فرمول یک ایران – فرناندو آلونسو بیان کرده است که اگر فراری در سال 2016 قهرمان بشود او از اینکه فراری را ترک کرده است پشیمان خواهد شد.

در مصاحبه ای که قبل از گرند پری استرالیا با آلونسو انجام شده است از او پرسیده شد که اگر فراری بتواند در پایان این فصل قهرمان فرمول یک بشود آیا او از رفتنش پشیمان خواهد شد؟ آلونسو در پاسخ به این سوال گفت:

اگر قهرمان بشوند، بله، پشیمان خواهم شد چون تا پایان فصل 2016 با آن ها قرارداد داشتم. اگر آن ها در شرایطی قرار دارند که بتوانند قهرمان بشوند، مطمئنا من هم می توانستم که این شرایط را داشته باشم و قهرمان بشوم.

مک لارن توانسته است است کمی از نقص های خود را برای فصل جدید بهبود ببخشد اما این راننده ی اسپانیایی بیان کرده است که تا وقتی مسابقه ای را نبرند شرایط برایش دردناک خواهد بود.

او بیان کرد:

من از مشکلاتی که سال پیش داشتیم آگاه هستم و همچنین می دانم که ممکن است امسال هم با مشکلاتی رو به رو بشویم. شما تا وقتی نبرید، خوشحال نخواهید بود. هر سال فقط یک راننده و یک تیم وجود دارند که خوشحال می باشند. بقیه در شرایطی یکسان هستند.

بعضی اوقات ما سعی می کنیم که به خود بفهمانیم فردی که برای مثال هفتم شده است از فردی که 12ام شده است خوشحال تر است یا فردی که 12ام شده است از نفر 22ام خوشحال تر است و نفر آخر ناراحت ترین فرد روی زمین است، اما اینگونه نیست. برای من فرقی ندارد که دوم بشوی یا پنجم و یا دوازدهم در هر جایی که قرار بگیری دردت از اول نشدن یکسان خواهد بود.

امسال من خوشحال هستم، زیرا تعهد و پیشرفت تیم را می بینم. یک روز ما هم خواهیم برد. من نمی دانم که این روز زود یا دیر فرا خواهد رسید ولی این همکاری، یعنی مک لارن-هوندا، روزی به پیروزی منجر می شود. ما در تلاشیم تا این زمان سریع تر فرا برسد و این چیزی است که برای آن تلاش می کنیم. وقتی از زاویه ی طرفداران نگاه می کنم می فهمم که برای ما جنگیدن برای رتبه ی پنجمی بهتر از جنگیدن برای رتبه های بالایی است، این کمی ناخوشایند است.

 

دیدگاه خود را بیان کنید