فرمول یک ایران – متیا بینوتو، مدیر تیم فرمول یک فراری اذعان کرد که در دو مسابقه ابتدایی فصل 2020 در پیست ردبول رینگ، با خودروی تست پیش فصل بارسلونا شرکت خواهند کرد و بروزرسانی ایرودینامیکی در مسابقه سوم در پیست مجارستان روی خودرو قرار خواهد گرفت.

فراری دست روی دست نگذاشته است

تیم های رقیب یعنی مرسدس و ردبول، هر کدام تایید کرده اند که بروزرسانی های عظیمی را برای این آخر هفته در نظر دارند. مدیر تیم فراری گفت:

در این آخر هفته، خودرو با همان تنظیماتی که در پایان تست پیش فصل روی آن قرار گرفته بود به پیست خواهد آمد. به این خاطر که محدودیت هایی برای انجام کار ها در دوران قرنطینه و همینطور تعطیلی کامل که توسط فیا با موافقت تیم ها صورت گرفته بود وجود داشت، این معنا را ندارد که ما در طی این زمان محدود پنج هفته و نیمی که روی خودرو کار کردیم فقط دست روی دست گذاشته بودیم.

واقعیت این است که نتایج تست ها باعث شد که ما از لحاظ توسعه ای مخصوصا در جبهه ایرودینامیکی تغییر نگرش بدهیم. ابتدا ما باید ببینیم که چرا نتایجی که ما انتظار داشتیم در پیست ببینیم را ندیدیم و در نهایت چقدر باید در برنامه خودمان باز طراحی داشته باشیم.

با توجه به اینکه می دانستیم با (نگرش اولیه) به هدف خودمان نمی رسیم، ادامه حرکت در مسیری که ترسیم کرده بودیم بی ثمر خواهد بود. بنابراین با توجه به اینکه می دانستیم برای مسابقه اول آماده نخواهیم بود، تصمیم گرفتیم که پروژه ای جدیدی را با بررسی کل خودرو راه اندازی کنیم.

هدف ما این است که در مسابقه سوم فصل، روز نوزدهم ماه جولای در پیست هنگارورینگ مجارستان بروزرسانی را بیاوریم.

شروع مسابقه اتریش 2019

استارت اتریش 2019 – چارلز لکلرک، والتری بوتاس، لندو نوریس و لوئیس همیلتون

فراری سریع‌ترین خودرو و پکیج را ندارد

متیا بینوتو در مورد خودروی تیم فرمول یک فراری افزود:

بیشتر از خود توسعه خودرو، این هفته های گذشته ما به کمک شبیه ساز ها و به کمک رانندگانمان روی رفتار خودرو بررسی و تحلیل های زیادی را داشتیم که فکر می کنم این موضوع در اتریش تاثیرگذاری خودش را نشان می دهد. ما می دانیم که در حال حاضر ما سریعترین پکیج را نداریم.

ما این را پیش از رفتن به ملبورن می دانستیم و هنوز هم این نگرش تغییر نکرده است. با گفتن این جملات باید اضافه کرد که اسپیلبرگ ویژگی های متفاوتی را نسبت به بارسلونا دارد و دمای هوا نیز نسبت به ماه فوریه بالاتر خواهد بود.

در اتریش ما باید تلاش کنیم تا از هر فرصتی نهایت استفاده را ببریم و سپس در مجارستان با اضافه شدن بروزرسانی که الان در حال کار کردن روی آنها هستیم می توانیم ببینیم که در مقایسه با رقبایمان که نیز بروزرسانی هایی را خواهند آورد در کجای کار قرار داریم.

حقیقت این است که پیش بینی کردن نتایج آن هم در شروع یک فصلی چنین غیرمعمول کاری بیهوده تر به حساب می آید. چند سر نخ پس از پایان سه ساعت تمرین در روز جمعه به دست می آید اما ایده های دقیق تر در مرحله تعیین خط روز شنبه مشخص می شود.

تنها در آن زمان است که ما تصویر واضح تری از جایگاه تیم ها نسبت به هم پیدا می کنیم اما پس از آن همیشه این عدم قطعیت اولین مسابقه نیز از لحاظ دوام، عملکرد تایر در طول مسابقه نیز وارد معادله می شود. ما باید تلاش کنیم که در هر کاری که انجام می دهیم عالی باشیم، از آماده شدن برای هر مرحله گرفته تا نحوه انجام وظایف!

