فرمول یک ایران – کریستین هورنر مدیر تیم فرمول یک ردبول ریسینگ می گوید که بهینه سازی خودروی ردبول ریسینگ RB16، برای رسیدن به سطح عملکردی مرسدس آنچنان نیازمند تغییرات نیست ولی باید این تغییرات را سریعتر اعمال کنند.

مرسدس بار دیگر فصل فرمول یک را با یک برتری قابل توجهی آغاز کرد و به نظر می رود که جنگ قهرمانی بین دو راننده مرسدس باشد. اما کریستین هورنر آنچنان با این موضوع موافق نیست و احساس می کند که ردبول این قدرت را دارد که بتواند اوضاع را دگرگون کند:

ما تست پیش فصل قدرتمندی را داشتیم. خودرو در بارسلونا خیلی خیلی خوب رفتار کرد. شما دیدید که چطور دور می زد و زمان ثبت می کرد. ما در اتریش مشکلاتی را داشتیم ولی آنها در مجارستان خیلی بیشتر برجسته شدند. به طور سنتی اینجا پیستی بود که ما خیلی قدرتمند بودیم در آن.

ما اطلاعات زیادی داریم، حال مبحث درک آنها، استفاده و تبدیل آنها به یک سری بروزرسانی و تغییرات روی خودرو مطرح می شود. فکر نمی کنم که آنچنان نیازمند تغییرات باشد. ما یک خودرویی داریم که پایه و اساس خیلی خوبی را دارد. ما فقط نیاز داریم که افرادمان خیلی سریعتر آن را درک کنند و من مطمئنم که ما اوضاع را تغییر می دهیم.

ردبول RB16

ردبول RB16

هورنر در ادامه در مورد نحوه عملکرد این خودرو گفت:

فکر می کنم که خودرو در روز مسابقه عملکرد بهتری را دارد. ما یک سری مشکلاتی را داریم. ما یک سری بروزرسانی هایی را روی خودرو قرار دادیم که عمل نمی کنند و حال اطلاعات زیادی داریم و احتیاج داریم که آنها را درک کنیم. حال ما وقت داریم تا سیلورستون آنها را به عملکرد (مثبت) تبدیل کنیم.

یک بخش هایی از پیست وجود دارد که ما در آنها خیلی قدرتمند هستیم و یک سری بخش هایی وجود دارد که در مقایسه با مرسدس ما داریم زمان زیادی را از دست می دهیم. در مسابقه این فاصله کم می شود ولی ما نیاز داریم که کارمان را بهتر انجام دهیم.

16 دیدگاه

 1. a Ferrari lover

  10

  3

  آقای ادعا دوباره حرف زده
  چقدر قبل اتریش اومد گفت ما اینیم و مرسدس رو میبریم و اینها
  الانم میگه فاصله ای نداریم با مرسدس 1یا2 ثانیه که چیزی نیست
  کلان همیشه هم که میدونه مشکل کجاست😂😂😂

  • رضا red horse

   7

   -1

   فعلاکه بجز کری خوندن و ادعاکردن کاری انجام ندادین،فعلا که ریسینگ برایه رقابت با مرسدس گزینه محتمل تریه تاشما…
   تواتریشم اگه بوتاس اون اتفاقا تواستارت و مسابقه براش پیش نمی اومد ویاحتی مسابقه یه دوردیگه ادامه داشت فقط یه سومی نصیبتون میشد،وعمرا نمیتونستین یک دومرسدس رو خراب کنین، امیدوارم مکس هم به عاقبت فتل بافراری گرفتارنشه، وچندسال همینجوری منتظریه ماشینه رقابتی بمونه وآخرش مجبوربشه بخاطر رقابت قهرمانیه سال تیم روترک کنه، فعلا که فقط توحرف مدعی قهرمانی و رقابت بامرسدس هستین،
   خیلی دوس دارم مکس رو توماشینی همسطح بامرسدس ببینم ،بنظرم خیلی از رکوردا روجابجا میکنه ،لامصب هرکی همتیمیش میشه بایه اختلاف فاحش بهش میبازه،که این نشان از سطح بالایه این بشررومیده،امیدوارم زودتر ماشینه رقابتی زیرپاش بیفته ،حالاهرتیمی که میخوادباشه

