فرمول یک ایران – براساس اظهارات این شرکت که اخیراً منتشر شده است، کمپانی مک لارن در سال گذشته 45.5 میلیون دلار (37.5 میلیون پوند) به رئیس پیشین خود ران دنیس، طی توافقی که در سال 2017 صورت گرفت به عنوان اقساط نهایی قرارداد خرید 333 میلیون دلار (275 میلیون پوند) سهام شرکتش پرداخت کرده است.

این خرید به حضور 37 ساله ران دنیس در مک لارن خاتمه داد. او این تیم را در شرایطی ترک کرد که در دوران مدیریت وی با کسب 20 عنوان قهرمانی توسط رانندگان افسانه ای مانند آلن پراست و آیرتون سنا، مک لارن به دومین تیم موفق تاریخ در فرمول یک تبدیل شد.

دنیس از این موقعیت برای تقویت بخشی استفاده کرد که از تکنولوژی تیم فرمول یک این شرکت، مستقیما برای صنایع خودروسازی خارج از مسابقات استفاده می‌کرد. در سال 1992، اولین اتومبیل جاده ای جدید این شرکت با بهره گیری از تکنولوژی نوین فرمول یک از خط تولید خارج شد و با حداکثر سرعت 240 مایل بر ساعت گروه خودروسازی مک لارن موفق شد رکورد گینس را به عنوان سازنده سریعترین خودروی خیابانی جهان از آن خود کند. از آن زمان مدل خودرو های تولید شده توسط این شرکت گسترش یافت و همچنین به موفقیت بیشتری در فروش دست پیدا کرد تا جایی که در سال 2018 حدود 4806 دستگاه خودرو در توسط نمایندگی های این شرکت فروخته شد و قیمت آن ها از حدود 150،000 دلار (125،000 پوند) تا 900.000 دلار (750،000 پوند) متغیر است که بیشترین این مقدار برای مک لارن سنا بوده است.

مک لارن سنا

مک لارن سنا

فروش بالای این خودرو ها ارزش مک لارن را به 1.8 میلیارد دلار (1.5 میلیارد پوند) رساند و برای تأمین هزینه پرداخت به دنیس نیازی به لمس هیچ بخشی از این سرمایه نبود. برای تأمین اعتبار این معامله، مک لارن 450 میلیون دلار (370 میلیون پوند) اوراق استرلینگ و 250 میلیون دلار اوراق‌ قرضه در بورس اوراق بهادار بین‌المللی صادر کرد. از این عواید برای تسویه کارمزد معاملات، بازپرداخت بدهی، بازپرداخت وام های سهامدار و به دست آوردن 25٪ از سهام دنیس در مک لارن استفاده شد.

بایگانی اسناد شرکت فاش می‌کند که به دنیس در سال 2017 مبلغ 242 میلیون دلار (200 میلیون پوند) پرداخت شده بود و همچنین توافق شد تا در دسامبر 2017 و آگوست 2019 حدود 75 میلیون پوند [91 میلیون دلار] از سوی مک لارن پرداخت شود.
در حال حاضر دنیس دیگر صاحب هیچ سهامی در مک لارن نیست. به طور کلی سهام عمومی این کمپانی توسط صندوق سرمایه‌گذاری مستقل بحرین کنترل می‌شود و این مجموعه کنترل 57.7٪ از سهام مک لارن را در دست دارد. همچنین 14.7٪ متعلق به گروه TAG سعودی و 10٪ از آن در دست مایکل لطیفی کانادایی – ایرانی است و مابقی آن توسط سرمایه گذاران اقلیت خریداری شده است.

دنیس، اخیرا در مصاحبه ای گفت:

در اول ژوئن 2017، من تمام سهام خود را در کلیه شرکت های تابع مک لارن فروختم و مسیر جدیدی را برای کنترل سرمایه ام انتخاب کردم؛ من سعی می کنم هرگز از کسی انتقاد نکنم. دنیای من اکنون وقف فعالیت های بشر دوستانه است. اکنون فرصت آن را دارم تا کارهای مختلفی را انجام دهم.

زک براون و ران دنیس - مک لارن

زک براون و ران دنیس – مک لارن

یکی از آخرین ابتکارات وی شامل اهدا 1.2 میلیون دلار (1 میلیون پوند) برای تأمین بودجه وعده های غذایی برای پرسنل بیمارستان ها و بخش های مراقبت های بهداشتی درگیر با ویروس کرونا در انگلستان است. مک لارن نیز فعالیت های بشر دوستانه را در اولویت قرار داده است و بخشی از کنسرسیومی است که نسخه به روز شده ای از یک دستگاه کمک تنفسی را برای استفاده در بیمارستانهای انگلستان طراحی کرده است.

مانند بسیاری از سازندگان خودرو، مک لارن نیز به دلیل بحران جهانی ناشی از ویروس کرونا به شدت آسیب دیده است و همانطور که پیشتر به این موضوع پرداخته شده بود، سهامداران این شرکت اخیراً 360 میلیون دلار (300 میلیون پوند) به کارخانه های این شرکت تزریق کرده اند تا چرخ های تولید آن از حرکت باز نایستد.

