فرمول یک ایران – راس ساعت 9:30 صبح امروز به وقت ایران تعیین خط گرند پری استرالیا آغاز شد و دو راننده ی مرسدس بودند که توانستند در جایگاه نخست قرار بگیرند و دو راننده ی فراری نیز پشت سر آن ها قرار گرفتند.

در بخش اول تایم گیری یعنی Q1 هر 90 ثانیه یک فرد کنار رفت و پانزده ماشین در پیست باقی ماندند، آن 7 راننده ای که حذف شدند به ترتیب ورلاین، هریانتو، گوتییرز، گروژان، کویات، نصر و اریکسن بودند.

در بخش دوم نیز به همین ترتیب 7 راننده حذف شدند که آن راننده ها به ترتیب مگنوسن، پالمر، باتن، آلونسو، بوتاس، هالکنبرگ و پرز بودند.

در بخش سوم تایم گیری تنها هشت راننده باقی مانده بودند که لوئیس همیلتون توانست با ثبت زمان 1:23.837 در صدر آن ها قرار بگیرد. نیکو روزبرگ و سباستین فتل نیز دوم و سوم شدند. پس از آن ها به ترتیب رایکونن، ورشتپن، مسا، ساینز و ریکاردو قرار گرفتند.

در جدول زیر تایم ها و محل هایی که راننده ها فردا از آن جا مسابقه ی خود را شروع خواهند کرد را مشاهده می کنید:

IMG_20160319_104218

یکی از نکات مهم این تعیین خط وقتی بود که تیم فراری در بخش سوم به راننده های خود پیام داد که دیگر تایم نزنند و فتل و رایکونن به گاراژ خود بازگشتند.

همیلتون هم همانند روزهای قبل که در همه ی تمرین ها پیشتاز بود در تعیین خط امروز هم بسیار موفق عمل کرد و توانست 50امین پول پوزیشن در طول دوران حرفه ایش را بدست بیاورد.

مسابقه ی اصلی فردا ساعت 8:30 صبح در پیست آلبرت پارک شهر ملبورن برگزار خواهد شد.

یک دیدگاه

دیدگاه خود را بیان کنید