موتوجی پی ایران ‌- مسئولین موتوجی پی مسابقات آرژانتین، تایلند و مالزی را به علت جلوگیری از جا به جایی و سفر کردن تیم ها برای برگزاری مسابقات لغو کردند. در ادامه تصمیم بر آن گرفته شد که پرتغال را به عنوان چهاردهمین مسابقه به تقویم این فصل اضافه کنند.

فصل 2020 قرار بود طولانی ترین فصل با 20 مسابقه باشد و از قطر شروع و در والنسیا به اتمام برسد. در این بین قرار بود مسابقات در کشور های آمریکایی و آسیایی نیز توقف داشته باشد تا به تیم ها فشار نیاید. اما به دلیل شیوع ویروس کرونا، ابتدا مسابقه قطر کنسل شد. هرچند تیم های موتو 2 و موتو 3 قبل از اعلام این خبر در مقر های خود در دوحه حضور داشتند و مسابقه را برگزار کردند.

در خرداد ماه تقویمی شامل 13 مسابقه منتشر شد که بر اساس آن، این فصل از رقابت ها در تیر ماه و با دو مسابقه در پیست خرز آغاز می‌شد و با دو مسابقه در والنسیا به اتمام می‌رسید. برگزاری چهار مسابقه در قاره های دیگر نیز در ابهام قرار داشت تا زمانی که دورنا رسما لغو شدن این مسابقات را اعلام کرد.

ابتدا این عدد چهار به سه مسابقه کاهش پیدا کرد. زیرا دورنا مسابقه آمریکا را از لیست خارج کرده و در ادامه سه مسابقه آرژانتین، تایلند و مالزی را که قرار بود اضافه شوند نیز از لیست خارج کرده است. این در حالی است که تایلند قراردادی تا سال 2026 با موتوجی پی به امضا رسانده است.

لغو موتوجی پی آرژانتین، تایلند و مالزی

کارملو ازپلتا، مدیر بخش ورزشی دورنا، در این رابطه گفت:

با ناراحتی زیاد باید اعلام کنم که گرندپری های آرژانتین، تایلند و مالزی برگزار نخواهند شد. جای خالی این مسابقات به شدت حس خواهد شد زیرا شور و هیجان هوادارانی که از قاره های مختلف سفر می کردند تا در این سه پیست شاهد مسابقات باشند مثال زدنی بود. این علاقه مندان جو فوق العاده ای ایجاد می کردند و این قضیه باعث استقبال زیادی از این ورزش می شد.

با این حال خوشحالیم که یک مسابقه اروپایی دیگر به تقویم اضافه کرده ایم و با تایلند بر سر برگزاری مسابقات تا سال 2026 به توافق رسیده ایم. به شدت علاقه داریم سال بعد به آرژانتین، تایلند و مالزی باز گردیم و از درک و صبر هواداران سپاس گزاریم.

موتوجی پی اتریش

موتوجی پی اتریش

اضافه شدن پورتیماو پرتغال به تقویم موتوجی پی 2020

در بیستم مرداد قرار است دورنا اضافه شدن یک مسابقه به تقویم فصل 2020 را اعلام کند و طبق اخبار غیر رسمی این پیست آلگاروه پرتغال خواهد بود که نقش مسابقه نهایی را نیز بر عهده دارد.

این تصمیم، تقویم مسابقات را به جای بیست و پنجم آبان تا دوم آذر خواهد رساند. این پیست در پورتیماو واقع شده و قرار بود طی سال های آینده به جای والنسیا در نقش مسابقه آخر ظاهر شود. این مسابقه اولین مسابقه در پرتغال بعد از سال 2012 است که در استوریل برگزار شده بود. این اولین بار از سال 1986 است که هیچ مسابقه ای در خارج از قاره اروپا برگزار نمی شود. مسابقات دیگری که امسال لغو شدند عبارتند از :  استرالیا، ژاپن، بریتانیا، آلمان، هلند، فنلاند و ایتالیا.

فابیو کوارتارارو هر دو مسابقه ابتدایی را در مقام اول به پایان رسانده است. این در حالی می‌باشد که مدافع عنوان قهرمانی یعنی مارک مارکز به دلیل شکستگی استخوان بازو قادر به مسابقه نبود. فاصله کوارتارارو با نفر دوم یعنی ماوریک وینالس 10 امتیاز است. اکنون 12 مسابقه باقی است تا تکلیف قهرمان فصل 2020 رقابت های موتوجی پی مشخص شود.

تقویم فعلی موتو جی پی 2020

گرندپری اسپانیا/ پیست خرز : 29 تیر

اندلوزیا/  خرز : 5 مرداد

جمهوری چک/ برنو : 19 مرداد

اتریش/ ردبول رینگ : 26 مرداد

استیریا/ ردبول رینگ : 2 شهریور

سن مارینو/ میزانو : 23 شهریور

امیلیا-رومانیا/ میزانو : 30 شهریور

کاتالونیا/ بارسلونا : 6 مهر

فرانسه/ لمانز : 20 مهر

آراگون/ موتورلند آراگون : 27 مهر

ترئول/ موتورلند آراگون : 4 آبان

اروپا/ والنسیا : 18 آبان

والنسیا/ والنسیا : 25 آبان

5 دیدگاه

 1. مهدی VR46

  1

  0

  اضافه شدن یک پیست دیگر به مسابقات همیشه جذابه اونم پیست پرتغال که همیشه یادآور خاطرات خوبه برای والنتینو روسی و با ۵ پیروزی رکورددار این پیسته.
  با این که فرمول یک این فصل خیلی رقابت بدی رو دارد ولی فصل از الان پر از پیست های جذابه من که فرمول یک رو دنبال نمی کنم ولی امیدوارم فراری فن ها و سب فن ها مسابقه ‌موجلو و سن مارینو و نوربرگرینگ خوبی ببینند .
  فقط خدا به خیر کنه با این پیست های سریع تقویم امیدی به یاماها بابت قهرمانی ندارم ولی کاش دوکاتی و دووی سر عقل بیان از این فرصت استفاده کنند و مارکز رو از تخت بکشن پایین .

  • MMehdiM

   1

   0

   نه عزیز من روسی دیگه توانایی کسب جایگاه اول ودوم و حتی سوم رو هم نداره واین حایگاه الان متعلق به افراد جوان تره روسی یه زمانی قهرمانی کسب کرد اما الان حتی حضورش تو موتو جی پی روحیه بخشه

دیدگاه خود را بیان کنید