در سه ماه اول سال 2019، این شرکت 953 خودرو فروخت اما در مدت مشابه سال جاری به دلیل تعطیلی نمایندگی ها برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، این عدد به 307 دستگاه کاهش یافت. این مسئله منجر به کاهش درآمد مک لارن به میزان تقریبی حیرت انگیز 61.5٪ یعنی تقریبا برابر با 136.2 میلیون دلار (109.4 میلیون پوند) شد در حالی که ضرر کسری فروش خودرو های این شرکت، از فقط 22.9 میلیون دلار (18.4 میلیون پوند) در سه ماهه اول سال 2019 به 165.6 میلیون دلار (133 میلیون پوند) در طی مدت مشابه سال جاری رسید.

همچنین تعطیلی ناشی از بحران کرونا، درآمد مک لارن در سه ماهه دوم سال جاری میلادی را نیز کاهش می دهد. با وجود کاهش چشمگیر درآمد این شرکت، تمام هزینه های تیم فرمول یک پا برجاست و باید تامین شوند و این موضوع توضیح می‌دهد که چرا تاثیر این بحران بر گروه مک لارن در اواسط سال جاری، آن ها را با نیازی غیرمنتظره به نقدینگی مواجه خواهد کرد.

نیکی لائودا ، ران دنیس و آلن پراست

مردان مک لارن می گویند :

ما در حال حاضر برای تامین نقدینگی و بودجه مورد نیاز خود در حال مذاکره و گفتگو با اشخاص ثالث هستیم. گروه مک لارن در حال حاضر در حال بررسی تعدادی از گزینه های بالقوه تأمین منابع مالی، کم ریسک و پر ریسک برای تامین حداکثر 275 میلیون پوند (333 میلیون دلار) در جهت تقویت مالی مجموعه خود می باشد. تیم  مالی ما هم اکنون در حال مذاکره با گروه های بانکی مختلف برای بررسی و انتخاب بهترین گزینه است.

مک لارن همچنین اخیرا تعداد کارمندان خود را کاهش داده است. این شرکت چندی پیش اعلام کرد که قصد دارد حدود 1200 نفر از کارمندان بخش های مختلف خود را برای مقابله با روند ورشکستگی در بحران فعلی، برکنار کند. همچنین این اقدام در جهت آن است تا مک لارن بتواند خود را با قانون جدید سقف بودجه 145 میلیون دلاری که سال آینده در فرمول یک اجرایی خواهد شد، مطابقت دهد. گفته می شود که این شرکت با این اقدامات، امسال حدود 56 میلیون دلار (45 میلیون پوند) پس انداز خواهد کرد هرچند به نظر می رسد که این موضوع بیشتر یک اقدام روانی است.

مدیران این تیم می‌گوید:

اکنون در حال برنامه‌ریزی برای بازگرداندن تیم مسابقه ای از مرخصی در ماه ژوئن هستیم تا برای اولین مسابقه های پیش رو در ماه های آینده آماده شوند. اگر گرندپری ها برای شروع مسابقات از سمت فرمول یک چراغ سبز دریافت کنند، درآمد تیم ها نیز افزایش پیدا خواهد کرد و هزینه‌های کارکنان نیز جبران خواهد شد.

یک دیدگاه

  1. TRANS AM

    2

    0

    ران دنیس بدون شک یکی از بهترین مدیران اف وان بوده . مدیریت کردن اسطوره هایی مثل لائودا – پرست یا سنا – پرست در تیم مکلارن هرگز کار ساده ای نمیتوانست باشد . اوج مدیریت و ایجاد هماهنگی ران دنیس در سال ۱۹۸۴ خودش را نشان داد ، جائیکه نیکی لائودا و الن پرست که در جدول قهرمانی بترتیب اول و دوم شده بودند هر کدام بتنهایی بیش از دو برابر نفر سوم امتیاز کسب کردند ! بعد از بازنشستگی لائودا و آمدن سنا رقابت درون تیمی بین پراست و سنا در مکلارن به اوج خود رسید ولی رفته رفته جانبداری محسوس و نامحسوس ران دنیس از سنا کفه ترازو را بنفع آیرتون سنگین کرد . پرست و سنا در فصل ۱۹۸۹ به اوج درگیری رسیدند تا جائیکه ماندن آن هر دو در یک تیم امکانپذیر نبود و این رقابت ترسناک باعث شد تا در پایان فصل الن پرست از مکلارن جدا و به فراری ملحق شود. بهر روی کارخانه اسطوره سازی مکلارن و شخص ران دنیس صحنه های هیجان انگیز و بیاد ماندنی در دهه هشتاد میلادی خلق کردند که در اذهان قدیمیترها ماندگار است و از خاطر ها پاک نمیشود .

دیدگاه خود را بیان کنید