 2. Danial

  10

  3

  ماشین خیلی خوبی نسبت به سال قبل دارن اما بعید میدونم سرعت پیشرفتشون اندازه مرسدس باشه چون اون ها هم قطعه در حال بهبودن و امسالم نمیتونن رقابت کنن باهاشون

 3. Shabneshin

  5

  5

  یک مدیر حرفه‌ای با اظهارنظر حرفه‌ای
  وقتی منطق پشت حرفهات باشه احتیاجی به نیش و کنایه نداری، یا دودوزه بازی و زیروروکشیدن.
  به درستی اشاره میکنه که بیس ماشین عالیه.همه میدونیم که هست.در این سه تا مسابقه هم داده های زیادی واسه تحلیل بدست آوردن.تنها نکته همونه که باید زودترداده ها تحلیل بشه و عملیاتی تا سطح خودرو ردبول یک یا چند لول بالاتر بیاد.اونوقت رقابت دیدنی خواهد بود.
  البته فراموش نکنیم که مرسدس و فراری هم بیکار ننشستن و همین موقعیت برای اونها هم وجود داره.بااین تفاوت که مرسدس دست بالا را داره و فراری کارهای زیادی واسه انجام دادن.اکثر‌ما و دیگر طرفدارای فرمول منتظر تشکیل یک مثلث قدرت در راس هستند

 4. Mercedes amg

  9

  2

  البته ایشون یکی از بزرگان هستند و کارنامه درخشانی دارند
  ولی خیلی کلی صحبت کردن هرچند که اگر خیلی تخصصی صحبت میشد من که سر در نمی آوردم
  در هر صورت ردبول نزدیکترین رقیب مرسدس هست
  امیدوارم رقابت سه گانه ای بین همیلتون بوتاس و فشتاپن شکل بگیره .

 5. Candis

  10

  4

  مرسدس فشار نمیاره ۳۰ ثانیه اختلاف میندازه با ردبول حالا فکر کن فشار بیاره و ازون مجیک مودهاش استفاده کنه ببین چی میشه دیگه! همیلتون قبلا ی مصاحبه ای کرده بود میگفت زمان شوماخر من فقط استارت مسابقرو میدیدم و بعدش تیوی رو خاموش میکردم میخوابیدم بعد موقع اهدا جوایز بیدار میشدم! منظورش این بود ک اگر توی استارت اتفاق خاصی نمیفتاد نتیجه کاملا قابل پیش بینی و مشخص بود و واسم جذابیتی نداشت. شما ببین اونموقع ک اختلاف ماشین برتر با بقیه اندازه الان زیاد نبوده مسابقات برای همیلتون ک عاشق این ورزشه اصلا جذابیتی جز استارت مسابقه نداشته و میگرفته میخوابیده! الان توی عصر حاضر ما باس چی بگیم! همون استارت مسابقه هم دیگه جذابیتی نداره چ برسه ب تعیین خط و بقیه ماجرا !

 6. FERRARI

  1

  7

  فراری به یکی مثل توتو یا هورنر نیاز داره متاسفانه فراری دچار ی آشفتگی شده
  فاصله دیگه اونقدری شده که نشه جبران کرد ولی امیدوارم بینوتو سر سمتش بمونه شاید مشکل از تغییر پی در پی مدیریت باشه

 7. ALEX-ALBON

  4

  6

  فراری رو که کاملا فراموش کنین دیگه برای این فصل
  ردبولم بیشتر این مصاحبه ای که کردن شبیه به یه شوخیه
  همون مرسدس و هممون لویس
  همون همیشگی
  دیگه باید فورمول و فقط اخبارش و دنبال کنیم.. تماشا کردنش تلف کردن وقته.

 8. AHMADREZA_F1

  10

  3

  فعلا که سیلورستون پیش رو هست جایی که مرسدس تو مستقیمی هاش زیاد فاصله خواهد انداخت! ولی منم امیدوارم فاصله کم بشه تا هیجانم کنارش اضافه بشه.
  چون هر مسابقه ای که ورشتپن تونسته ببره مسابقه جذاب تر بوده!
  به قول یکی از کاربرا فقط بستگی به هوندا داره!🏁🏆

دیدگاه خود را بیان کنید