هدف چیست!؟ هدف این است که به مانند همیشه تا آنجایی که ممکن است امتیاز جمع کنیم.

سباستین فتل و مکس ورشتپن - اتریش 2019

سباستین فتل و مکس ورشتپن – اتریش 2019

سباستین فتل واقع بینانه نگاه خواهد کرد

سباستین فتل، راننده آلمانی تیم فراری نیز بیان کرد:

ما باید در مورد رده بندی که در تست ها مشاهده کردیم با نگاهی واقع بینانه بنگریم اما ما ناامید نیستیم. غیر عادی خواهد بود که ما دو مسابقه پشت سر هم را اینجا داشته باشیم ولی برای دومین مسابقه ما اطلاعات زیادی را برای کار کردن خواهیم داشت.

کاری که ما در اولین آخر هفته انجام می دهیم تاثیر مهمی را روی این موضوع خواهد داشت.

16 دیدگاه

 1. Amin

  7

  2

  الان تو شناخت ماشین عالی عمل کردین؟
  هر عمل غیر حرفه ای که میشد پیاده کرد رو شماها دارین انجام میدین!
  معلوم نیست آپدیت مجارستان چقدر می‌تونه خوب باشه،چون اگه نتونن رقابتی بشن خیلی ضرر میکنن با فرض اینکه دو مسابقه اتریش رو هم از دست بدن
  البته تا کیوسه باید صبر کنیم
  شاید فراری می‌دونه چیکار داره می‌کنه
  ولی…

  • BAHRAM

   6

   4

   حقیقت اینه که شما از چیزی که نمیدونی داری نتیجه گیری میکنی. کاری که تیم فراری داره انجام میده حرفه ای و درسته. تاوقتی ماشین رو نشاسی اوردن اپدیت معنی نداره. ماشین فراری درحدی هست که بتونه تو اتریش نتیجه بگیره

  • LASER

   2

   2

   الان امین چی گفت که باهاش موافقین؟
   همین ماشین 2020 در فصل 2021 هم هست وقتی میدونن توانایی رقابت رو ندارن چرا باید مسیر توسعه اشتباهی رو طی کنن؟

 2. 5red16

  5

  0

  نکته اول عکس آقای بینوتو در این خبر است
  یک هوشمندی کامل در انتخاب عکس صورت گرفته
  صورت بینوتو خودش گویای همه چیز هس (رو قسمت لب و دهان زوم کنید 😄😁)
  خلاصه گفته اگه قراره ماشین رو قضاوت کنید تا مجارستان صبر کنید
  یعنی حتی باز هم طراحی کلی sf1000 دارای ایرادات اساسی هست
  سوال اینجاست…
  در مورد sf90 بینوتو گفت طراحی اون صورت گرفته بوده و عملا من نتونستم نظراتم رو اعمال کنم
  آقای بینوتو در مورد sf1000 چی؟؟؟
  اینجا که دیگه تمامی امکانات در اختیارتون بوده…
  همچنان ضعف در طراحی آیرودینامیک دارین!؟
  بابا بکوبین اون دپارتمان آیرودینامیک فراری و از صفر دوباره بسازین…
  خسته شدیم حرفهای تکراری شنیدیم
  وقتی یک از اعضای فراری میگه “بیایید واقع بین باشیم” یعنی اوضاع جالب نیست
  این یک کد هستش
  بازم تا q3 صبر میکنیم
  امیدمون به نبوغ راننده هاست تا حداکثر توان ماشین رو بکشن بیرون

 3. رضا red horse

  5

  1

  چندساله همین آش و همین کاسس
  اینطورکه بنظرمیاد انتظاری قهرمانی از۱۳ سال هم فراترداره میره..
  نمیدونم دارن چکار میکنن، تازه میگن که خودرو متناسب از اب درنیومده و ما تومسیر درست نبودیم . خدا بخیر بگذرونه
  فراری یه موتور قوی داشت ، که اونم احتمالا امسال فدای دانفورس ماشین شده، صدالبته که فراری توبدست آوردن دانفورس متناسب ماشینشون هنوزم نقص هاو ایراداتی رو دارن ومشکل اصلیشون توهمین دانفورس مناسب نسبت به موتوروشاسی ماشینشونه، اون افتضاح فراری توپیچ های سرعت پایینه پشت سرهم سال۲۰۱۹ هنوز رومخمونه، امیدوارم تامجارستان یه ماشین سرعت مسابقه ایی رو روانه پیست بکنن
  به امید تولدقهرمانی دوباره فراری…

