Register

19 − 6 =

A password will be e-mailed to you.

فرمول یک ایران – مدیر تیم فرمول یک مرسدس، توتو ولف می‌گوید که مشکلات پیش آمده برای تیم او در دورهای پایانی گرندپری بریتانیا نشان داد که هشدار های پیوسته او علیه از خود راضی بودن کاملا موجه بوده اند، گرچه وی در اینباره با انتقادات دیگران روبرو می‌شده است.

مرسدس در چهار دور مانده به پایان مسابقه، رانندگان خود را در جایگاه های اول و دوم می‌دید اما هر دوی آنها در ادامه با پنچری تایر روبرو شدند. پنچری همیلتون در آخرین دور مسابقه رخ داد ولی او توانست تا ماشین خود را با سه چرخ به خط پایان برساند تا پیروز مسابقه خانگی خود باشد، اما بوتاس تنها توانست به رده یازدهم برسد.

برخلاف شروع خوب و مسلط تیم مرسدس بر فصل ۲۰۲۰, رئیس تیم دائما درباره از خود راضی شدن هشدار می‌داد. ولف اظهار داشت که مشکلات تایر پیش آمده در مسابقه یکشنبه نشان داد که چرا مرسدس تنها نمی‌تواند بر افتخارات گذشته خود متکی باشد، و این حادثه حتی می‌توانست به خارج شدن هر دو راننده از مسابقه منجر شود. او در اینباره توضیح داد:

من می‌دانم زمانیکه به این اشاره می‌کنم که اینگونه اتفاق ها ممکن است بیفتد با کلی انتقاد مواجه می‌شوم، اینکه شما گمان می‌کنید همه چیز هموار و آسان است و مسیر یک مستقیمی صاف به سمت غروب آفتاب است، این چیز ها می‌توانند از دست بروند. ما به راحتی ممکن بود دو ماشین خود را در مسابقه از دست بدهیم، بدون امتیاز و سپس کل فاصله امتیازی ما از دست می‌رفت.

ممکن است که سریعترین ماشین در سیلورستون را داشته باشیم اما دست خالی از مسابقه برگردیم. این چیزی است که همیشه به آن اشاره می‌کنم، رقابت قهرمانی تا وقتی که برای بقیه از لحاظ ریاضی غیر ممکن باشد که به ما برسند، تمام نشده، و مسابقه تا زمانیکه پرچم شطرنجی پایان به اهتزاز در بیاید، تمام نشده است.

من خوشحال نیستم که پیش بینی هایم درباره ما بعضی مواقع درست در می‌آید. ولی در عین حال این چیزی است که من درباره موتوراسپورت عاشق آن هستم، اینکه تا آخرین لحظه غیرقابل پیش‌بینی است.

لوئیس همیلتون که در دو آخر فرمول یک بریتانیا 2020 لاستیک جلو سمت چپ خود را از دست داد

لاستیک لوئیس همیلتون – فرمول یک بریتانیا 2020

درس مرسدس و توتو ولف از اتفاق مسابقه بریتانیا

به دلیل اینکه پیش از آنکه تایر همیلتون دچار مشکل بشود، مکس ورشتپن برای کسب سریعترین دور و تعویض به لاستیک های سافت به پیت رفته بود، این فاصله سی ثانیه ای بوجود آمده باعث شد تا راننده مرسدس بتواند از دست دادن پیشتازی به خط پایان برسد. ولف آشکار کرد که مرسدس با توجه به فاصله همیلتون با ورشتپن، آوردن راننده‌شان به پیت را در نظر گرفته بودند اما فکر نمی‌کردند که وضع تایر های او به حدی بد باشد که در دور آخر آنها را به دردسر بیندازد. وی گفت:

این دقیقا چیزی بود که ما در پیت درباره آن بحث می‌کردیم، ‘آیا قرار است او را به پیت بیاوریم یا نه؟’. ما فاصله کافی با مکس را داشتیم اما تنها یک دور به پایان باقی مانده بود پس تصمیم بر این شد که او را به پیت نیاوریم و همه چیز در آن زمان خوب به نظر می‌آمد.

