرفتن نتیجه با این ماشین و این برخورد تیم هیچ ضرری نداره و بهانه بجایی داره و توی رادیو ها هم داره به همه اعلام میکنه و زمینه سازیشو انجام میده.
  بازی باخت-باخت فراری (مدیریت فعلی) با توجه به ضعفهای متعدد ماشین فقط دل شکستن هواداران این تیمو بهمراه داره.

 3. بهزاد زمانی

  3

  3

  خوب، متاسفانه نظراتی عجیب و غریب در خصوص رفتار فراری با سب مطرح میشه که قابل تصور نیست. عمد در عدم نتیجه گیری سب. استارت خروج سب از فراری اون وقتی رقم خورد که سب ادعا کرد روانشناسی رو که بتونه کمکش کنه نمیشناسه

 4. م.یوسفوند

  1

  0

  خدا رحمت کنه ماریکیونه فقید رو اگه الان زنده بود چه بسا نه حال و روز فراری این بود نه با قهرمان چهار باره فرمول یک اونم از طرف یه تیم از هم پاشیده اینطوری برخورد میشد

  • ایرن

   0

   0

   انقدر افتضاح رو نمیدونم. اما اینجوری نبوده که فراری همیششه در اوج بوده باشه. یه نگاه به لیست قهرمانهای دوره های مختلف بندازیم میبینیم در دوره هایی تیمهایی وجود داشتند که اقتداری بسیار بیشتر از فراری داشتند. اما نکته ی فراری اینه که همیشه بوده و همیشه جزو بهترینها بوده. فکر کنم دوره هایی هم بوده که یک دهه از قهرمانی دور بودند.

 5. امید نورمحمدی

  1

  1

  متاسفانه برخی دوستان اون چیزی که نوشته شده را نمیخوانند و اون چیزی که فکر میکنند منظور طرف مقابلشون بوده را پاسخ میدن!!!
  اولا این مطلبو من و سب فنها ننوشتیم و یک مصاحبه است از طراح اسطوره ای فراری (به نقل از متن بالا) که درش این طراح گفته اگر انزو زنده بود این رفتار با سب نمیشد.
  خب پس مشخصه که کسانی غیر از بنده و سایر سب فنها هستند و اتفاقا از اردوی فراری هم هستند و نسبت به این رفتار معترض هستند.
  داستان روان شناسم دیگه خیلی قدیمی و نخ نماست . البته هر کس نظرش برای خودش محترمه. احتمالا اینگونه افراد روانشناس “هم” هستند و از صفحه تلویزیون تشخیص میدن که چه کسی بیماره و چه کسی نیست!!!
  اینکه چه کسی ادعاهای عجیب وغریب میکنه بماند….