 4. Ario

  5

  0

  تقریبا 1 ساله خبرها و اتفاقات فرمول یک رو دنبال میکنم متاسفانه خیلی دیر به این ورزش علاقمند شدم بعد از خوندن هر خبر و تحلیل نظرات دوستان رو هم با دقت میخونم و استفاده میکنم خواستم یه سلام و عرض ادبی کرده باشم خدمت همه دوستان عزیز و همینطور تشکر از مدیریت بابت ایجاد همچین فضای دلنشین و مفیدی…
  دم همه ی شما گرم.

   • Mahmood.gh

    1

    0

    جواد همین ک بالاخره فهمیده کجا کار میکنه خوبه
    همین ک فهمیده تو فراری باید همه کارها عالی انجام بشه خیلی خوبه باز جای شکرش باقیه بالاخره فهمیدن

  • محمد امین جعفری

   1

   1

   آقا واقعاً نمیشه ازروی این حرف چیزی فهمید شاید فراری داره ردبول مرسدسو سر کارمی می میذاره یا واقعا در اون حد بروز رسانی انجام ندادن آخه فصل پیش ۱ هفته قبل از گرندپیری بلژیک مرسدس و توتو ولف گفتن که پیش بینی ما اینه که چون فراری تو هنگارورینگ خیلی کند بود و شاید توی اسپا بروزرسانی خفنی داشته باشن اما بینوتو اومد گفت نه ما بروز رسانی عظیمی نداشتیم و فقط چنتا از عیب های کوچیک ماشین رو بر طرف کردیم اما همه دیدین توی تایم گیری فراری توی کفی دو تا سه دهم ثانیه سریع تر از ردبول و مرسدس بود
   دو فصل پیش یادم نیست توی چه مسابقه ای بود که فراری گفت ما می‌خواهیم در در گرندپیری بعدی بروز رسانی عظیمی داشته باشیم که به ما خیلی کمک می کنه اما بعد از بروز رسانی نه تنها ماشینشون سریع نشد بلکه کند تر هم شد🤔😰فراری بعضی وقتا خیلی خوب بروز رسانی می‌کنه مثل فصل پیش توی اسپا مونزا بعضی وقتام الکی فقط پولو ماشینو حروم می‌کنه

 5. Mahmoud

  2

  0

  یه لحظه یاد روحانی افتادم. بینوتو هم مثل روحانی میگه که فراری “باید” در هرکاری که انجام میدهد عالی باشد. ولی خبری از عالی بودن نیست!!!!!

 6. pmohamadaminq

  0

  0

  اقا طرفداران فراری . الان فراری ها یه تایمای داغونی میزنن . بعد میان تو q3 سریع میشن . بعد میگن اینا همش کار آمریکاس ما دخالتی نداشتیم . اقا اینا اینقد *گفتن درباره این قضیه خودشون هم باورشون شده . همین سایت یه تحلیل قشنگ آورده بود از وضعیت تست ها . تا جایی که یادم میاد فراری چسبیده بود به مرسدس . بعد شما یادتون نمیاد ؟ هر روز مرسدس فراری رو متهم میکرد به پنهان کاری . نمی دونم چی عوض شد که همه فکرشون نسبت به فراری عوض شد ://///

 7. امید نورمحمدی

  1

  0

  دون متیا درست میفرمایند! فراری همیشه بهترین کارها را انجام میدهد! بخصوص که در فصل 2019 این درستی کارها به همه نمایش داده شد.
  بهانه خوبی هم برای آوردن خودروی بارسلونا به اتریش آورده : کمبود وقت! تعطیلات فیا! انگار فقط برای این بهترین مدیر این محدودیتها وجود داشته! سایر تیمها با شعبده بازی احتمالا پکیجهای خود را آماده کرده اند!
  این صحبتها از طرف دون متیا منتشر شده که اسطوره صداقت و راستی است! که برای طرفداران فراری جای امیدواری دارد چراکه شاید متیا طبق معمول خیلی راست نگفته باشد و کمی هم اطلاعات اشتباهی چاشنی سخنانش کرده باشد!
  شخصا خیلی حرفها و صحبتهای دون متیای تیفوسی را جدی نمیگیرم. شما چطور؟!

دیدگاه خود را بیان کنید