ما دیدیم که تایر لوئیس در وضع بهتری است. تایر جلو سمت چپ او نسبت به والتری وضعیت بهتری داشت و هنوز هم به نظر می‌آید که این اتفاق تصادفی افتاده. و بعد از آن همه چیز آشکار شد و ناگهان تصاویر (کارلوس) ساینز را در نمایشگر دیدیم و اندکی بعد دیدیم که لوئیس پنچر کرده است.

بعد از این اتفاقات فکر می‌کنم که بهتر بود لاستیک ها را عوض می‌کردیم ولی هنوز هم ریشه این مشکل را نمی‌دانیم. ممکن است بخاطر خرده های در پیست باشد، تایر نو استحکام و لاستیک بیشتری داشت و احتمالا در برابر این خرده ها مقاومت بیشتری نشان می‌داد. ما از آن یاد گرفتیم و اگر در فاصله خوبی باشیم و تایرها در وضعیت بدی باشند احتمالا آنها را تعویض خواهیم کرد.

6 دیدگاه

 1. ّFerrari

  2

  1

  منم عاشق اتفاقات پیشبینی نشده ام!!
  فرمول یک الان (نزدیک ترین رقابت بین 10 تیم توی تاریخش داره میبینه) .
  ی رقابت چرخ به چرخ موقع لپ کردن 18 نفر توسط ولتری و لوییز !

 2. Ali🦁1

  3

  1

  این پیشرفت و دستاورد چندین ساله مبارکشون باشه چون خرج کردن و همه فن حریف بودن نتیجش هم گرفتن واضح هستش.
  ولی در اینکه این روزا فرمول وان اگر اتفاق یا حادثه ای درش نیأفته واقعأ بی هیجان هست،
  « همین خود لوئيس تو دوران سلطه ردبول با وتل گفته بود که این رقابت یه طرفه به این ورزش لطمه میزنه»
  در صورتی که اختلاف اون موقع زمانی بین ماشین‌ها اینقد نبود..
  هر چند ردبول و بیشتر فراری که پسرفت کردن که تأیم پارسال خودشون هم نمیزنن بیشتر کمک کردن به فاصله فعلی مرسدس.

  • SADEGH 16

   2

   0

   امروز تو یه تصویر از اوایل تمرین دوم بینوتو با هورنر داشتن با هم صحبت میکردن ،فک کنم درباره اینکه کی تونسته بیشتر از سال پیش کند تر شه حرف میزدن😆😂

 3. 🏁🏎DR3🇦🇺FA14🇪🇸

  4

  6

  اون موقعی که وتل قهرمانی جهان رو می گرفت ردبول سلطه کامل نداشت و تو دو فصل در مسابقه اخر با اتفاقات خاص قهرمان شد
  ولی مرسدس حوصله ادم رو سر برده و کسی که سوم می شه یعنی یه جورایی اوله
  اخه چرا قانون سقف بودجه رو یک سال عقب انداختند اینطوری باید دوباره قهرمانی مرسدس رو نگاه کنیم
  امیدوارم فصل ۲۰۲۲ حداقل ۵ نفر برای قهرمانی بجنگند

  • پویا اردلان

   1

   0

   دوست عزیز سلطه کامل داشت فتل ،نتونست خیلی خوب استفاده کنه و باعث شد مسابقه به ریس اخر بکشد. اینو هیچ وقت یادتان نرود. فتل فقط میتواند ماشین ادرین را براند. همین.
   بقیه همگی فرضیه ای بیش نیست. چیزی که در عمل نشان داده، این است.
   مابقی چیزهایی است که در عمل اتفاق نیفتاده.
   اگر اون ماشین ردبول دست الونسو بود ۳ تا مسابقه مانده به اخر قهرمان شده بود.

   وقتی به زور میخواین یکنفر را بچسبانید به اسطوره ها همین است.

   دعا کنید به جان کوبیتسا که اگر مصدوم نمیشد ، شما اصلا راننده ای به اسم فتل نداشتید.
   چون ایشان راننده رزرو بودن ،زمانیکه لوییس و الونسو راننده اصلی بودن.
   .
   موفق باشید.

 4. Dr¡ft€r

  1

  0

  اینکه با وجود برتری محسوس مرسدس نسبت به بقیه تیمها توتو از خودش و تیمش انتقاد می‌کنه نشان دهنده دقت به تمام جزئیات و اشتهای سیری ناپذیر برای پیروزی هست