فرمول یک ایرانوالتری بوتاس می‌گوید که او اصلا حدس نمی‌زده که ممکن است تایرهایش در دور های پایانی از دست بروند.

راننده تیم فرمول یک مرسدس که تمام مسابقه را پشت لوئیس همیلتون در رده دوم سپری کرده بود هنگام رد شدن از ورودی پیت لین دچار یک پنچری ناگهانی شد و مجبور شد تا یک دور کامل دیگر را برای رسیدن به پیت و تعویض لاستیک هایش بزند، که همین باعث شد تا در رده یازدهم مسابقه را تمام کند و از کسب امتیاز باز بماند. او پس از مسابقه گفت:

قطعا این بسیار ناامیدکننده و بسیار بدشانسی است. من باخبر شدم که پنچر شده‌ام و در همان حال باید یک دور کامل را تمام می‌کردم (تا به پیت برسم). پس ایده آل نبود.

تغییر استراتژی مرسدس و والتری بوتاس با ماشین ایمنی

آمدن دو ماشین ایمنی در دور های ابتدایی مسابقه بدین معنی بود که بوتاس، همیلتون و دیگر رقبا زودتر از آنچه که باید برای تعویض به لاستیک های هاردی که تا پایان مسابقه از آن قرار بود استفاده کنند، به پیت بیایند. بوتاس در اینباره افزود:

ما می‌دانستیم که قرار است مدت زیادی از این تایرهای هارد استفاده کنیم. واضح است که من سعی داشتم لوئیس را تحت فشار بگذارم. ولی هرچه بیشتر به پایان مسابقه نزدیک می‌شدیم من لرزش بیشتر و بیشتری را حس می‌کردم. من این را به تیم گفتم و در نهایت به این فکر کردم، چه کسی می‌داند و شاید مشکلی پیش بیاید. پس قطعا شروع کردم که تایرهایم را اندکی مدیریت کنم.

ولی این همینطور اتفاق افتاد، خیلی ناگهانی، من حقیقتا نمی‌توانستم اتفاق افتادن آنرا پیش‌بینی کنم. واقعا چیز بیشتری نیست که بگویم.

تأمین کننده رسمی تایرهای فرمول یک، پیرلی در نظر دارد که برای مسابقه هفته بعد در همین پیست و به مناسبت هفتادمین سالگرد فرمول یک، تایرهای نرم تری را به تیم ها بدهد، در حالیکه شرایط آب و هوایی گرم تر پیش بینی می‌شود. بوتاس درباره این مسئله هم گفت:

این قرار است برای همه یک مشکل باشد. قطعا با وجود تایرهای هفته بعد اجرای استراتژی با یک پیت استاپ اتفاق نخواهد افتاد. پس من مطمئنم که هنوز خیلی چیزها هست که ما از این آخر هفته یاد خواهیم گرفت. ولی به نظر من، فقط باید با آن کنار آمد و به جلو حرکت کرد.

4 دیدگاه

 1. میلاد

  5

  0

  بوتاس در سال های گذشته همیشه مشکل دنبال کردن ماشین‌ها رو داشت ولی از قبل از مسابقه‌ی امریکای پارسال توی این زمینه بهتر شد. حالا دقیقا بلای باکو سرش اومد و بدشانسی بزرگی آورد که باعث شد در جدول قهرمانی فاصله‌ی بزرگی ایجاد بشه. اگر برای ماشین همیلتون در مسابقات آینده اتفاقی نیفته، متاسفانه قهرمانی برای بوتاس کاملا دور از دسترس هستش.

 2. a Ferrari lover

  0

  2

  فکر کنم هفته بعد اصلا c4 جایی تو مسابقه داشته باشه چون بیشتر از 7 یا 8 دور دوم نمیاره مدیوم های این مسابقه همون c2 بیشتر از 25دور دیگه خوب نبودن حالا اینها قرار هارد باشن به نظر شما چه استراتژی خوبه من میگم دوتا مدیوم c3 و یه هارد c2 باید خوب باشه (البته به شرایط بستگی داره این فقط یه نظره)

دیدگاه خود را بیان کنید