فرمول یک ایران – چیس کری، مدیر فرمول یک بیان کرده است که اگر تیم ها به دلیل مبتلا شدن کارکنان یا حتی رانندگان خودشان به ویروس کرونا از مسابقه دادن کناره گیری کنند، فرمول یک به مسابقه دادن خودش ادامه می دهد و فصل ادامه پیدا می کند.

فرمول یک اعلام کرده است که فصل 2020 در پیست اتریش در روز 15 تیر ماه با هشت رویداد در تقویم اروپایی خودش شروع می شود. چیس کری بیان کرد:

مبتلا شدن یک نفر دلیلی بر لغو مسابقه نخواهد بود. ما از تیم ها می خواهیم که نقشه های جایگزینی را در نظر داشته باشند تا اگر شخصی که متبلا شد، امکان قرنطینه شدن وی وجود داشته باشد و ما توانایی قرنطنیه کردن وی در یک هتل را داشته باشیم و تیم هم بتواند شخصی را جایگزین وی کند.

چیزهایی بوده که ما در مورد آن صحبت و رویشان کار کردیم. میزان “اما اگر ها” بیش از اندازه زیاد هست که بتوان هر کدام از گزینه ها را امتحان کرد، اما اینکه یک تیم نتواند مسابقه بدهد نباید دلیلی بر لغو شدن کل مسابقه باشد. من نمی توانم فکر کنم که فقط بشینم اینجا و به عواقب این اتفاق فکر کنم.

ولی ما حتما یک روند جایگزینی را خواهیم داشت تا مبتلا شدن یک فرد دلیلی بر لغو مسابقه نباشد. اگر راننده تیم هم مبتلا شود، تیم ها باید از راننده رزرو خودشان استفاده کنند.

چیس کری - فرمول یک

چیس کری

پروتکل ها شامل همه چیز هست، حتی سرویس بهداشتی!

کری در مورد سطح بالای جزئی نگری فیا برای چگونگی از سرگیری مسابقات فرمول یک نیز اینطور صحبت می کند:

مطمئنا فیا شایسته قدردانی های زیادی برای انجام این کار و فرایند است. به روش های زیادی آنها در این فرایند از لحاظ سلامت و ایمنی پیشتاز بودند.

ما با متخصصان خارجی زیادی ارتباط داشتیم. قوانین زیادی وضع شده است، احتمالا تا به الان نزدیک به 80 تا 90 صفحه شده که شامل همه چیز از جمله چگونگی سفر کردن، چگونگی فرایند در هتل ماندن، برای ماندن در پیست چه پیش نیاز هایی باید رعایت شود، برای وعده های غذایی، رفتن به سرویس بهداشتی، اوقات بین رفتن به پیست و مورد تست کرونا قرار گرفتن و… می شود.

ما پیش از آنکه شما به آنجا بروید از شما تست می گیریم و به ازای هر دو روز یک تست صورت می گیرد. برای موارد مثبت پیدا شده نیز فرایندی وجود دارد. ما متوجه هستیم که این احتمال وجود دارد و برای همین آمادگی لازم برای مقابله با پیدا شدن موارد مثبت را داریم. ما روی دو امکان ردیابی در حال کار کردن هستیم، ما دو گزینه برای ردیابی داریم.

لوئیس همیلتون، والتری بوتاس و راس براون - گرندپری استرالیا 2017

لوئیس همیلتون، والتری بوتاس و راس براون

فاصله گذاری اجتماعی در یک پیت استاپ فرمول یک ممکن نیست

راس، مدیر ورزشی فرمول یک براون نیز در مورد برگزاری دوباره مسابقات بیان کرد:

وقتیکه شما با هواپیماهای چارتر مسافرت می کنید، شرایط شبیه به زندگی در یک حباب است. حمل و نقل هایی کنترل شده از فرودگاه به هتل، از هتل به پیست و برعکس می باشد. احتمالا در داخل این کنترل ها نیز حباب هایی وجود دارد برای افرادی که کارهای متفاوتی را انجام می دهند و این حباب ها برای مدیریت این فرایند شکل گرفته اند تا ما اطمینان حاصل کنیم که از تجهیزات محافظتی درست و فاصله اجتماعی مناسب استفاده می کنیم.

واضح است که در ورزش ما بین افراد درون یک تیم امکان ندارد که فاصله 2 متری ایجاد شود. وقتیکه یک خودرو به پیت می آید برای تعویض چهار چرخ خودش، بین افراد مسئول پیت فاصله اجتماعی 2 متری وجود ندارد. ما باید مطمئن شویم که روش هایی را داریم تا تمامی ریسک های موجود را در کمترین زمان ممکن مدیریت کنیم.

دیدگاه خود را بیان کنید