فرمول یک ایران – وضعیتی که شیوع ویروس همه گیر کرونا ایجاد کرده، تمام فرمول یک و موتور اسپورت را درگیر کرده است. فعلا قوانین انقلابی فصل 2021 به فصل 2022 موکول شده است ولی کریستین هورنر می‌گوید که این مسئله می‌تواند به فصل 2023 نیز موکول شود.

فصل 2020 هنوز شروع نشده است و هشت مسابقه از آن لغو شده یا به تعویق افتاده اند. فرمول یک گفته است که تیم‌ها از خودروهای 2020 در فصل 2021 نیز استفاده می‌کند؛ کریستین هورنر، مدیر تیم فرمول یک ردبول، بیان کرده است که:

ما در حال صحبت هستیم، تا قوانین جدید را حتی یک سال دیگر نیز به تعویق بیاندازیم؛ به این خاطر که در نظر من این یک بی مسئولیتی کامل است که هزینه‌های توسعه را در 2021 متحمل شویم. این بحث عقلانی به نظر می‌رسد ولی فیا نیاز دارد که هزینه توسعه را به فصل 2022 منتقل کند تا در فصل 2023 قوانین جدید معرفی شود. مهمترین چیزی که الان ما به آن نیاز داریم ثبات است.

سایه تاریکی روی فرمول یک و آینده آن نقش بسته است ولی کریستین هورنر می گوید که این ورزش نجات پیدا می‌کند:

قطعا برخی از تیم‌ها به نسبت تیم‌های دیگر در موضع ضعف قرار دارند؛ مخصوصا تیم‌های کوچک. و این مهم است که ما تمام تلاشمان را بکنیم تا بتوانیم از جامعه فرمول یک به بهترین شکل ممکن مراقبت کنیم.

 

ویراستار » انسیه صفری

4 دیدگاه

 1. amirhosein

  2

  0

  امیدوارم قوانین جدید 2022اجرا بشه همین که رفت 2022هم زیاد برای ما واقعا دوست داشتم زود تر این قوانین جدید رو ببنیم چون تمام تیم ها رقابتی تر خواهند بود!

  • Ahmadreza

   0

   0

   به قول مدیر هاس تو فرمول یک اون بالایی ها خیلی بالان و اون پایینی ها خیلی پایینن

 2. Mohammad.gh

  2

  2

  با این وضعیت مرسدس تا 2022 قهرمانه
  حالا میمیونه این قضیه که بوتاس بمونه یا یکیو بیارن که یکم با همیلتون رقابت کنه

 3. Hamed

  1

  0

  این حرفو میزنه چون احتمالا ردبول به اندازه کافی آماده رقابت تحت قوانین ۲۰۲۱ که افتاد برا ۲۰۲۲ نبود برعکس فراری که تنها تیم مخالف تعویق قوانین جدید بود
  چند روز پیشم بینوتو یه مصاحبه کرد که به نظر فراری واقعا برای این فصل و فصل بعد که بازم قوانین دست نخورده میمونه مدعی نخواهد بود درواقع خیلی خبری از پنهان کاری تو تستها نبود چون تیم بیشتر تمرکز و توان مهندسیش رو گذاشته بود برای قوانین ۲۰۲۱ به نظرم اگر بخواد دوفصل دیگه هم تاخیر بخوره فراری شاید تصمیم دیگه ای بگیره مثلا وتو کنه